22 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

مشاورشورای امنیت ملی ماین گذاری طالبان درمسیرجغتوی غزنی را تقبیح کرد

مشاورشورای امنیت ملی ماین گذاری طالبان درمسیرجغتوی غزنی را تقبیح کرد

کابل/ ۲۲سرطان /باختر داکتر حمدالله محب؛ ماین گذاری طالبان درمسیرجغتوی غزنی...

دادمحمد عنابی مدیرمسوول روزنامۀ اصلاح وفات کرد

دادمحمد عنابی مدیرمسوول روزنامۀ اصلاح وفات کرد

کابل/ 22 سرطان /باختر با تاسف اطلاع گرفتیم که دادمحمد عنابی...

پیام تاثررهبری وزارت اطلاعات وفرهنگ درپیوند با وفات دادمحمد عنابی مدیرمسوول روزنامۀ اصلاح

پیام تاثررهبری وزارت اطلاعات وفرهنگ درپیوند با وفات دادمحمد عنابی مدیرمسوول روزنامۀ اصلاح

کابل/22سرطان/ باختر باتاثرواندوه فراوان آگاهی یافتیم که دادمحمد عنابی ...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

?????? ، 8 ??? 1390 ، 11:38

یک عالم دین:" افغانستان دچار یك دسیسهء بزرگ است كه مقابله با آن تنها با درك واقعیت ها و چنگ زدن به احكام الهی است نه احساسات."

Written by  Administrator
Rate this item
(0 votes)

گزارش از: عبدالخالق، فریبا و بهزاد

كابل/8/حوت/باختر

 قاری عبیدالرحمن،‌عالم دین و عضو شورای ولایتی پروان در رابطه به تظاهرات اخیر كه در بخش های از كشور صورت گرفت گفت:" هیچ دین،‌مذهب و بالاخره هیچ قانون در جهان این حكم را نكرده است تا به مقدسات دیگران توهین كرد و نسبت به آن اهانت روا داشت."

دساتیر اسلامی ما مسلمین را مكلف میسازد تا بر دیگران تعرض نكنیم از واقعیت عدول نه ورزیم و به كس آسیب نه رسانیم حتا مكلف هستیم كسب سایر ادیان "‌ انجیل و تورات "‌را احترام بگذاریم مگر با تاسف با ما مسلمین عكس قضیه صورت میگیرد،چند آدم غافل از احكام دینی،‌غافل از قوانین بین المللی و یا هم به گونه قصدی چند نسخه از قرآن مجید را آتش میزنند و قلوب مردم ما را جریحه دار میسازند مگر با تاسف عكس العمل عده از مردم ما در برابر چنین یك عمل زشت، زشت تر از آن بود كه باید نمی شد.

قاری عبیدالرحمن،‌میگوید دشمنان اسلام نه تنها قرآن ما را به آتش كشیدند بلكه با این دسیسه جان تعدادی از برادران مسلمان ما را گرفتند بدون شك در عقب این ماجرا دست های از حلقات مغرض که  هدف شان همانا تقابل با مسلمین است قرار دارد مگر با تاسف این هشیاری كمتر درك میشود.

مولوی عبیدالرحمن گفت كه این تظاهرات از احساسات روانی مردم سرچشمه نگرفته بلكه مردم در چوكات یك برنامه شیطانی به سوی خشونت كشانده شدند.

این عالم دین گفت كه باید عاملین این جنایت شناسایی و در یك دادگاه بین المللی مطابق به احكام دینی مجازات شوند.

مولوی دین محمد عظیمی عضو ولسی جرگه به آژانس باختر گفت، سوزندان قرآن یك دسیسه است برنامه از سوی افراد و آنانیكه با اسلام دشمنی داشتند چپده شد مگر با تاسف ما سوختاندن قرآن را با قتل چند مسلمان، آتش زدن به اماكن عامه و آزار و اذیت مردم پاسخ دادیم ما از چنین عكس العمل هیچ سودی نگرفتیم مگر آن كه خود را اذیت كردیم، خود  را كشتیم و خود را سوختیم در حالیكه اسلام عزیز در عكس العمل به چنین قضایا حد و حدود خود را دارد،كه باید در چوكات آن عمل كنیم عدول از چنین احكام خود تخطی از دساتیر اسلام است به گونه كه ما در حقیقت با شورش و خرابكاری همگام با آنانی شده ایم كه برای ما دسیسه چیدند ما با تظاهرات، خشونت آمیز‌ فقط آنانی را شاد كام ساختیم كه برای بدبختی ما برنامه و دسیسه چیدند.

یك معلم مكتب متوسط هودخیل گفت، متاسفانه ما نمیدانیم در كجا چگونه احساسات نشان دهیم تظاهرات اخیر نشان داد كه ما كمتر به مصونیت فكر كردیم من شاهدم كه در جریان تظاهرات موتر دوكان به آتش كشیده شد مصونیت مردم زیر سوال رفت دست ما به كسی كه عامل چنین یك  جنایت بود نه رسید مگر هموطن خود را كشتیم درجریان چنین تظاهرات متاسفانه اعمال عدهء از تظاهر كنندگان سرزد كه از یك مسلمان توقع برده نمیشد.

شاید دراین میان آن قدر اوراق قرآن به آتش كشیده شده باشد كه بیشتر از آن نسخه باشد كه در بگرام سوخته شده است.

اظهارات  این سه از شهروندان كشور درحالی صورت میگیرد كه مسوولین امنیتی منجمله قوماندانان امنیه ولایات قندز ،‌بغلان، لغمان... گفته اند كه در میان تظاهركننده گان افراد مسلح وجود داشت كه تظاهرات را به خشونت كشاندند و باعث كشته شدن، مجروحیت و تخریب گردیدند. عده از مقامات امنیتی همچنان گفته كه این حوادث درست در جریان یاد بود از شهدای سوم حوت راه اندازی شد كه میتواند ثابت سازد كه تظاهرات در چوكات یك برنامه صورت گرفته است.

داكتر نجیب الله نیكزاد، معاون سخنگوی وزارت امور داخله، میگوید ریاست مبارزه با تروریزم آن وزارت وظیفه گرفته تا پیرامون وقایع اخیر تحقیق كنند و عاملین را شناسایی نمایند.در تداوم چنین وقایع بر عساكر خارجی در كشور نیز حمله شد چنانچه دو مشاور خارجی در وزارت داخله به قتل رسیدند این حركت باعث آن گردید تا عده از كشورهای خارجی مشاوران و افراد ملكی شان را فرا خوانند از طرف دیگر چنین حوادث اعتماد به افغانستان را كاهش داد و به سرمایه گزاری در كشور صدمه وارد نمود.

Administrator

Administrator

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer Curabitur metus Nulla ipsum pellentesque. Nunc sem eget habitasse urna Nam Curabitur eget senectus iaculis porta. Neque wisi nibh Proin id tincidunt metus Vivamus semper Nam Maecenas.

Website: www.joomshaper.com

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.