05 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

مرحله نهایی آزمایش چهارمین واکسین ویروس کرونادرامریکا آغاز شد

مرحله نهایی آزمایش چهارمین واکسین ویروس کرونادرامریکا آغاز شد

واشنگتن/ وی او ای /۴ميزان/باختر شرکت داروسازی امریکایی جانسن وجانسن...

ريیس جمهورغنی وصدراعظم پاکستان،صحبت تیلفونی کردند

ريیس جمهورغنی وصدراعظم پاکستان،صحبت تیلفونی کردند

کابل/ ۴میزان / باختر محمد اشرف غنی ريیس جمهوری اسلامی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

?????? ، 12 ??? 1394 ، 13:24

گروه طالبان و جدی شدن انگیزه اختلاف و چند دستگی!

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 12 اسد
مخالفت اعضای خانواده ملاعمر رهبر فوت شده طالبان با ملا اختر محمد منصور ، عمق اختلافات میان طالبان را بیشتر ساخته، اختلاف وچند دستگی اکنون  تشکیلات طالبان را بیشتر تهدید میکند.
به گزارش آژانس باختر ، ملا عبدالمنان برادر ملا محمد عمر رهبرپیشین طالبان مخالفت خود را با گزینش ملا اختر محمد منصور به عنوان رهبر آن گروه ابراز داشته است .
او به رسانه های پاکستانی گفته که خانواده ملاعمر ازملا اختر منصور پشتبانی نمی کنند.
این اولین  واکنش خانواده ملاعمر در برابر گزینش ملا اختر محمد منصور است ملا عبدالمنان  تاکید دارد که ملاعمر بر حفظ واتحاد درونی طالبان تاکید داشته وخانواده او  حاضر اند که این آرزو ملاعمر را تحقق بخشد.
به باور آگاهان سیاسی ، ملاعبدالمنان  با این گفته ها ، رضایت خود را  غرض پذیرش رهبری طالبان ابراز داشته  واین میتواند چراغ سبز باشد .
ملااختر محمد منصور که در ولسوالی  میوند قندهار زاده شده  روز پنجشنبه گذشته خود را رهبر طالبان  اعلام  داشت که با واکنش  های در درون طالبان مواجه شد.
ملا حسن رحمانی ، سید طبیب آغا با چهر های دیگر طالبان چون  ملا ذاکر قیوم ، ملافاضل ، ملا داد الله منصور ، ملااختر عثمانی که قوماندانان نظامی طالبان اند مخالف ملااختر  محمد منصور اند وآنها  بر رهبر شدن ملا یعقوب 25 ساله پسر ارشد ملاعمر  تاکید  دارند .
برخی رسانه ها قبلاً یاد آور شده اند  گفته های ملاعبدالمنان، نمایانگر علاقمندی اعضای خانواده ملاعمر  برای بدست گیری  رهبر طالبان است.
ملا ذاکر قیوم  که قبلاً مسوول بخش نظامی طالبان بود ، مولوی حمزه  سخنگوی گروه معاذ فدایان، گروه منشعب شده از طالبان، ملا اختر محمد منصور را وسیله  در دست آی اس آی استخبارات نظامی پاکسان دانسته اند .
معاذ فدایان طالبان به صورت واضح گفته که ملا اختر  محمد منصور  به رهبر گروه ملاعمر  زهر خورانده و او را کشته  است. این  گروه واضح ساخته که گویا ملا بزرگ (محمدعمر) به اساس توطیه ملااختر محمد منصور  رهبرکنونی  طالبان کشته شده است. این گروه واضح ساخته  که ملامنصور ادویه  زهری  را که از دبی آورده شده بود به جای ادویه اصلی به ملا عمر  خورانده  که ملاعمر  سه روز بعد از استفاده  از ادویه جانش را از دست داده است.
