28 اسد 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

محمد اشرف غنی رییس جمهور بر هماهنگی بیشتر میان نهاد های امنیتی و دفاعی تاکید کرد

محمد اشرف غنی رییس جمهور بر هماهنگی بیشتر میان نهاد های امنیتی و دفاعی تاکید کرد

کابل باختر ۲۷ اسد جلسۀ سرقوماندانی اعلی قوای مسلح، به ریاست...

کشته شدن یک قومندان گروه طالبان درمیدان وردگ

کشته شدن یک قومندان گروه طالبان درمیدان وردگ

میدان شهر۲۷ اسد باختر یک قومندان گروه طالبان درحمله نظامیان در...

آغازکارهای عملی برای ترویج زعفران درفراه

آغازکارهای عملی برای ترویج زعفران درفراه

شهرفراه ۲۷ اسد باختر کارهای عملی برای ترویج زعفران درفراه آغازشد. مسوولان...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


پنجشنبه ، 10 میزان 1393 ، 12:59

امضاء پیمان امنیتی با امریکا وواکشن های بین المللی !

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 10/ میزان
امضاء پیمان همکاریهای امنیتی میان افغانستان و امریکا و افغانستان و ناتو واکشن های مثبت را درسطح جهان درپی داشته و از آن به عنوان یک تعهد دیگر جامعه بین المللی درحفظ ثبات درافغانستان یاد شده است.
به گزارش آژانس باختر ، اخیراً دولت افغانستان پیمان همکاری های امنیتی را با امریکا و پیمان امنیتی را با سازمان ناتو به امضاء رسانید که به موجب آن فعالیت بعدی نیروهای بین المللی درافغانستان قانونمند شده برعلاوه آنکه حضور شماری از عساکر خارجی شامل نیرو امریکایی و ناتو را موجه دانسته ووظایف آنان را مشخص میکند زمینه آموزش و مشوره دهی به نیروهای امنیتی افغان را نیز مساعد میسازد.
امضاء این دو پیمان بعداز پیمودن یک روند پر چالش امکان پذیرشد که واکنش های بین المللی را درپی داشت . که نشان میدهد روابط افغانستان با ناتو و امریکا وارد فصل تازه یی شده است .
ستولتن برگ که تازه به سمت سرمنشی ناتو راه پیدا کرده امضاء قرار داد امنیتی میان افغانستان و آن سازمان را فصل تازه یی دررابطه افغانستان و ناتو خواند و گفت این قرارداد تعهدات ناتو را دربرابر افغانستان تازه میکند ، تعهدات که ناتو به آن پابند خواهد بود.
سرتاج عزیزمشاور امنیت ملی نخست وزیر پاکستان از امضاء پیمان همکاری های امنیتی میان کابل وواشنگتن استقبال کرد و گفت افغانستان به این موافقتنامه نیاز داشت .
صدراعظم هند نیز از امضاء پیمان میان افغانستان و امریکا ، افغانستان و ناتو استقبال کرده و تاکید داشته که این پیمان پیام واضح دارد که افغانستان همچنان درحمایت جامعه جهانی قراردارد.
سناتور لیندسی گرهام یکتن از اعضای مطرح درمجلس سنای امریکا ، امضاء این پیمان را یک حرکت خوب به سوی آینده خوب خواند که زمینه کار موثر را برای عساکر ما در افغانستان مساعد میسازد و چگونگی کمک ها را با داشتن افغانستان بازگو میکند.
کارل لیونی رییس کمیته خدمات نظامی مجلس سنای امریکا گفته که این پیمان برای افغان ها یک گام به جلو است و بنیاد همکاری های کابل وواشنگتن را مستحکم میسازد.
کارل اندرفورت سایق معین بخش آسیایی جنوبی وزارت خارجه امریکا با آنکه از امضاء پیمان همکاری های امنیتی میان افغانستان وامریکا استقبال میکند به کشورهای همسایه این کشور هشدار میدهد که به فکر مداخله درامور داخلی افغانستان نباشند.
او گفت افغانها مردم با درایت و متعهد اند آنها خود ، تاریخ خود را می نویسند بدون آنکه به شرق و یا غرب نگاه کنند.
این مقام پیشین وزارت خارجه امریکا از پاکستان به عنوان کشور یاد میکند که میتواند در اعاده صلح درافغانستان کمک کند بهتراست که ایران ، پاکستان و کشور دور و نزدیک افغانستان اوضاع افغانستان را جدی بگیرند و برای اعاده ثبات دراین کشور دست به کار نشوند.
اوواضح ساخت که افغانستان درطول چند سال گذشته میدان بازی سیاسی کشور های منطقه بوده است و حالا لازم است که همسایه ما به عنوان همسایه های خوب تبارز نمایند.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.