???? ، 17 ??? 1394 ، 14:02

انفجار ها درکابل ، مقامات واکنش نشان دادند // مردم : واکنش و محکوم کردن کافی نیست عمل و کارگیری قوت در برابر طالبان مطرح است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 17/ اسد
شهر کابل در 24 ساعت گذشته شاهد شنیع ترین حملات تروریستی بوده که در آن شماری از هموطنان ما جان باختند و شماری هم زخم برداشتند.
حمله با موتر بمب در ساحه شاه شهید کابل جدی ترین حمله تروریستی درکابل رخ میدهد، درفاصله زمانی کمتراز24 ساعت حمله انتحاری دیگری درساحه ناحیۀ پنجم کابل رخ داد و چند ساعت بعدهم حمله دیگری دربخش از ناحیه پانزدهم پایتخت اتفاق افتاد.
حملات زنجیره یی اخیر درست زمانی صورت میگیرد که اختلافات درونی طالبان بعداز مرگ ملاعمر و تلاش های سازمان استخباراتی پاکستان درحل همچو اختلافات نظر و ذهن را متوجه خود ساخته و این مساله را عریان ساخت طالبان که ادعا بلندی از اسلام ، وطن دوستی و به اصطلاح جهاد دربرابر بیگانگان داشتند چه بیگانه پرور بودند که حتا دوسال تمام آی، اس، آی و نظامیان پاکستانی از نام یک شخص مرده آنان را رهبری کرد مگر این گروه حتا به نیرنگ ها و بازی های نظامیان پاکستانی بوی نبردند برعکس کشور خود را ویران کردند و هموطنان خود راکشتند.
حملات اخیر در اوج چنین رسوایی ها طالبان صورت میگیرد و بدون شک رهبری جدید طالبان که رسوا تر از گذشته اند  و حامی آنان آی، اس ، آی که هویت و اعتبار پاکستان را به عنوان یک کشور حامی تروریزم درسطح جهان زیر سوال برده اند درعقب ماجراجویی ها و حملات تروریستی اخیر قراردارند تا اذهان را ازرسوایی و بدبختی عایده برطالبان به حرف ها و مسایل دیگر بکشانند.
پس طالبان و سازمان های استخباراتی منطقه برنامه های خود رادارند که ریختن خون و قتل مردم مسلمانان نیز شامل آن است .
احمدسعیدی آگاه مسایل سیاسی جداً براین باور است که حملات اخیر انفجاری و انتحاری درکابل تمام این ها از سوی سازمان استخبارات پاکستان سازمان دهی شده است و هدف آن امتیاز گیری درگفتگو های صلح است .
درعقب حملات ستون پنجم که در حکومت عملاً کار می نمایند دخیل است تا زمانیکه آنها در دستگاه دولت کار نمایند آنها ازطالبان حمایت مینمایند مانند عمر زاخیلوال وشماری از اعضای شورای عالی صلح .
جنرال عتیق الله امرخیل آگاه مسایل نظامی میگوید: تروریستان و طالبان و سازمان های استخبارات پاکستان با سازماندهی این گونه حملات میخواهند ثابت نمایند که آنها قوی هستند و توانایی انتحاری و انفجاری را نیز دارند که حتی در شهر کابل حملات را انجام دهند.
همچنان این حملات نشان دهندۀ این است که رهبری جدید طالبان صلح نمیخواهند و آنها طرف دار مذاکره نیستند .
همچنان آنها میخواهند در شروع مذاکرات دست بالا داشته باشند.
جنرال امرخیل چون احمد سعیدی به این باوراست که در عقب این وقایع دست های در درون حکومت نیز دخیل اند زیرا چنین برنامه ریزی ها کار یک فرد وگروه عادی نیست.
او تاکید دارد که دولت باید متوجه ستون پنجم در درون دولت باشد.
ساجده میلاد ژورنالیست و عضو جامعه مدنی به آژانس باختر گفت ، متاسفم از این که دولت برای جلوگیری از همچو وقایع تدابیر نمی گیرد مگر زمانیکه حادثه رخ داد آن را محکوم میکندکه بعداز اینکه انتحاری مردم را به خون و خاک مبدل میسازد رییس جمهور برای دلداری شان و برای تسلیت شان میرودکه هیچ درد را دوا نمی کند باید حکومت دراین راه تلاش نمایند و مردم بیچاره ما را نجات دهد.
او میگوید که باید مردم فعالیت های موثر مدنی را آغازکنند و بابرگزاری محافل و نشست ها تروریزم را محکوم کنندو دولت را وادارند تا در برابر حلقه های تروریستی اقدامات بیشتری را روی دست گیرد.
برهان الدین نظامی آگاه امور دینی و عضو اکادمی علوم در رابطه حملات اخیر که در شهر کابل رخ داد و منجر به کشته و زخمی شدن صدها تن از افراد ملکی و بیگناه گردید میگوید: قتل زنان ، کودکان و مردان دراسلام جرم است.
وی گفت: حتی از دیدفرهنگ دراسلام دساتیر و ارشادات دینی قتل عمدی که دلیل شرعی نداشته باشد جایز نبوده و مرتکب آن در پیشگاه خدا مسوول میباشد.
حوادث اخیر درکابل وحوادث تروریستی دیگر در گذشته همه دشمنی با مردم و دشمنی با خدا و پیامبر بزرگوار آن بوده است.
این آگاه دینی میگوید این گونه حملات ، حملات وحشیانه است که زیرنام اسلام و درواقع برضد اسلام دست به کشتار افراد غیر مسلح می زنند که این امر خلاف تمام موازین احکام دینی و زندگی بشری است.
استاد عبدالرب رسول سیاف شخصیت جهادی نیز گفته است آنانیکه دست به چنین حملات میزنند با خدا و قرآن ، پیامبر(ص) و مردم مسلمان ما دشمنی میکنند او میگوید که این گونه حملات به هیچ عنوان توجیه پذیر نیست و جز غلامی و خوش خدمتی برای استخبارات منطقه چیزی دیگری بوده نمیتواند .
استاد سیاف با استفاده از عملکرد دولت گفته است که او بارها از موجودیت افرادطرفداردر درون نظام سخن گفته مگر هیچ اداره دولتی دراین مورد باوی به بحث نپرداخته است.
سازمان ملل متحد ، چین و امریکا نیز حادثه اخیر درکابل را محکوم کرده اند پاکستان کشور که استخبارات نظامی اش طراح این حمله پنداشته میشود نیز درجمع تقبیح کنندگان پیوسته مگر مردم افغانستان گفته های وزارت خارجه پاکستان را ریا کاری دیگر دانسته اند.
رییس جمهور غنی گفته که در خصوص حرکات و تحرکات اخیر طالبان با شورای علمای دینی مشوره میکند حنیف اتمر مشاور امنیت ملی ریاست جمهوری گفته ، ما با آنانیکه تروریست و مردم ما را میکشند مذاکره نمیکنیم امنیت ملی گفته که این حادثه بی پاسخ نخواهد ماند .
با آناکه حوادث اخیر درکابل واکنش های را درپی داشت مردم تنها واکنش و اظهار احساسات و همدردی را کافی نمیدانند بل برعملکرد قوی علیه تروریستان تاکید دارند.

manager

Latest from manager

back to top