ملا حسن رحمانی عضو شورای کویته با آنکه صریحاً ملا منصور را در قتل ملاعمر  متهم نکرده مگر گفته که ملامنصور بر ملاعمر حاکمیت داشت او را  از انظار دور نگهداشته وملا عمر  ذریعه افراد خاص ملا منصور  نگهداری  میشد وبعد از  مرگ ملاعمر  ملا منصور  دوسال تمام خبر مرگ او را مخفی نگهداشت ملا رحمان  ، ملا منصور  جوابده وقایع  میداند که بر ملا عمر  روا داشته شده است.
درهمین حال  ، شماری  از اعضای  سابق طالبان  که اکنون  درکابل  اند در روز مرثیه خوانی برای  ملا محمد عمر به صورت  واضح گفتند که ملا منصور  گماشته  آی اس آی  و این آی اس آی بود که فیصله  کرد تا ملا منصور رهبر طالبان  باشد زیرا ملا منصور  آدم  عقده یی است وجنگ را دوام میدهد .
یکی از شرکت  کنندگان این مراسم  شیرمحمد آخندزاده میگوید که  ملا اختر  منصور  روابط نزدیک با آی اس آی دارد  او در حالیکه  در زمان  حاکمیت طالبان در بخش های  اداری کار میکرد ومدتی  وزیر ترانسپورت بود به دلیل  حمایت آی اس آی  رهبر طالبان معرفی شده است. او توان  نظامی ندارد  درحالیکه  رهبران نظامی طالبان ، ملااختر محمد  منصور ، ملا اختر عثمانی ، ملافاضل و ملا داد الله مخالف این گزینش اند.
شیر محمد آخندزاده  میگوید که جنگ افغانستان از سوی پاکستان وامریکا  اداره میشود وبرای این جنگ دوکشور به افراد اعتمادی نیاز دارند  وملا اختر  محمد منصور فرد مورد اعتماد  آنهاست.
آخندزاده  به آدرس  طالبان گفت  که اعضای  این گروه باید واقعیت را درک کنند و بدانند  که پاکستان آنها را استفاده میکند.
درهمین حال  یک عضو دیگر  شورای  کویته گفته که ملا اختر محمد منصور یک قاچاقبر عمده مواد مخدر است او بر مواد مخدر ولایت هلمند حاکمیت دارد و ذریعه  یک شرکت کارگو خود که در دوبی  فعالیت دارد مواد مخدر  را قاچاق میکند .
اومیگوید که  ملا اختر  منصور  میکوشد که در پهلوی ثروت مرد سیاست نیز شود ، اندازه ، عایدات او از ناحیه قاچاق مواد مخدر وقاچاق اسلحه  وسهم  گیری دربازی های سیاسی  سالانه ده ها میلیون دالر پول بدست میاورد و بدون شک از امکانات موجود پولی خواهد کوشید  که قوماندانان طالب را به دور خط جمع سازد.
ملا ذاکر قیوم  مسوول نظامی طالبان  که بعد از ترور برادرش در شهر کویته  پاکستان  اکنون برای داعش کار میکند گفته است که حلقه رهبری فعلی  طالبان چهره های  آی اس آی اند و آنها  در برابر این نوکرها ایستاده خواهند شد .
ملا عبدالمنان نیازی وسید طیب آغا چهر ه های  دیگری  در رهبری طالبان اند که تاکید دارند تا مشکل  تشکیلاتی  بخصوص گزینش رهبر از طریق شورای بزرگ طالبان  حل گردد وملاختر منصور  میتواند  دراین شورا  یک شرکت  کننده باشد نه رهبر.
این گفته ها درحالی بیان میشود که ملا اختر  منصور  خود را رهبر طالبان میداند و با آ، اس، آی و کمک سراج الدین حقانی، رهبر شبکه القاعده  که یک جریان  نسبتاً مستقل در درون طالبان  است میکوشد خود را بر سایر اعضای  رهبری طالبان حاکم سازد .
به باور آگاهان سیاسی درگیری های درونی میان طالبان ، عمر سیاسی و نظامی  این گروه را کوتاه تر ساخته است و کوتاه  سازی عمر سیاسی ونظامی  طالبان جز برنامه  استخبارایت کشور های است که از داعش حمایت میکند آنها میکوشند با ختم  طالبان  زمینه نفوذ داعش را درکشور بیشتر سازند.    

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.