03 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

 گروه های تماس تیم های مذاکره کنندۀ صلح دردوحه جلسه کردند

گروه های تماس تیم های مذاکره کنندۀ صلح دردوحه جلسه کردند

دوحه/تویتر/۲ میزان/باختر گروه های تماس تیم های مذاکره کننده صلح...

سفارت امریکا مراکزآموزش زبان انگلیسی رادرشماری ازپوهنتون های دولتی ایجاد می کند

سفارت امریکا مراکزآموزش زبان انگلیسی رادرشماری ازپوهنتون های دولتی ایجاد می کند

کابل / ۲ میزان /باختر مراکزآموزش زبان انگلیسی درشماری ازپوهنتون...

 سرپرست وزارت معارف برحل مشکلات مراجعان آن وزارت تعهدکرد

سرپرست وزارت معارف برحل مشکلات مراجعان آن وزارت تعهدکرد

کابل / ۲ میزان /باختر رنگینه حمیدی سرپرست وزارت معارف...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

???? ، 8 ????? 1392 ، 07:34

وزیر حج و اوقاف : تسهیلات بهتر از گذشته برای زائران افغان در عربستان سعودی فراهم شده است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 6/سنبله
دکتور محمد یوسف نیازی وزیر حج و اوقاف میگوید که آماده گی های بهتر از سال گذشته برای زائران کشور در عربستان سعودی اتخاذ شده است.
دکتور نیازی که با خبرنگار آژانس باختر درزمینه صحبت میکرد ، بیان داشت که در مراسم حج امسال از هر امکان استفاده شده تا زمینه انتقال و بودو باش زائران افغان درعربستان سعودی نسبت به سال های گذشته مرفه باشد تسهیلات بهتر ترانسپورتی و نیز زمینه برای مراقبت های صحی نیز درآن کشور برای هموطنان زایر ما مساعد شود.
وزیر حج و اوقاف یاد آور شد که مطابق پذیرش دولت شاهی عربستان سعودی امسال قرار است بیست چهارهزار زائر از کشور جهت شرکت در مراسم حج فرضي بیت الله شریف به عربستان سعودی بروند و برای بودوباش آنان هم درمکه مکرمه و هم  درمدینه منوره ساختمان هایی به کرایه گرفته شده و آماده گردیده که درهر اتاق آن تشناب و سایر امکانات لازمی وجود دارد .
همچنان دکتور محمد یوسف نیازی جهت اطمینان خاطر زائران کشور گفت ، برای انتقال زائران از محلات بودوباش شان به مکه مکرمه یکصد وسي عراده بس کاستر و بس های بزرگ آماده شده و نیز برای انتقال آنان به منای شریف ، عرفات و مذدلفه و دو باره به منای شریف ریل آماده شده و حتی حجاج افغان یکصد قدم هم پیاده نخواهند رفت و ما در نظر داریم تا در پنج روز مراسم حج  مواد غذایی و نوشابه را نیز به آنان توزیع نمائیم .
دکتور نیازی خاطر نشان کرد برای مراقبت های صحی حجاج یک تیم شصت نفری از داکترها و سایر کارکنان صحی با ادویه و سایر لوازم مورد نیاز طبی ازطریق ایجاد مراکز صحی ثابت و سیار درمدینه و مکه مکرمه در خدمت قرار میگیرند و نیز چهارصدوپنجاه معلم درترکیب هیئت بعثه برای راهنمایی زائران گماشته خواهد شد.
وی یادآور گردید درکنار اینکه امسال گراف خدمات به حجاج کشور بالا رفته در گراف اخذ پول از آنان کاهش بعمل آمده از هر زائر نسبت به سال گذشته یکصد دالر کمتر اخذ شده است .
دکتور نیازی علاوه کرد، ما در بودجه حج پول کافی در اختیار داریم  و در سال های قبل که فی واکسین در بدل 20 دالر تطبیق میشد امسال در بدل 5 دالر تطبیق میشود و نیز در کرایه عمارت های مفشن در عربستان سعودی کاهش چشمگیر بمیان آمده و از این رو ما توانستیم هوتل های مرفه تری را برای زائران به کرایه اخذ نمائیم .
وی خاطر نشان کرد که نخستین پرواز برای انتقال زائران کشور در هژده هم سنبله سالروان صورت میگیرد و مسوولیت انتقال حجاج را به عربستان سعودی و بازگشت آنان را شرکت های هوایی آریانا ، کام ایر و صافی به عهده گرفته اند.
دکتور نیازی افزود، درمراسم حج امسال دولت عربستان سعودی درسهمیه تمام کشور ها بیست فیصد کاهش را بخاطر کار توسعه و بازسازی حرم شریف بعمل آورده و از این رو ما نیز ناگزیر شدیم تا سهمیه شش هزار هموطن خود را تنزیل نمائیم و کسانی که از رفتن باز میمانند ، در سال آینده حق اولویت به آنها درنظر است .
وی گفت: تمام تلاش هر منسوب وزارت حج و اوقاف بخصوص هیئت موظف بعثه در جهت ایجاد فراهم آوری تسهیلات لازم برای زائران افغان در عربستان سعودی صورت خواهد گرفت و ما از هر امکان برای زمینه سازی بهتر در عرصه های مکان، ترانسپورت، خدمات صحی و سایر نیازمندی های حجاج کشور خود مساعی به خرچ خواهیم داد.

Last modified on ???? ، 8 ????? 1392 ، 08:37

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.