30 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

مراسم فاتحۀ شهیددگروال محمدآصف توخی فردابرگزارمی شود

مراسم فاتحۀ شهیددگروال محمدآصف توخی فردابرگزارمی شود

کابل /۳۰سنبله / باختر دگروال محمدآصف توخی آمرامنیت پکتیکا درنبرد...

رییس جمهوری: بامیان امروزدرروایت سیاسی افغانستان، نقش اساسی دارد

رییس جمهوری: بامیان امروزدرروایت سیاسی افغانستان، نقش اساسی دارد

کابل / ۳۰سنبله / باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

?? ???? ، 27 ??? 1392 ، 14:41

شهروندان ازتجمع آب در برخی جاده ها شاکی اند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

 

کابل باختر – 27حمل

تجمع آب باران دربرخی ازجاده های شهرکابل  مشکلات زیادی را برای شهروندان ببار آورده است .

ریزش باران ها اکثریت جاده های مزدحم را به تالاب مبدل  ساخته واکثریت شهروندان بار ملامتی این مشکلات را بالای شاروالی کابل می اندازند ومقام هاي مسوول  آن اداره را به بی کفایتی وبی تفاوتی درراستای وظایف شان متهم می نمایند .

فریده متعلم لیسه ابوالقاسم فردوسی به خبرنگارآژانس باختر  گفت: هرروز جاده میدان هوایی را از ساحه بی بی  مهروسپری  میکند وبا آنکه این جاده  ازنظر انجنیری بصورت بهتر ساخته شده است  اما آبروهای  آن نواقص داشته وریزش باران این ساحه جاده را به تالاب مبدل می سازد که نمی توان آنرا طی کرد .

به همینگونه عده یی زیادی از متعلمان دختر وپسر که از ساحهء جاده میدان هوایی گذر مینمایند ، مدعی اند مسافه دوايستگاه راطی میکنند تا سرک را عبور نمایند  زیرا تجمع آب زیاد درجاده مانع عبور از آن  ساحهء سرک میگردد .

جمشید باشنده  کارته نو کابل به آژانس باختر  گفت که درقسمت سیاه سنگ  تا سرک اول کارته نو آب زیادی آلوده با "لای  ولوش" تجمع کرده  ونیاز است تامسوولان شاروالی کابل این ساحه را طور اساسی بازسازی نمایند و به مشکل که عابران، راننده های بایسکل، موتر سایکل وحتی سایر وسایط به آن مواجه اند خاتمه داده شود.

مددخان یک باشندهء دیگر ناحیه هشت کابل مدعی است که شاروالی کابل کارهای بنیادی نمیکند بلکه به کارهای نمایشی برای  اغوای شهروندان می پردازد .

اوگفت که اگر کاربه طور اساسی ومطابق اصول  ساختمان صورت گیرد نه تنها که دیگر درجاده ها آب تجمع نمیكند بلکه عمر جاده ها نیز طولانی می شود.

حبیب الله  باشنده خیرخانه میگوید که مسیر هوتل پروان تا پروان سوم از چندین سالی به اینسو قابل ترمیم است او گفت درقسمت های از این جاده بخصوص درچهاراهی  سرسبزی به نسبت تجمع آب حتی وسایط  ترانسپورتی به مشکل عبور مینمایند .

به همینگونه برخی از باشنده های چهارقلعه چهاردهی ،چهارقلعه وزیر آباد وسایر ساحاتی که به این مشکل مواجه اند ، شاروالی کابل را نسبت به مشکلات شان به بی توجهی  متهم ساخته وادعا دارند که اكثریت آبرو هاي کنار جاده ها مسدود شده وبرای پاک کاری آن کار صورت نمی گیرد .

خبرنگار آژانس باخترشکایات این شهروندان را با عبدالقادر آرزو رییس نشرات شاروالی کابل درمیان گذاشته واو گفت که تجمع آب دربرخی ازجاده ها به خاطر بندش آبروها صورت می گیرد  .

او برخی شهروندان را متهم ساخت که مواد اضافی وحتی خاک روبه های دکانها وسایر اماکن شان را به  آبروها می اندازند وسبب بندش آن می شود .

آرزو خاطرنشان کرد که تاکنون کانال  های تخلیه آب در ساحات سه صدوپانزده  ،وزیر آباد ،رحمان مینه ، پروژه پنجصدفامیلی  ،باغ شهرارا  ،جوار شهرک پولیس ،ساحه علاوالدین ،چهاراهی ابریشم ،چمن میرواغط  ،پارک زرنگار ، احمد خان وده قابل هم  بازسازی وهم تازه احیا شده است که دراین ساحات از تجمع آب جلوگیری  شده است اماهنوز کار درزمینه جریان دارد ودرسالروان کانال وزیر آباد راتوسعه  می دهیم.

 اوگفت دربرخی ازساحات پلچک های خود سرساخته شده که مانع جریان آب می شود  وکاربرای  رفع این مشکل درجریان است .

او درزمینهء رفع مشکل تجمع آب در جاده ها همکاری مردم رانیز تقاضا کرده یاد آور گردید که در بازنگهداری آبروها باید مردم توجه کنند .

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.