04 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

خانواده های آسیب دیده درپروان کمک دریافت کردند

خانواده های آسیب دیده درپروان کمک دریافت کردند

چاریکار/۳میزان/باختر برای بیش ازدوصدوپنجاه خانواده درپروان امروزمواد خوراکی توزیع شد. به...

 خانواده های نیازمنددرتخار کمک دریافت کردند

خانواده های نیازمنددرتخار کمک دریافت کردند

تالقان/۳میزان/باختر برای بیش ازچهارصد خانواده درتخار پول نقدومواد امروز توزیع...

حاصلات آلوبخارادرغزنی به بیش ازدوهزارتن رسیده است

حاصلات آلوبخارادرغزنی به بیش ازدوهزارتن رسیده است

غزنی/۳میزان/باختر ریاست زراعت غزنی می‎گوید که حاصلات آلوبخارادرآن ولایت به...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

???????? ، 26 ????? 1399 ، 11:08

طالبان در شاهراه ها اخاذی و آدم ربایی می کنند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل / ۲۶  سنبله/ باختر
قومندان امنیه ولایت هلمند و یک آگاه امور نظامی طالبان را متهم کرده اند که برای امتیاز گیری های سیاسی به اخاذی و آدم ربایی درشاهراه پرداخته اند.
به گزارش آژانس باختر: قومندان امنیه ولایت هلمند می گوید که طالبان٬شماری از افراد ملکی را به نام عسکر و نظامی زندانی می کنند.
این گفته ها در حالی بیان می شود که طالبان روز چهارشنبه گذشته اعلام کردند که ۲۲ نظامی دولت را که در نظارت داشتند ازیک زندان شان در هلمند آزاد کرده اند.
مگر مقام های امنیتی در هلمند منجمله محمد ولی غوثی، معاون اداری قومندانی امنیه این ولایت گفته اند: طالبان ۱۴ نفر را آزاد کرده اند که تنها دو نفر شان افراد پولیس  اند و متباقی افراد ملکی اند که از مسیر شاهراه ها ربوده شده اند.
ربودن نظامیان و افراد ملکی از مسیر شاهراه ها یک کار معمول برای طالبان است.
آنان بیشتر نظامیان را که برای سپری کردن رخصتی شان در مسیر شاهراه ها رفت و آمد می کنند به دام می اندازند و یا هم مامورین ملکی را به نام همکار دولت از وسایط پائین کرده زندانی می کنند در حالی هیچ نظامی را در اسارت خود ندارند.
صالح محمد ریگستانی آگاه مسایل نظامی و کارشناس نظامی  هم با گفته های مقام های امنیتی هلمند هم عقیده است او می گوید:طالبان روز چهارشنبه گذشته اسیران جنگی را رها نکرده اند بل افراد ملکی را که از موتر ها پایان کردند بودند آزاد کرده اند.
ریگستانی به خبرنگارآژانس باختر گفت که طالبان هیچگاهی به پیمان های که با دولت بسته اند وفا نکرده اند وهمیشه پیمان شکنی کرده اندآنان با کاهش خشونت در اوایل مذاکرات تعهد کرده بودند که آن را به صورت آشکارنقض کردند.
وی می افزاید: طالبان گفته بودند که در بدل آزادی پنج هزار زندانی شان ٬هزار زندانی دولت را آزاد می کنند مگر در اصل آنان این تعداد زندانی را در بند نداشتند مگر با جمع آوری افراد ملکی به خصوص  با زندانی کردن مسافران ،حدود هشت صد نفر را به نام اسرای جنگی آزاد کردند.
ریگستانی می گوید، اخاذی در شاهراه و ربودن مسافران به نام های مختلف نه تنها آنان  را در امتیاز گیری های سیاسی کمک کرده است بل این کار به یک در آمد پر منفعت برای طالبان مبدل شده است .
ریگستانی گفت: هنوز هم شمار زیادی از طالبان در زندان های دولت به سر می برند و طالبان برای رهایی آنان نیز رایزنی می کنند و برای مبادله بعدی بازهم افراد ملکی و اگر بتوانند نظامیان را که در مسیر شاهراه ها مسافرت می کنند به دام بیآندازند تا زندانیان دیگر شان را به نام مبادله آزادکنند.
ریگستانی می گوید که طالبان در حال حاضر هیچ زندانی در اختیار ندارند و دولت باید متوجه عملکرد این گروه در شاهراه ها  و میز مذاکره باشد . نوریه زیوری

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.