28 سرطان 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

انفجار دربرابر پوهنتون کابل جان هشت تن را گرفت

انفجار دربرابر پوهنتون کابل جان هشت تن را گرفت

شهرکابل ۲۸ سرطان باختر دریک انفجار دربرابر پوهنتون کابل هشت تن...

پاکسازی یک ساحه بزرگ هلمند ازوجود هراس افگنان

پاکسازی یک ساحه بزرگ هلمند ازوجود هراس افگنان

شهرلشکرگاه ۲۸ سرطان باختر درحالیکه عملیات ضد هراس افگنی درولسوالی مارجه...

تسلیمی ده ها جنگ افزار به برنامه دایاگ درپروان

تسلیمی ده ها جنگ افزار به برنامه دایاگ درپروان

شهرچاریکار۲۸ سرطان باختر پولیس پروان ده ها جنگ افزار را به...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


سه شنبه ، 14 عقرب 1392 ، 11:19

مسوولان امور متوجه مسایلی باشند که زمستان فاجعه انسانی در قبال نداشته باشد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر  14 عقرب
ریزش باران و سرد شدن یکباره گی هو ا هشداری پنداشته میشود که باید مسوولان امور از همین اکنون متوجه مسایلی باشند که در زمستان فاجعه انسانی در قبال نداشته باشد.
به گزارش آژانس باختر ،افغانستان ازجمله کشورهای منطقه می باشد  که بیشتر کوهستانی بوده ودارای  راه صعب العبور  می باشد ،اکثریت ساکنان مناطق صعب العبور  درافغانستان درهر زمستانی با مشکلات جدی کمبود مواد غذایی ،سرازیری سیلاب ها وبرفکوچ مواجه می باشند .
اما آنچه از حجم تلفات وعواقب ناگوار این حوادث طبیعی می کاهد ،اتخاذ تدابیری پیشگیرانه می باشد که مسلماً ادارات ونهادهای ذیربط متوجه آن بوده اند واز آغاز باراهکارهای مشخص زمینه های پاسخگویی مناسب راترتیب وعملی می نمایند .
اما به رغم تمام آماده  گی تکراراحسن منافات ندارد ، باید مسوولان علی رغم اتخاذ تدابیر واقدامات عملی بیشتر متوجه این معضلات گردند.
باآنکه برخی از اعضای کمیته ملی مبارزه باحوادث  در شورای ملی کشور توضیحات همه جانبه  پیرامون عملکردها و اقدامات این کمیته ارایه  داشته اند ، اما حوادث  هر گز خبر کرده به وقوع نمی پیوندند ، اما  علایم ،عوارض ونشانه های وجود میداشته باشد که بربنیاد آن می توان برآورده کرد که زمستان پیشرو ممکن بسیاری چنین حوادث را با خود داشته باشد .
این مساله مبرهن میسازد که بایدمتوجه بود ونگذاشت حوادث  ناشی از سیلاب ها ،ریزش بارنده گی ها برف کوچ ها بندش شاهراه ها ،مردم  مناطق دور دست  کشور را به مصیبت  روبرو سازد . رسیده گی به موقع به مشکلات، تشخیص مناطق آسیب پذیر وآماده گی ها برای کمک رسانی براین مناطق می تواند  از تلفات انسانی چنین حوادث بکاهد .

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.