?? ???? ، 5 ???? 1394 ، 12:57

مشاور امنیت ملی: تروریستان در حال گسترش فعالیت شان اند،جهان در ارزیابی با ما شریک شوند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 5/ عقرب
حنیف اتمر مشاور امنیت ملی کشور گفته است که گروه های هراس افگن در افغانستان در حال تغییر شکل هستند.
مشاور امنیت ملی کشور در مصاحبه با یک رسانه بین المللی هشدار داده است که القاعده دو باره در این کشور حضور یافته است و گروه داعش یک تهدید جدی است و افغانستان دو باره با خطر تبدیل شدن به پناهگاه امن دهشت افگنان قرار دارد.
به گفته اتمر القاعده ، طالبان گروه داعش و دیگر گروه های دهشت افگن با شبکه حقانی و گروه طالبان رابطه دارند و این گروه ها در حال تغییر شکل هستند.
اتمر میگوید که فعالیت این گروه ها تنزیل نیافته اند ، آنها خود را دو باره احیا کرده اند، اتمر گفته است که راه اندازی عملیات پاکستان علیه دهشت افگنان در خاک آن کشور باعث شده که دهشت افگنان از افغانستان فرار کنند.
به گفته وی، این باعث شده است که چندین گروه دهشت افگن از افغانستان به عنوان تخته خیز استفاده میکنند تا به کشور های اصلی خود به شمول چین، ازبکستان ، دیگر کشور های آسیای مرکزی و روسیه برسند.
مشاور امنیت ملی اضافه کرده است، حرف مهم این است که این شبکه که ما با آن مقابل هستیم تهدیدی برای هر کشور در منطقه و در صورت گسترش برای همه جهان خواهد بود.
او گفته است، ما امیدواریم که نه تنها آسیای مرکزی، روسیه و چین بل همسایه های ما در جنوب و شرق نیز در این ارزیابی با ما شریک باشند.

manager

Latest from manager

back to top