???????? ، 1 ????? 1394 ، 10:57

تدابیر امنیتی در کشور به منصه اجرا درآمد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ اول / میزان
مقامات امنیتی میگویند که تدابیر امنیتی به مناسبت عید قربان درکشور روی دست گرفته شده ، برنامه های امنیتی از روز گذشته به اجرا درآمده است.
به گزارش آژانس باختر ، نجیب الله دانش معاون سخنگوی وزارت داخله میگوید: برنامه های امنیتی از روز گذشته به منصه اجرا در آمده و تا دوروز بعداز عید هم ادامه میابد.
آقای دانش گفت که شاهراه ها ، خطوط مواصلاتی ، عیدگاه ها، مساجد ، محلات تفریحی ،محلات تجمع مردم بیشتر در تمرکز نیروهای امنیتی قرار خواهند داشت .
وی به مردم اطمینان داد که  نیروهای امنیتی تلاش می نمایند تا فضا مطمین را برای برگزاری مناسک عید انجام دهند.
درهمین حال قوماندانی امنیه کابل گفته است:پولیس قوماندانی امنیه ولایت  کابل به منظور تامین امنیت بهتر ایام خجسته عید سعید اضحی در تشریک مساعی با تیم امنیتی کابل تدابیر مشخص و پلان منظم امنیتی را اتخاذ نموده است تا باشد شهریان شریف شهر کابل روزهای خجسته و پرمیمینت عید سعید اضحی را در فضای امن تجلیل نمایند. روی این ملحوظ تمام نیروهای امنیتی در احضارات درجه یک قراردارند .
برعلاوه حوزه های امنیتی که مسوولیت تامین امنیت را درمحل شان دارند پولیس و نیروی اضافه همچو قطعه واکنش سریع دیگر قطعات کمکی در تمامی نقاط شهر کابل به وظیفه گماشته شده است و پولیس قوماندانی امنیه ولایت کابل از همشهریان شریف شهر کابل صمیمانه میخواهد تا در تامین امنیت با نیروهای امنیتی همکاری نموده در صورت مشاهده حالات مشکوک به شماره های صد پولیس کابل و 119 وزارت امور داخله که بطور 24 ساعت در خدمت مردم قرار دارد تماس حاصل نماید و همکاری شما میتواند باعث محافظت خود تان و دیگران گردد.
پولیس کابل ازتمامی شهریان محترم کابل میخواهد تا در راستای تامین امنیت با نیروهای امنیتی شان همکار باشند، از حمل سلاح های بدون مجوز و فیرهای شادیانه جداً خود داری نموده و با اطفال و نوجوانان شان توصیه نمایند که از تیز رانی وسایط، مشاجره های لفظی و استفاده اشیایی منفلقه  همچو پتاقی ها و اسلحه پلاستیکی خود داری کنند تا باعث اخلال نظم عامه نشوند .
همچنان دکانداران از فروش اسلحه پلاستیکی و پتاقی و دیگر اشیائیکه باعث اذیت مردم میگردد جداً خود داری نمایند درصورت اخلال امن و نظم عامه با ایشان برخورد جدی و قانونی صورت میگیرد.
باید گفت که قوماندانی امنیه کابل درحالی برعدم استفاده از پتاقی ، اسلحه پلاستیکی تاکید میکند که درعید رمضان از اثر استفاده از همچو بازیچه ها اضافه از صد طفل تنها در کابل آسیب دید که جراحت حدود هفت نفر جدی وانمود گردید .
شهریان کابل از مسوولان امنیتی میخواهند که به جای هشدار و یا توصیه، خود داخل اقدام شده قبل از فرا رسیدن عید از خرید و فروش پتاقی و سایر مواد آتش ساز ، اسلحه پلاستیکی و سایر بازیچه های که میتواند اسباب نگرانی و سرگردانی مردم را مسبب میشود، جلوگیری و عاملان را مجازات نمایند، تا قبل از درد زمینه وقایه آن مساعد گردد.

manager

Latest from manager

back to top