24 قوس 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

مشرانوجرگه  جلسه کرد

مشرانوجرگه جلسه کرد

کحابل /۲۴قوس /باختر درجلسه امروز مشرانوجرگه به ریاست محمدعلم ایزدیارنایب اول...

رییس جمهوری: مبارزه‌ موثر با فساد نیازمند بستر مستحکم تقنینی است

رییس جمهوری: مبارزه‌ موثر با فساد نیازمند بستر مستحکم تقنینی است

کابل/ 24 قوس /باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان،...

شبکه ده نفری حملات چریکی گروه دهشت افگن  طالبان درنیمروز بازداشت شد

شبکه ده نفری حملات چریکی گروه دهشت افگن طالبان درنیمروز بازداشت شد

کابل/ 24 قوس /باختر منسوبان قطعات خاص ریاست عمومی امنیت ملی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


چهارشنبه ، 16 میزان 1393 ، 12:36

سیگار: پول های صندوق امانتی نظم و استحکام قانون بیجا مصرف شده

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

وزارت داخله : ما این گفته ها را رد میکنیم 

کابل باختر/ 16/ میزان
درحالیکه اداره بازرسی امریکا دربخش بازسازی افغانستان (سیگار ) ادعا دارد که گویا همه حدود دوصد ملیون دالرازکمک های خارجی به صندوق امانتی نظم و استحکام قانون دروزارت داخله افغانستان ناپدید گردیده وزارت امور داخله این ادعا را رد کرده است.
به گزارش آژانس باختر ، اداره بازرسی امریکا دربخش بازسازی برای افغانستان اخیراً گفته است که حدود دوصدملیون دالر ازکمک های خارجی به صندوق امانتی نظم و استحکام قانون دروزارت امورداخله افغانستان ناپدید گردیده است.
اداره بازرسی امریکا دربخش بازسازی با نشر گزارشی گفته است که صندوق امانتی نظم و استحکام قانون که درسال 2002 به منظور تقویت پولیس ایجادگردیده و تااکنون امریکا و دیگر کشورهای کمک کننده ، با این صندوق کمک نموده اند که معاش مامورین پولیس، مصرف ایجاد مرکز ،119 آموزش مامورین و افسران پولیس و تقویت بخش تساوی جنسیتی یا جندر درپولیس از این صندوق پرداخت میشود.
همچنان سیگار گفته است که معاش یکصدو بیست و یک جنرال پولیس که دراحتیاط فعال درانتظار وظایف رسمی هستند نیز از این صندوق پرداخت شده است.
اما مقامات دروزارت امورداخله کشور این گزارش سیگار یااداره بازرسی امریکا برای بازسازی درافغانستان را رد کرده گفته اند که آنان حاضر اند به هر پرسش پاسخ دهند.
صدیق صدیقی سخنگوی وزارت امورداخله روز گذشته دریک نشست خبری بارد هرگونه اقدام خلاف قانون از سوی این وزارت گفته است که هیچ گونه پول درتشکیل پولیس ملی حیف و میل نگردیده است .
به گفته وی، مدیریت صندوق امانتی نظم و استحکام قانون برعهده اداره انکشافی سازمان ملل متحد بوده که درزمینه چگونگی مصرف پول های این صندوق مسولیت دارد .
سخنگوی وزارت امورداخله گفته است موضوعی را که سیگار درگزارش خود به آن اشاره کرده است پول تقاعدی است پولی که از معاش پولیس ملی به عنوان تقاعد پرداخت میشود مربوط وزارت مالیه است وزارت امور داخله درآن مداخله نمی کند و همچنان وزارت امور داخله از چند سال گذشته تاکنون سیستم پرداخت معاش منسوبان پولیس را توسعه داده است که ازطریق بانک ها پرداخته میشود.
اداره بازرسی امریکا دربخش بازسازی برای افغانستان یا سیگار تاکنون گزارش های گوناگون را در مورد ناپدید شدن و حیف ومیل کمک های کشورهای خارجی برای بازسازی افغانستان نشر کرده است.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.