11 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

انفجاری جان دو چوپان را در بدخشان گرفت

انفجاری جان دو چوپان را در بدخشان گرفت

فیض اباد/ ۱۱جوزا/ باختر دو مرد چوپان در پی انفجار ماینی...

قرنطین شهرمزارشریف به مدت ده روز دیگر تمدید شد

قرنطین شهرمزارشریف به مدت ده روز دیگر تمدید شد

مزارشریف/ ۱۱جوزا/ باختر مسوولان محلی شهر مزارشریف را دیروز به مدت...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

???? ، 12 ????? 1392 ، 12:39

عواید ولایت فراه افزایش یافته است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

فراه باختر 12 میزان
عواید شش ماه  سالروان  ولایت فراه  نسبت به شش ماه  سال گذشته بیش از دو برابر افزایش یافته است .
محمد  عمر شیرزاد  والی  فراه به آژانس باختر  گفت که عواید  شش ماه اول سال 1391 حدود هفتصد ملیون افغانی  بود ،اما  در شش ماه اول سالروان، این رقم به بیش از یک ملیارد دوششصد ملیون افغانی  افزایش یافته است .
وی دلیل افزایش این عواید را مبارزه  علیه فساد اداری  در اداره گمرک فراه  عنوان کرده، گفت: هنوز هم در اداره گمرک وسایر ادارات آن ولایت کماکان فساد وجود دارد  و تلاش های آن ها  به منظور پاکسازی کامل این اداره از فساد جریان دارد .
سید مزمل شاه سادات رئیس گمرک فراه گفت که افرایش عواید  یادشده  بیشتر از برنامه پیشبینی شده بود ودرکنار مبارزه با فساد اداری  فراهم آوری  تسهیلات لازم برای تجار ، فعال بودن بخش مراقبت سیار در گمرک،  جلوگیری  از قاچاق اموال ، از عوامل  این افزایش  میباشد .
منبع افزود که به خاطر  جلوگیری از فساد در بندر تجارتی  شیخ ابونصر فراهی واقع در سرحد ولایت فراه با خراسان جنوبی  ایران، دفاتر وسیستم منظم اداری  ایجاد شده و بررسی دقیق صورت میگیرد .
به گفته  وی : درسال  های گذشته  تجار اموال شان را به صورت  قاچاقی  از ایران  وارد این ولایت  میکردند  و مالیات گمرکی  را پرداخت نمی  کردند ، اما حالا حدود نود وهفت  درصد اموال  وارداتی  محصول میشوند.
وی گفت که شمار از تجار هرات و نیمروز نیز به دلیل کوتاهی راه اموال تجارتی شان را از طریق بندرتجارتی فراه از ایران  وارد میکنند.
به گفته وی: تاتکمیل کارسرک ترانزیتی که فراه را با  خراسان جنوبی ایران  متصل میکند ،عواید گمرک فراه  چندین برابر  افزایش  خواهد یافت .
کار ایجاد  یکصد و بیست کیلومتر سرک ترانزیتی در سال 1386 از سوی  شرکت ایرانی آغاز  یافت و باید تا دو سال  تکمیل  میشد.
اما مقام ها در فراه میگویند که کاراین پروژه بعد از تکمیل شدن پنجاه وپنج کیلومتر سرک ازسوی شرکت  ایرانی  متوقف شد که دراوایل  ماه سال 1390 دوازده تن ازکارکنان شرکت تطبیق کننده پروژه از سوی  افراد ناشناس ربوده شد.
افراد ربوده شده بعد از مدتی  رها گردیدند اما کار پروژه تا حال متوقف است.
اما عبدالغنی نورزایی نماینده مردم فراه در شورای ولایتی فراه ادعا دارد که  در اداره  گمرک فراه، فساد نه تنها  کاهش نیافته  بلکه زیاد هم  شده است .
به گفته وی، برخی  تجار به دلیلی مواد سوخت بی کیفیت  را ازطریق  بندر  شیخ ابونصر فراهی وارد میکنند ، که در بنادر تجارتی  اسلام قلعه  هرات  وپل ابریشم نیمروز اداره نورم و استندرد ایجاد شده و مواد سوخت را بررسی میکند .
اما سید مزمل شاه سادات رئیس گمرک فراه ، بر مبارزه اش با فساد اداری  دراین اداره تاکید نموده گفت که اداره نورم وستندرد درهرات و نیمروز، حدود دوماه پیش ایجاد شده درحالیکه افزایش عواید گمرک فراه از شش ماه قبل  میباشد .
ولایت فراه در سمت غربی  خود دوصد و نود  کیلومتر با ایران  هم سرحد میباشد .   ختم / ناجیه امید

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.