?????? ، 9 ??? 1394 ، 11:30

ناتو و تاکید برادامه حمایت ازافغانستان

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 9/ قوس
مقامات ناتو اعلام کرده اندکه نیروهای امنیتی افغان را در میدان های جنگ علیه گروه های دهشت افگن با حمایت هوایی پشتیبانی خواهد کرد.
ویلیون شافنر سخنگوی نیروهای امریکایی و ناتو درافغانستان تاکید کرده است که نیروهای امنیتی افغان را در برابر تهدیدات گروه های دهشت که در فصل جنگی آینده روبرو خواهند شده در میدان های نبرد با کمک و حمایت هوایی تنها نخواهند گذاشت .
این درحالیست که درپایان سال 2014 ماموریت جنگی نیروهای بین المللی درافغانستان پایان یافت و ماموریت جدید نیروهای امریکایی و ناتو زیر نام حمایت قاطع درچوکات مشوره دهی و آموزش به نهادهای امنیتی کشور آغاز شد.
اماگسترش نا امنی های اخیر درکشور و فعالیت های هراس افگنی و تخریبی دربرخی نقاط کشور باعث شده تا نیروهای امریکایی و ناتو نهادهای امنیتی کشور را دربرابر گروه های دهشت افگن با حمایت هوایی پشتیبانی کند.
درحال حاضر نگرانی ها از احتمال درگیری های بیشتر دربهار آینده وجود دارد به همین منظور ناتو اعلام کرده است که نیروهای امنیتی افغان را درمیدان های نبرد تنها نخواهد گذاشت.
این مقام ناتو گفته است تلاش خواهندکرد تا در حمله های هوایی این پیمان در افغانستان به غیر نظامیان آسیب نرسد.
او تاکید کرده است ضمن آنکه کشورهای ناتو بخصوص ایالات متحده امریکا به ماموریت مشوره دهی و آموزش برای نهادهای امنیتی افغان ادامه میدهند تلاش داریم تا نهادهای امنیتی افغان را دررسیدن به امنیت و ثبات پایدار دراین کشوریاری رسانیم .
وی افزوده است که قوماندان عمومی نیروهای ناتو و امریکایی درافغانستان دستور داده است تا تمامی نیروهای امریکایی آموزش های بیشتری درباره چگونگی آماج قراردادن اهداف وچگونگی همکاری با نیروهای امنیتی افغانستان را فراگیرند.
قراراست اجلاس وزیران خارجه ناتو به روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری درمقر ناتو در شهر بروکسل برگزار شود.
یک مقام ناتو گفته است که دراین نشست وزیران امورخارجه ناتو ووزیران خارجه کشورهای که ماموریت حمایت قاطع را در افغانستان به پیش میبرند ، ماموریت حمایت قاطع ناتو را بررسی خواهدکرد و درمورد گام های بعدی برای ادامه اجرای آن درجریان سال 2016 تصمیم خواهندگرفت .
این درحالیست که روسیه برای مبارزه با گروه های دهشت افگن درافغانستان برای نهادهای امنیتی کشور ده هزار ملیون کلاشینکوف وعده کرده و در پهلوی آن تعهد کرده است که بیش از ده بال هلیکوپتر جنگی را نیز در اختیار نیروهای هوائی کشور قرارخواهد داد.
پیش از این هند نیز برای تجهیز نظامی بخصوص بخش هوایی کشور وعده همکاری داده بود. 

manager

Latest from manager

back to top