09 دلو 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

رییس جمهوری: غاصبان، زورمندان و افراد مسلح غیر سرکوب شوند

رییس جمهوری: غاصبان، زورمندان و افراد مسلح غیر سرکوب شوند

کابل/ 9 دلو /باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان...

اتاق تجارت و سرمایه گذاری: سر از فردا فی کیلوگاز مایع ۴۰ افغانی عرضه می شود

اتاق تجارت و سرمایه گذاری: سر از فردا فی کیلوگاز مایع ۴۰ افغانی عرضه می شود

کابل/ 9 دلو /باختر اتاق تجارت و سرمایه گذاری افغانستان در...

رییس جمهوری: حمایت از زنان و بلند بردن ظرفیت آنان وظیفۀ اساسی دولت است

رییس جمهوری: حمایت از زنان و بلند بردن ظرفیت آنان وظیفۀ اساسی دولت است

کابل/۹دلو/باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوراسلامی افغانستان، امروز با گروه ماین...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


يكشنبه ، 22 دلو 1391 ، 05:17

بيجاشدگان کمپ باغ شرکت سپین زر، خواستارسرپناه شدند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

 

کندز باختر 21 دلو

بيجاشده گان مستقردرکمپ باغ شرکت سپین زردر مرکز کندز ميگويند که مسوولان محلى  از آنهاخواسته است تا اين کمپ را ترک کنند.

سه صدو سی خانواده از ده سال بدينسو، به علت جنگ های داخلی و خشکسالى از ولایات ، بغلان، تخار ، بدخشان و کندز به سبب مشکلات امنیتی در این محل جابجا شده اند .

این مهاجران میگویند که هوای سرد، نبود مواد سوخت به مشکلات آنها افزوده واز مسوولان محلى خواسته اند که بايد به این مشکل آنها رسیده گی شود.

بیش از دوصد تن ازاين بیجا شده گان با گردهمایی اعتراضي گفتند که در صورتى حاضر به تخليۀ کمپ هستند ، که دولت براى آنها زمين بدهد تا آنها از این مشکلات رهایی یابند.

ملا ولی  یکتن از بیجا شده گان به آژانس باختر گفت: "اگر دولت از ما میخواهد که این ساحه را ترک کنیم، باید دریک محل دیگر ما را جابجا نماید درغیر آن ما شاهد تلفات جانی در ميان اعضاي  خانواده هاي خود خواهیم بود، آنان مي گفتند كه هوای سرد زمستان باعث مصاب شدن اطفال شان به امراض طرق تنفسی مي شود.

قاری سراج نماینده مهاجرین كه باخانواده اش در اين کمپ زندگى مى کند، افزود كه آنها بامشكلات اقتصادی، فقر، نبودآب آشاميدنی، نبودبرق و مواد سوخت مواجه اند، اما دولت بجاى کمک، مى خواهد آنها را بى سرپناه بسازد.

شیرولی یکتن  ديگر از بیجا شده هاگفت که مسوولان تصدى سپين زر کندز، از آنها خواسته اند تا هرچه زودتر این ساحه دولتی را تخليه کنند.

رئیس تصد ی سپین زر کندز به خبرنگار آژانس باختر گفت  که این اداره به خاطر تطبیق فرمان شماره 45 ریاست جمهوری وبه دست آوردن زمین های غصب شده از نزد غاصبان زمین وبه اساس هدایت یک هیئت مرکب از سارنوالی نظامی ، ریاست حقوق، ریاست سارنوالی استیناف ولایت کندز ونماینده شرکت سپین زر از باشنده گان این ساحه خواستیم تا این منطقه را ترک کنند.

رئیس تصدی سپین زرکندز افزود که این باشنده گان مهاجر نیستند همه غاصبان زمین اند که از چندین سال بدینسو زمین های این شرکت را غصب کرده اند.

موصوف افزود که حدود سه صد جريب زمين به شمول منطقۀ باغ شرکت، مربوط تصدى سپين زر است و خانواده هاي مستقر در اين محل نظر به هدايت هيئتى که از کابل بخاطر بررسى غصب زمين ها آمده، ناگزيراند که اينجا را تخليه کنند.

وى افزود که بيجاشدگان در باغ شرکت، منازل خودسر اعمار نموده و بايد اين ساحه دوباره به تصدى سپين زر تعلق گيرد.

رئیس تصدی سپین زر، خاطر نشان ساخت که باشنده گان این ساحه همه از ولایات امن ترین كه در اين محل آمده اند وهیچ نوع خطر نا امني در ولايات شان آنها راتهدید نمی کند.

بيجاشدگان ميگويند كه شش سال قبل، از دادن يک يک نمره زمين به آنها درشهرک سردوره كه فورم های آن را نيز دراختيار دارند تعهد صورت گرفته بود، ولى تاكنون اين وعده عملی نشده است.

اما سید عبدالسلام هاشمی ریيس مهاجرین وعودت کنندگان ولایت کندز گفت که تعداد زیادی از بیجاشده گان کمپ باغ شرکت، اسناد قانونی وتذکره تابعیت از ولایت کندز ندارند، که برای شان زمین داده شود.

وی افزود: "به  این بیجا شده گان همواره مواد خوراکى و مواد سوخت کمک صورت گرفته است و در آینده نيز چنين کمک ها ادامه خواهدداشت، ولی سرپناه بايد در ولايات مربوطۀ شان ازسوى مسوولين محلی درنظرگرفته شود."

Last modified on دوشنبه ، 23 دلو 1391 ، 05:22

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.