04 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

خانواده های آسیب دیده درپروان کمک دریافت کردند

خانواده های آسیب دیده درپروان کمک دریافت کردند

چاریکار/۳میزان/باختر برای بیش ازدوصدوپنجاه خانواده درپروان امروزمواد خوراکی توزیع شد. به...

 خانواده های نیازمنددرتخار کمک دریافت کردند

خانواده های نیازمنددرتخار کمک دریافت کردند

تالقان/۳میزان/باختر برای بیش ازچهارصد خانواده درتخار پول نقدومواد امروز توزیع...

حاصلات آلوبخارادرغزنی به بیش ازدوهزارتن رسیده است

حاصلات آلوبخارادرغزنی به بیش ازدوهزارتن رسیده است

غزنی/۳میزان/باختر ریاست زراعت غزنی می‎گوید که حاصلات آلوبخارادرآن ولایت به...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

???? ، 25 ??? 1395 ، 11:50

*- پاکستان بازهم با بستن راه تورخم مشکل آفرید

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

*- آگاهان سیاسی : مگر بعضی کشورها قصداً وعمداً مارا وابسته به پاکستان ساخته اند
کابل باختر/ 25 / ثور
گذرگاه مرزی تورخم پس از عصر روز گذشته باوساطت بزرگان قومی هردو طرف خط دوباره بازشد.
به گزارش آژانس باختر ، گذرگاه مرزی تورخم سه روز پیش بعدازیک مشاجره میان مرزبانان افغان وپاکستان بسته شده بود .
رییس ارکان پولیس مرزی میگوید: پاکستانی ها سه روز اقدام به ساخت ساز پاسگاه ها درامتداد مرز نمودند که ازسوی پولیس مرزی برآنها ممانعت صورت گرفت که آنها گذرگاه مرزی تورخم را به روی عابرین بستند.
اوگفت این گذرگاه مرزی تورخم پس ازسه روز بسته شدن به وساطت مردم محل عصر روز جمعه دوباره بازشد.
بسته ساختن گذرگاه مرزی تورخم به روی مهاجران بار اول نیست پاکستان قبلاً نیز مشکلات مشابه را برای مهاجران افغان ، تجار ، صنعت کاران ، حتا مامورین دولتی که برای مقاصد رسمی به پاکستان سفر کرده اند ایجاد نموده است .
پاکستان همیشه کوشیده تا از مهاجران ، تجارت و ترانزیت به عنوان نقطه علیه دولت افغانستان استفاده کند . و بارها درهر مسئله پای مهاجران را به میدان کشیده است اگر تیره گی روابط میان دوکشور بوده پولیس و فوج پاکستان انتقام آن را از مهاجران گرفته اند، اگر چند طالب تروریست پاکستانی انفجاری را دریکی ازشهرپاکستان انجام داده اند تاوان آن را مهاجران پرداخته اند و حالاکه حرف از خود سری های مرزی ملیشه های پاکستانی است ، نظامیان آنکشور گذرگاه مرزی تورخم را به روی مهاجران بسته میکنند.
باید گفت که سفیر افغانستان دراسلام آباد عملکرد اخیر نظامیان پاکستانی را با الفاظ شدید انتقادکرده و هشدار داده است که این گونه عملکرد به مردمان هردو طرف مشکلات را ببار میاورد.
او گفته است که پاکستان ازپناه جویان افغان چون ابزار سیاسی دربرابر حکومت افغانستان کار میگیرد او به مقامات پاکستانی گفته است که چنین موضع گیری برروابط دوکشور مضر تمام میشود.
به باور آگاهان سیاسی ، تجار افغان باید روی بدیل تجارت شان فکر کنند امروز هرامتعه که از پاکستان وارد افغانستان میشود به اسعار خریداری میگردد کشورهای زیادی اندکه میتوانند بدیل تجارت با پاکستان باشد . زیرا هرکشور حاضر است که دالر ما را بیگرد وامتعه خود را بفروشد پس چرا اینقدر نازو کرشمه پاکستان را باید قبول کرد.
این آگاهان به این باور اندکه شماری از کشورهای حامی پاکستان که خود را حمایت کنندگان افغانستان معرفی میکنند قصداً و عمداً زمینه سازی مکنند تا ما وابسته به پاکستان باقی بمانیم زیرا این کشورها نمی خواهند ما روابط نزدیک تجاری با آسیایی میانه ، ایران و حتا هند داشته باشیم .
این آگاهان مشوره میدهندکه افغانها باید خود ارادیت را به اثبات برسانند و راه تجارت شان را از پاکستان کوتاه نمایند و کشورهای بدیل را انتخاب کنند.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.