10 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

شمار مبتلایان به کرونا در امریکا از مرز 7.4 میلیون نفر گذشت

شمار مبتلایان به کرونا در امریکا از مرز 7.4 میلیون نفر گذشت

واشنگتن/ العالم/10 میزان/باختر طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز» در 24...

ملل متحد: کشورها برای صندوق جهانی واکسین کووید۱۹ پول بدهند

ملل متحد: کشورها برای صندوق جهانی واکسین کووید۱۹ پول بدهند

نیویارک/وی او ای/10 میزان/باختر انتونیو گوتیرش، منشی عمومی سازمان ملل متحد...

ده تن به ظن جرم های جنایی درهرات بازداشت شدند

هرات/ ۱۰ میزان/ باختر ده تن درهرات به ظن دست داشتن...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

???? ، 19 ??? 1394 ، 10:48

گروه طالبان به روند گفتگوهای صلح آماد گی نشان داده اند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 19/ جدی
گروه طالبان برای اشتراک درروند گفتگوهای صلح افغانستان که در اسلام آباد برگزار خواهد شد از خود آمادگی نشان داده اند و گفته اند که گفتگوها میان این گروه برای چگونگی شرکت یک هیئت آن ها در گفتگوهای صلح آغاز شده است.
این درحالیست که برخی از جناح های گروه طالبان خواهان اشتراک درروند صلح افغانستان هستند و به همین منظور چندین تن ازاعضای ارشد این گروه از موضع نرم دررابطه به گفتگوهای صلح تمایل نشان داده اند.
یک قوماندان ارشد گروه طالبان نیز گفته است که برای انتخاب یک هیئت برای شرکت درروند گفتگو های صلح با حکومت افغانستان آماد گی گرفته شده است.
قراراست درهفته جاری نشست چهارجانبه میان افغانستان، پاکستان، امریکا و چین دراسلام آباد برگزار شود و هدف آن تامین امنیت و صلح پایداردرافغانستان عنوان شده است و همچنان دراین نشست تاکید خواهد شد که گفتگوهای روند صلح شامل آن عده از مخالفین هستند که علاقمند گفتگوهای صلح هستند و اما با دیگر گروه ها مبارزه مشترک خواهد شد.
درهمین حال شماری ازکارشناسان مسایل سیاسی تاکید کرده اند که بازی گران اصلی نشست چهارجانبه ایالات متحده امریکا و چین خواهد بود.
آنان گفته اندکه درمذاکرات صلح احتمالی درهفته جاری ، امریکا و چین بازیگران اصلی هستند چرا که آنها میتوانند درنزدیک شدن جوانب درگیر در افغانستان تاثیر گذاری زیادی داشته اند.
به باورآنان ازسرگیری مذاکرات صلح افغانستان بیشتر به نیت وهمکاری پاکستان بستگی دارد.
درحال حاضر شماری زیادی از مردم بخصوص مقامات کشور هنوزهم از پاکستان توقع ندارندکه درروند صلح افغانستان صادقانه عمل کنند چرا که از آغاز اعلام نشست چهارجانبه پاکستان دراین راستا هیچ کار موثر را انجام نداده چون پاکستان از قبل به حمایت از گروه های دهشت افگن که علیه مردم افغانستان و حکومت این کشور درگیراند متهم شده است.
این درحالیست که پس از گفتگوهای رو درروی حکومت وحدت ملی با نمایند گان گروه طالبان درمورد روند گفتگوهای صلح افغانستان و افشای مرگ ملا محمدعمر رهبر پیشین این گروه ، روابط میان افغانستان و پاکستان به سردی گردید و پاکستان ازسوی دولت افغانستان متهم به همکاری و حمایت از گروه های دهشت افگن شد.
اما اکنون یکی از مقامات پاکستان اظهار داشته است که این نشست چهارجانبه میتواند مسایل کشیدگی ها و تنش های میان این دوکشور را برطرف سازد.
برخی از اعضای شورای عالی صلح نیز به این باوراندکه برگزاری نشست چهارجانبه روابط میان افغانستان و پاکستان را گرم ساخته است و ما امیدواریم که صداقت ، نیت و همکاری پاکستان با این فرصت بدست آمده وابسته به عملی تعهدات اش درروند مذاکرات صلح افغانستان خواهد بود.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.