?? ???? ، 14 ??? 1395 ، 12:35

عملیات نیروهای اردوی ملی تشدید یافته، طالبان متحمل تلفات شدند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 13 ثور
تشدید عملیات های تصفیوی علیه تروریستان طالب درکشور وتلفات سنگین به این گروه تخیل ، تسلط بربعضی از واحد های اداری را از آنها گرفته است وطالبان از اجرای بسا از برنامه های تخریبی شان عقب افتاده اند.
به گزارش آژانس باختر، رئیس جمهور غنی در آخرین سخنرانی خود در شورای ملی که در رابطه به وضعیت کشور صورت گرفت، موضع تند را در قبال طالبان اتخاذ کرد، او طالبان را افراد جنایتکار خواند که در مقابل دولت مشروع افغانستان ایستاده شده اند، آنها طالب دین نه بل دشمنان علم  اند، آنها قاتلان و یاغی اند که هیچ برنامه  برای خیر و خوشحالی افغانستان ندارند،  آنها بی کفایتی وبی دانشی خود را در تعاملات سیاسی ثابت ساخته اند .
او جنگ روان در افغانستان را یک جنگ داخلی نه بل جنگ است که از سوی تروریستان وحامیان  منطقه یی شان به راه انداخته شده است.
او برکوبیدن طالبان تاکید کرد تا همه یک دل و یک صدا شوند.
رئیس جمهور تاکید دارد ، آنانیکه  مانع زندگی صلح آمیز مردم میشوند  دست بر ترور و انفجار میزنند، بر پوسته ها وسربازان ما حمله میکنند، نا امنی را خلق میدارند،  باید سرکوب شوند.
به تعقیب این سخنان  رئیس جمهور عملیات های پاکسازی مناطق ناامن از وجود طالبان تروریست  شدت گرفت، طی روز های اخیر طالبان در ولایت های کندز ، تخار ، فاریاب ، بدخشان، جوزجان ، سرپل ، هلمند ... متحمل تلفات شده اند وطالبان بسیاری از ساحات را که قبلاً به گونه یی بر آن نفوس داشتند از دست دادند ، شماری از قوماندانان طالبان کشته شدند وشماری هم گرفتار گردیدند.
مهمترین دستاورد نیروهای امنیتی تصفیه ولسوالی چهار دره ولایت کندز است، طالبان این ولسوالی را در ورودی شان به شهر کندز میدانستند.  اخبار وجود دارد که طالبان درچهار دره برای تسلط دوباره برشهر کندز برنامه  ریزی کرده بودند  مگر با متواری شدن آنها دیگر تهدید سقوط دو باره شهر کندز  از میان رفت.
همچنان ولسوالی آقچه درولایت جوزجان ازوجود طالبان تصفیه گردید وطالبان درولایت فاریاب نیز متحمل تلفات گردید و بسیاری از ساحات را از دست داده اند. درولایت هلمند نیز طالبان روز گار خوش ندارند و با گذشت هر روز نیروهای امنیتی دست بالاتر بر آنها دارند.
شماری از وکلا مردم در شورای ملی ضمن آنکه از قاطعیت نیروهای امنیتی در امر سرکوبی تروریستان تاکید دارند که نیروهای دولتی با تصفیه هر منطقه برای حفظ آن ، حکومتداری خوب ، ارایه خدمات به مردم ، زمینه آموزش وپرورش ... اقدامات صورت گیرد تا دیگر امکان برگشت از طالبان گرفته شود .
قاضی  محمد کبیر مرزبان نماینده مردم تخار  در پارلمان، عملیات ها که دربخش های از ولایت تخار انجام شده است با قاطعیت بیشتر وشدت خوبی بوده است که تاثیرات مثبت درقبال نیز داشته است .
نیروهای امنیتی با تمام  نیرو وقوت وتوانایی دربرابر دشمن زبون ایستاده گی کرده  و آنها را شکست داده اند.
چنانچه هفته قبل طالبان حملات تهاجمی درولسوالی درقد ولایت تخار انجام دادند که با شدت از سوی نیروهای امنیتی اعم از پولیس ملی ومحلی ، امنیت ملی واردوی ملی سرکوب شد و 20 طالبان دهشت افگن کشته و 40 زخمی داشتند ومهمات واسلحه نیز از آنان درمیدان نبرد باقی مانده  است .
