04 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

خانواده های آسیب دیده درپروان کمک دریافت کردند

خانواده های آسیب دیده درپروان کمک دریافت کردند

چاریکار/۳میزان/باختر برای بیش ازدوصدوپنجاه خانواده درپروان امروزمواد خوراکی توزیع شد. به...

 خانواده های نیازمنددرتخار کمک دریافت کردند

خانواده های نیازمنددرتخار کمک دریافت کردند

تالقان/۳میزان/باختر برای بیش ازچهارصد خانواده درتخار پول نقدومواد امروز توزیع...

حاصلات آلوبخارادرغزنی به بیش ازدوهزارتن رسیده است

حاصلات آلوبخارادرغزنی به بیش ازدوهزارتن رسیده است

غزنی/۳میزان/باختر ریاست زراعت غزنی می‎گوید که حاصلات آلوبخارادرآن ولایت به...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

?????? ، 9 ??? 1394 ، 11:33

داعش و طالبان گروه های تروریستی که از تجارت نامشروع تمویل میشوند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/9/ قوس
گروه تروریستی داعش درترانزیت بیش از نیمی از موادمخدر که از افغانستان به اروپا وشمال افریقا قاچاق میشود دست دارد.
این گروه تروریستی سالانه سی و سه ملیارد دالر از طریق فروش و قاچاق موادمخدر بدست می آورند و در قاچاق هیروئین که به انگلیس وارد میشود نیز دست دارد.
یک کارشناس روس میگویدکه داعش درهرجایی که حضور دارد سعی میکند که از هرنوع تجارت در آمدکسب کند و این موضوع باعث تامین مالی عملیات های تروریستی مشابه پاریس پایتخت فرانسه بود میتواند که مایه نگرانی است .
این گروه در 22 عقرب یک رشته عملیات تروریستی را در پاریس اجرا کرد که منجر به کشته شدن بیش از یکصدوسی تن شد.
یکتن از مسوولان موسسه خدمات سلطنتی انگلیس میگوید: گروه تروریستی داعش درپی حملات جنگنده های روسیه به مراکز تولید نفت این گروه ، برای جبران خسارت های خود ازفروش نفت به قاچاق مواد مخدر رو آورده است .
گروه داعش به دنبال نفوذ درکشورهای تاجکستان ، ازبکستان و ترکمنستان است ، تا مسیرهای بیشتری برای قاچاق مواد مخدر فراهم کند.
همچنان نماینده دائمی روسیه درسازمان ملل نیز اعلام کرده بودکه تروریست های داعش شماری از کانال های قاچاق موادمخدر درافغانستان را به تصرف خود درآورده است.
آژانس ملی جنایت انگلیس درگزارش های خود آورده است که بخش اعظم موادمخدر که دارد انگلیس میشود ازطریق افغانستان به این کشور ترانزیت میشود.
این گفته ها درحالی بیان میشودکه مقامات افغان بارها گفته اندکه گروه های تروریستی اداره و کنترول موادمخدر صادر شده از افغانستان و مزارع تولید خشخاش دراین کشور را دراختیار دارند  و عواید بدست آمده از تجارت زهر سفید برخی از برنامه های آنان را تمویل میکند.
طالبان و داعش درنقاط تمرکز دارندکه درآنجا معادن و یا چشم های عایداتی قراردارد داعشی ها در عراق و سوریه چشمه های نفتی را دراختیار خود گرفته اند ومسیر ترانزیت وحالا مواد مخدر قاچاق شده از افغانستان را در کنترول گرفته اند به همین سان طالبان درافغانستان جنگ را درمناطق شعله ور ساخته اند که معادن و چشمه های عایداتی است. امروز طالبان در بدخشان بیشتر بر معدن لاجورد تمرکز دارند درکنر و نورستان چوپ جنگلات را تخریب کرده چوپ آن را به پاکستان قاچاق میکنند . درهلمند که تنها معادن را تاراج کرده بل عواید برق کجکی را نیز به جیب میزنند . ضمناً طالبان با رهزنی در شاهراه ها آدم ربایی ، گروگانگیری نیز پول پلید بدست میاورند .
همچنان طالبان و داعش با ایجاد شرکت های کاذب تجارتی درپاکستان و حوزه خلیج فارس تحت پوشش شرکت های تجارتی ، تجارت نامشروع و پولشویی مبادرت میورزند.
آگاهان سیاسی میگویند که پایان بخشیدن به تجارت نامشروع ، پولشویی ، جلوگیری از قاچاق موادمخدر گروه های تروریستی لازمی است تا شورای امنیت سازمان ملل متحد دراین خصوص اقدام و شرکت های تجارتی وکشورها را از داد وستد تجارتی با گروه های تروریستی بازدارد.
درغیر آن کشورهای حامی تروریست ها درمنطقه از راه های مختلف منابع تمویل گروه های تروریستی را پیداخواهند کرد و این گروه ها را همچنان حفظ خواهند کرد.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.