18 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

وزارت دولت درامورشهدا ومعلولین، با ۹ وزارتخانه واداره مستقل تفاهمنامۀ همکاری امضاءکرد

وزارت دولت درامورشهدا ومعلولین، با ۹ وزارتخانه واداره مستقل تفاهمنامۀ همکاری امضاءکرد

کابل/ 18 سرطان /باختر وزارت دولت در امور شهدا ومعلولین، تفاهمنامه...

هیئت سفارت افغانستان در ترکیه، برای شناسایی اجساد افغانان غرق شده، به محل حادثه فرستاده شد

هیئت سفارت افغانستان در ترکیه، برای شناسایی اجساد افغانان غرق شده، به محل حادثه فرستاده شد

کابل/ 18 سرطان /باختر وزارت امور خارجه، هیئتی از سفارت افغانستان...

جلسۀ اختصاصی کمیتۀ قوانین به ریاست معاون دوم رئیس جمهور برگزار شد

جلسۀ اختصاصی کمیتۀ قوانین به ریاست معاون دوم رئیس جمهور برگزار شد

کابل/ 18 سرطان /باختر در جلسۀ اختصاصی کمیتۀ قوانین که امروز...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

???? ، 17 ??? 1394 ، 12:28

تفسیر برخبر:

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 17/ دلو
جان مکن رییس کمیته تسلحیاتی سنای امریکا گفته است که ادامه فعالیت شبکه القاعده و شبکه حقانی درافغانستان باعث نگرانی و یک خطر بزرگ برای مااست و حضور نیروهای بین المللی دراین کشور یک نیاز است .
این درحالیست که جنرال جان کمپل قوماندان عمومی نیروهای امریکایی و ناتو درمجلس سنا امریکا بر کاهش سربازان امریکایی پس از سال 2016 میلادی سخن زده است که    5500سربازان  نظامی امریکایی قادر خواهد بودکه ماموریت شان را در افغانستان انجام دهند اما جان مکن برحضور بیشتر سربازان امریکایی پس از سال 2016 و بیشتر ازآن پافشاری کرده است.
این سناتور امریکایی تصریح کرده است که آیا با حضور پنج هزار و پنجصد سرباز امریکایی که پس از سال 2016 درافغانستان که باقی می مانند خواهند توانست که ماموریت ضد هراس افگنی و ماموریت آموزش ، مشوره دهی و کمک به نیروهای افغان را پیش ببرند.
او تاکید کرده است که باخروج نیرهای بین المللی از افغانستان درسال 2014 میلادی ، هنوزهم فعالیت های دهشت افگنان شبکه القاعده ، شبکه حقانی و سایر گروه های دهشت افگن بخصوص داعش درافغانستان یک خطر بزرگ برای ما محسوب میشود وازسوی دیگر نهادهای امنیتی افغانستان به تمویل و تجهیز بیشتر نیاز دارند.
به گفته وی حضور نیروهای بین المللی بخصوص سربازان امریکایی برای مبارزه با گروه های دهشت افگن درافغانستان که یک تهدید برای منطقه وجهان میباشد یک امر حتمی و یک نیاز مبرم دراین کشور اند.
این درحالیست که با خروج نیروهای بین المللی از افغانستان گروه های دهشت افگن به ویژه گروه طالبان و داعش را دریک سال اخیر درافغانستان جسورتر ساخته است وحملات تهاجمی و انتحاری شان را علیه مردم و تاسیسات عام المنفعه شدت بخشیده اند که این تحرکات گروه های دهشت افگن مقامات ارشد امریکایی را نیز نگران ساخته که موجودیت گروه های دهشت افگن درافغانستان مایه نگرانی آنان شده است.
درحالیکه مردم افغانستان و حکومت افغانستان از موجودیت گروه های دهشت افگن و حامیان شان همیشه آسیب پذیر بوده اما کشورهای بزرگ برای حفظ منافع شان دربرابر گروه های دهشت افگن در افغانستان سخن زده اند و این کشورها گروه های دهشت افگن را ازدیدگاه های خود بشکل متفاوت تعریف کرده اند.
اخیراً روسیه نیز برای جلوگیری از تهدیدات که متوجه امنیت داخلی کشورش است تمایل ایجاد رابطه باطالبان را نشان داده است.
درحالیکه روس ها تمایل به ایجاد رابطه با طالبان را دارند و امریکا هم ،داعش و شبکه حقانی را تهدیدی علیه منافع خود میداند درحالیکه طالبان داعش ، حقانی و شبکه های تروریستی در افغانستان فعالیت های تروریستی را مرتکب میشوند مشکل دراین است که قدرت های بزرگ فقط حوادث ووقایع را از دید منافع خود تعریف میکنند.
آگاهان افغان میگویند تروریزم زمانی گلیم خود را درجهان برچیده خواهد یافت که همه کشور تعریف یکسان وواقعبینانه از آن داشته باشند.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.