او که از ولسوالی خواجه بهاوالدین با خبرنگار آژانس باختر صحبت میکرد گفت: ما افتخار به نیروهای امنیتی خود داریم، وضعیت بکلی آرام است.
نیروهای  ما مورال بلند دارند،  انجام عملیات ها بعداز هدایت رئیس جمهور کشور شدت گرفته است، اما فعلاً اوضاع این ولایت تحت کنترول نیروهای امنیتی است .
مردم ولایت تخار ازنیروهای امنیتی شان پشتبانی نموده و به نیروهای  شان افتخار میکنند .
الحاج نظری ترکمن نماینده مردم کندز در شورای ملی به خبرنگار آژانس باختر گفت:عملیات درکندز شدت یافته است، دشمن تلفات زیادی دارد و حتی دشمن از برخی از ساحات فرار نمودند،  مگر تاکید ما این است که عملیات های شبانه بیشتر گردد. زیرا 5 تا 6 هزار نیروی امنیتی درکندز مصروف عملیات اند،  عملیات ها دست آورد های خوبی دارد بخصوص عملیات نیروهای کوماندو زیاد موافقانه است دراین عملیات ها سه قوماندان طالبان با 4 محافظ شان گرفتار شدند و در قلعه ذال 27 طالب کشته شدند  و دیگر افراد این گروه از ساحه فرار کردند .
به گفته وی، طالبان که از ساحه فرار کردند بطرف جوزجان رفته اند، آنها طالبانی بودند که درعملیات جنرال دوستم از فاریاب به مربوطات کندز فرار نمودند که دوباره از کندز خارج شدند. او میگوید که دولت باید آنان را تعقیب بکنند که چگونه از یک ولایت به ولایت دیگر رفت و آمد می نمایند .
باید هرچه زود جلو رفت و آمد آنان از یک ولایت به ولایت دیگر گرفته شود، اما متاسفانه دراین راستا نهادهای  کشفی خیلی ضعیف اند .
او گفت : عملیات ها ی نیروهای امنیتی ما خیلی قوی اند، شدت عملیات ها از آنجائیکه ما طیاره نیز دراختیار داریم شب هنگام بیشتر صورت گیرند.
حکومت هرچه بیشتر تلاش کند تا تمامی کندز را از وجود تروریستان تصفیه نماید و 4 هزار خانواده که دراین درگیری ها به دشت ها زیر آفتاب سوزان وشرایط نامناسب مهاجر شده اند هرچه زودتر به خانه های شان برگردند.
مرزبان همچنان اضافه  داشت، نیروهای امنیتی ما در تخار با کمبود مهمات ، نبود طیاره به موقع درعملیات ها  با معاش ناچیز شرکت  دارند، با مسوولان درمیان گذاشته ایم او از رسانه خواست تا این گونه  مشکلات را به سمع مسوولان برسانند.
جنرال دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع ملی در رابطه به تحرکات اخیر وعملیات های تصفیوی نیروهای دفاعی کشور به آژانس باختر گفت: درحال حاضر 22 عملیات تصفیوی وتهاجمی از سوی نیروهای اردوی ملی علیه طالبان شرارت پیشه در شانزده  ولایت کشور در جریان است که در آن  دهها تن از تروریستان کشته شده اند  و تنها عملیات های هوایی نیروهای اردوی ملی به 72 عملیات در روز های  اخیر میرسد با انجام این عملیات ها  رویا های طالبان مبنی برسقوط ولایت های کندز ، ننگرهار ، نورستان وهلمند به هیچ تبدیل شده است، تلفات سنگین که دراین مدت به طالبان وارد شده آنها درمیدان جنگ مورال یافته اند، درکنار این عملیات ها افراد قطعات خاص وکوماندو اردوی ملی عملیات های شبانه را شدت بخشیده اند،  در 48 ساعت گذشته وعملیات خاص درهفت ولایت کشور اجرا شده است.
طی روز های  اخیر طالبان اراضی زیادی را از دست داده اند و این عمیات همچنان ادامه خواهد یافت.
باید گفت که مردم از تحرکات اخیر مسوولان نظام ونیروهای امنیتی حمایت میکند مگر تاکید دارند که این تحرکات باید دوامدار بوده و الی سرکوبی تروریستان ادامه یابد . 

manager

Latest from manager

back to top