30 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

مراسم فاتحۀ شهیددگروال محمدآصف توخی فردابرگزارمی شود

مراسم فاتحۀ شهیددگروال محمدآصف توخی فردابرگزارمی شود

کابل /۳۰سنبله / باختر دگروال محمدآصف توخی آمرامنیت پکتیکا درنبرد...

رییس جمهوری: بامیان امروزدرروایت سیاسی افغانستان، نقش اساسی دارد

رییس جمهوری: بامیان امروزدرروایت سیاسی افغانستان، نقش اساسی دارد

کابل / ۳۰سنبله / باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

???? ، 20 ????? 1394 ، 10:28

داعش درگیر ضربات سرکوب کننده درافغانستان !

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 20/ سرطان
باکشته شدن یک قوماندان دیگر گروه داعش درافغانستان این گروه در آغاز ظهور در افغانستان با ضربات کوبنده مواجه شده است.
به تازه گی ریاست امنیت ملی از کشته شدن شاهدالله شاهد یکی از قوماندانان گروه داعش خبرداده است و افزوده که وی یکی از اعضای سابق گروه طالبان پاکستانی بوده که به عضویت داعش درآمده و درافغانستان مصروف فعالیت های دهشت افگنی بود او با پنج تن از افراداش دریک حمله هوایی درمربوطات ولایت ننگرهار کشته شد.
به گفته سخنگوی ریاست عمومی امنیت ملی، قوماندان کشته شده داعش که قصد داشت تا فعالیت های داعش را در افغانستان گسترش دهد.
او با برنامه های خاص وارد افغانستان شده بود مگر مرگ او داعش را درافغانستان با یک خلا قرارداد این درحالیست که چند روز قبل 22 عضو دیگر داعش به شمول دو تن از قوماندانان شان درولسوالی اچین ولایت ننگرهار کشته شدند .
درآغاز فعالیت داعش درافغانستان ملا عبدالرووف خادم یک قوماندان ناراضی طالبان ازاین گروه بعیت کرد مگر دراولین روز ها بعداز بعیت در کجکی هلمند کشته شد و برادر زاده او که جانشین شد نیز در اولین روز دریک حمله هوایی از پا درآمد.
این میرساند که دولت افغانستان تلاش دارد تا این گروه را درهر نقطه از کشور که دست به فعالیت های دهشت افگنی بزند مجال سربلندکردن را ندهد و به همین منظور یک قطعه واکنش امنیت ملی بخاطر سرکوب کردن گروه های دهشت افگن بخصوص گروه داعش ایجادکرده است.
قبل براین نظامیان امریکایی بخصوص جان مکن سناتور پرنفوس ایالات متحده امریکا از حضور و فعالیت های گروه داعش درافغانستان اظهار نگرانی کرده و بخاطر مبارزه علیه این گروه خواهان حضور نیروهای امریکایی درافغانستان شده اند.
درهمین حال محمد اشرف غنی رییس جمهور اسلامی افغانستان درنشست سران بریکس که درشهر اوفای فدراتیف روسیه برگزار شده بود گفته است که جنگ درافغانستان امنیت و سیستم دولت داری درمنطقه را تهدید میکند.
رییس جمهور دراین نشست درمورد تشکیل گروه های دهشت افگن مانند داعش ، منابع تمویل ، سربازگیری وگسترش این گروه نیز صحبت کرد و خاطر نشان ساخت که برای ریشه کن ساختن این تهدید ، نیاز به همکاری و اقدامات مشترک کشورهای منطقه میباشد.
آنچه مهم است این است که دولت ها درمنطقه دست به دست هم دهند و مانند افغانستان خطر ظهور داعش را در آغاز به هیچ مبدل سازند.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.