03 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

مولوی رحمت الله اندړبه‌ صفت سخنگوی دفترشورای امنیت ملی تعیین شد

کابل/ ۳ میزان / باختر به اساس حکم رییسجمهوری اسلامی...

 بیست وششمین سال شهادت قهارعاصی درپنجشیرگرامی داشته شد

بیست وششمین سال شهادت قهارعاصی درپنجشیرگرامی داشته شد

بازارک ۳میزان باختر ازبیست وششمین سالروز شهادت...

مسابقات لیگ برتر فوتبال آغاز شد

کابل/ 3 میزان/ باختر مسابقات لیگ برترامسال فوتبال افغانستان...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

???????? ، 21 ??? 1392 ، 06:56

علمای دینی :حملات انتحاری حرام قطعی است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

 

کابل باختر/ 20/ حمل

شماری از علمای دینی درکشور حملات انتحاری را از دیدگاه اسلام حرام قطعی دانسته عاملان چنین وقایع راشرمسار دنيا  و آخرت میدانند.

به گزارش آژانس باختر، این علما درحالی ازحرام بودن قطعی حملات انتحاری سخن میگویند که اخیراً درچنین یک حمله در ولایت فراه شماری زیادی از هموطنان ما جان شان را ازدست دادند قبل ازاین نیز بخش های از کشور ما شاهد چنین رویداد های بوده که عمدتاً به مرگ افراد ملکی منجمله زنان و کودکان انجامیده است . با تاسف این اعمال بنام اسلام و بنام جهاد انجام میشود درحالیکه قرآن عظیم الشان قتل غیر موجه و بی دلیل راگناه کبیره دانسته که جزاي برای عامل آن دوزخ برای هميشه است .

 با وجود آنکه دررابطه به انتحار ( خودکشی ) و قتل بیگناهان قرآن پاک صریعاً حرف زده با آنهم دربرخی ازحلقه های مذهبی مخصوصاً حلقه های مذهبی پاکستان یا این گونه حملات را به سلیقه خود تعبیر مثبت می نمایند و یا این که درقبال عاملان آن سکوت اختیار نموده اند  و یا هم که این گونه حملات را در افغانستان جایزو درپاکستان ناجایز دانسته اند.

درنیمه ماه حوت  سال گذشته هجری خورشیدی شماری از علمای دینی کشورهای اسلامی در استانبول ترکیه گردهم آمدند و آنچه  درافغانستان تحت پوشش اسلام انجام میشود و باعث کشتار مردم و تخریب درافغانستان میگردد محکوم نموده و بر حرام بودن حملات انتحاری تاکید کردند. روز گذشته ( دوشنبه 19 حمل ) تعدادی از علمای دینی و فعالان مدنی درکابل با برگزاری  يك نشست. آنچه در استانبول فیصله شده بود يكبار ديگر آن را تائيد كردند.

مولوي عبدالله از ولایت زابل به آژانس باخترگفت:حملات انتحاری و انفجاری دردین اسلام به اساس قرآن کریم و حاديث نبوي  ناجایز و ناروا است این نظرمن نیست نظر قرآن شریعت آنرا گفته است .

 او از طالبان سوال کرد آدرس آیات و آن حدیث را دهندکه درآن حملات انتحاری روا دانسته شده است .اين عالم دين ادامه ميدهد ما مسلمانان پیرو قرآن هستیم از طالب ميخواهيم  آیت را واضح سازد  كه انتحار و انفجاردر اسلام حلال است نشان دهد .

مولوي عبدالوهاب  از ولایت لوگر دراین رابطه به خبرنگار آژانس باختر گفت ، حملات انتحاری جوا زندارد بخاطریکه سبب قتل و زخمی شدن ده ها فرد بيگناه ومسلمان میگردد و اگر هدف کشتن یک خارجی باشد و بازهم جواز ندارد زیرا جرم خارجی نيز بايد مشهود و هویدا باشد درحالیکه درچنین حملات ، تکلیف بیشتر را مسلمانان متقبل میشوند درحمله انتحاری و انفجارها که 99 فیصد را مردم بی گناه زن ، طفل ، پیرمرد متقبل مي شوند . این عالم دین ادامه میدهد.

 کسانیکه مرتکب حمله انتحاری میشوند حکم فقه های ماست که او قاتل نفس گفته میشودکسی قاتل نفس شود حتی نماز جنازه اش خوانده نمیشود.

 غسل همه داده نمیشود.

یک اشتراک کننده دیگر این نشست گفت، حملات انتحاری ، انفجاردر دین اسلام یک عمل غیر انسانی ، غیر اسلامي و ناروا میباشد .

خداوند درقرآن حکم کرده است که نفس های تان را نکشید پس از دیدگاه دین و ازنگاه عقل و منطق روح یک هدیه خداوندی است مالک آن خداوند میباشد که باید آن را خداوند بگیرد پس ما نمیتوانیم عامل مرگ دیگران باشیم از نظر من عمل انتحاری عمل ناروا بوده است .

کسانیکه این عمل را انجام میدهند جایش جهنم است که بار ، بار زنده میشود و بازهم میمیرد .

 آنچه را این علما بیان داشتند منشأ دینی دارد درحالیکه طالبان زیر تاثیر سازمان های استخباراتی دين را وسیله برای اهداف خود قرار داده اند.

 (عبدالخالق – برمک)

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.