?????? ، 19 ????? 1391 ، 10:19

داکتر ها می گویند، ورزش کنید تا صحتمند باشید

Written by  Administrator
Rate this item
(0 votes)

کابل/19/سرطان/باختر

داکترهای طب می گویند که ورزش می تواند صحت انسان را ضمانت کند.

آنان به این باور اند که هر گاه شخص سالم روزانه مرتب ،برای سی دقیقه تا یک ساعت به حرکات منظم ورزش بپردازد، به امراض خطرناک چون دیابت، قلبی، چربی خون، فشار بلند، دردهای مفاصل و سایر امراض مبتلا نمی شوند.

به گفته داکتر عبدالودود باجوری پروفیسور امراض صدری در شفاخانه صدری ابن سینا، در سال های اخیر مبتلایان امراض صدری بیشتر گردیده و نیز حملات قلبی در این اواخر در میان جوانان رخ میدهد.

پروفیسور باجوری به این باور است که عدم انجام حرکات سپورتی در زنده گی روزمره یکی از عوامل مهم چنین واقعات است.

وی توصیه کرد که باید هر شخص با مشوره داکتر به سپورت بپردازد یعنی هرگاه داکتر به شخص اجازه انجام حرکات سپورتی را داد شخص بخاطر حفظ صحت و سلامتی خود روزانه منظم برای مدت معین به تمرینات سپورتی بپردازد.

همچنان داکتر سید عبدالله سادات پروفیسور امراض داخله در صحبت با خبرنگار آژانس باختر گفت که هر انسان سالم باید روزانه از سی و پنج دقیقه تا یک ساعت سپورت کند.

او گفت دست کم سی و پنج دقیقه طوری به حرکات سپورتی متوسل شود تا ضربان قلب از حالت عادی بیشتر گردد و رسوباتی ناشي از روغن وسایر مواد غذایی که در شریان ها در بیست و چهار ساعت صورت میگیرد، دو باره منحل شود و با چنین شیوه می توان از بلند رفتن كلسترول خون و رسوبات در شریان ها که باعث سخت شدن شریان ها  و بلند رفتن فشار خون می گردد جلوگیری شود.

در این حال خانم رنا باشنده مکروریان سوم به خبرنگار آژانس باختر گفت که از پنجسال به اینسو از چاقی و بلند بودن فشارخون دچار مشکلات هستم.

 وی خاطر نشان کرد که هیچ گاهی به ورزش رو نیاورده و حتی چون سایر مردم به پیاده روی هم عادت نداشته و ازینرو حالا پی برده که چاقی، بلند بودن فشار خون و حتی درد مفاصل و پاها او را چقدر تکلیف میدهد.

در شفاخانه صدری ابن سینا نیز از چندین مریض قلبی که سوال گردید، گفتند که عادت به سپورت نداشته اند.

اما دراین شفاخانه داکتر ها اجازه صحبت بیشتر را به خبرنگار آژانس باختر با مریضان ندادند.

اما در سالهای اخیر باید گفت که عده بیشتر شهروندان به سپورت رو آورده اند و صبح وقت ویا شب هنگام به دوش پیاده گردی و تمرینات آزاد سپورتی میپردازند.

قلندرشاه شهروند کابل به خبرنگار آژانس باختر گفت که شصت هفت سال عمر دارد و همه روزه صبح هنگام به دوش میپردازد و دست کم چهل و پنج دقیقه میتواند دوش میکند و این امر سبب شده تا بدن وی مقاومت بیشتر پیدا کند و نیز از صحت سالم برخوردار باشد.

دراین حال پروفیسور باجوری توصیه میکند که نباید بدون مشوره داکتر افرادی که در سن بالا قرار دارند دوش نمایند و یا به تمرینات سپورتی بپردازند.

داکتر باجوری گفت ،کسانیکه به امراض قبلی دچار هستند باید از احتیاط لازم در زمینه کار بگیرند و با توصیه داکتر به تمرینات سپورتی بپردازند.

از سوی دیگر جوانان زیادی به ورزش رو آورده اند که این امر گواه آینده صحت مند آنان میباشد و مقامات کمیته ملی المپيك نیز مدعی اند که شروط بیشتر و بهتر برای رشد رشته های ورزشی برای دختران و پسران را در کشور مساعد ساخته اند.

فریبا رسولی عضو تیم والیبال آن کمیته به خبرنگار آژانس باختر گفت ، از چهار سال بدینسو به ورزش والیبال رو آوردم از آن زمان تاکنون خود را بشاش را حت و صحتمند احساس مینمایم و قبل از آن باید اقرار نمایم که حتی در کارهای منزل تنبلی میکردم حمیده حمید عضو تیم تکوندوی آی تی اف کمیته ملی المپیک نیز در صحبت با نجیبه ذهاب خبرنگار آژانس باختر، ورزش را ضامن صحت، سلامتی و تندرسی انسان ها دانست و گفت که با انجام حرکات ورزش طبق یک تقسیم اوقات منظم روزمره میتوان وجود خود را در برابر امراض وقایه کرد.

یگانه خانمی است وقتی داکترها برای کاهش وزن بدنش و نیز کنترول خون بدنش به وی توصیه انجام تمرینات سپورتی را کرده تازه به دوش و سپورت آغاز کرده است.

این خانم حالا بارومند شده که سپورت شیوه بهتر فقط صحت و سلامتی است زیرا از مدت یکماه که وی رو به سپورت آورده خود را سر حال و بهتر از گذشته احساس میکند.

به هر صورت گفته اندجان جوری پادشاهی است پس باید در صدد حفظ صحت و سلامتی خود باشیم و اینکه داکتر های طب برای حفظ صحت، انجام تمرینات سپورتی را توصیه مینمایند.

در حقیقت روش وقایه رایگان را رهنمود میسازند.

چنانچه پروفیسور باجوری خاطرنشان کرد که امروز درجهان انجام تمرینات ورزشی، قدم زدن و دویدن برای مدت معین جز زندگی هر انسان در جهان امروز میباشد بخصوص کسانیکه عمر شان از چهل سالگی به بالا ميرود.

Administrator

Administrator

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer Curabitur metus Nulla ipsum pellentesque. Nunc sem eget habitasse urna Nam Curabitur eget senectus iaculis porta. Neque wisi nibh Proin id tincidunt metus Vivamus semper Nam Maecenas.

Website: www.joomshaper.com

Latest from Administrator

back to top