30 ثور 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

غمنامه سیلاب  و شکایت آسیب دیدگان از عدم دریافت کمک

غمنامه سیلاب و شکایت آسیب دیدگان از عدم دریافت کمک

کابل باختر ۳۰ ثور سرازیر شدن سیلاب های...

اردوی ملی  به آسیب دیدگان سیلاب شتافت

اردوی ملی به آسیب دیدگان سیلاب شتافت

کابل 30 ثور باختر به دنبال سرازیر شدن سیلاب در ولسوالی...

به آسیب دیدگان سیلاب ها درپروان کمک های بیشتر صورت میگیرد

به آسیب دیدگان سیلاب ها درپروان کمک های بیشتر صورت میگیرد

چاریکار/ باختر/ 30/ ثور به کمک های بیشتر به خانواده های...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


دوشنبه ، 20 جدی 1395 ، 12:55

طالبان و ادعا حفاظت از تاسیسات عامه ، این گروه درچند ماه اخیر یک اعشاریه شش ملیارد افغانی به تاسیسات عامه آسیب رسانیده است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 20/ جدی
وزیردولت درامور رسیدگی به حوادث طبیعی میگویدکه در اثر جنگ ها درطول چند ماه گذشته حدود بیست وپنج میلیون دالر به تاسیسات عام المنفعه خساره وارد گردیده است.
گزارشگر آژانس باختر مینگارد ، تاکید مخالفان مسلح به ادامه جنگ باعث بیجا شدن نه تنها هزاران خانواده شده بلکه باعث تخریب بیشتر کشور نیز شده است به تاسیسات عامه و دارایی های مردم نیز آسیب فراوانی وارد نموده است.
ویس برمک وزیر دولت درامور رسیدگی به حوادث طبیعی با اشاره به بیجا شد گان وخسارات وارد شده درتاسیسات عامه را دلیل جنگ های اخیر که ازسوی گروه های دهشت افگن بخاطر بی ثباتی و نا امنی درکشور راه اندازی گردیده بود عنوان نموده میگوید، در طول چند ماه اخیر از اثر جنگ ها بخصوص که درفصل تابستان صورت گرفت  یازده ولایت کشور حدود یک اعشاریه شش ملیارد افغانی یا بیست وپنج میلیون دالر امریکایی خساره مند شده اند.
شاه حسین مرتضوی معاون سخنگوی ریاست جمهوری چندی قبل گفته بودکه گروه طالبان مسلح با انجام حملات تخریبی و دهشت افگنی دردو ماه گذشته حدود دو ملیارد و یکصدو چهل و نه میلیون افغانی به تاسیسات دولتی زیر ساخت ها و دارایی های مردم عام و تاسیسات خساره وارد کرده اند.
این درحالیست که رهبری گروه طالبان به افراد وابسته به این گروه پیام داده بودندکه به مردم و تاسیسات عام المنفعه ضرر نرسانند و نیز درپروژه های عام المنفعه همکاری نمایند.
اما دیده میشودکه گروه طالبان پابند هیچ اصولی نیستند و هدف اساسی آنان آزار و اذیت رسانیدن به مردم و تخریب تاسیسات عام المنفعه میباشد و تاکید آنها مبنی به حفاظت از تاسیسات عام تبلیغات و عوام فریبی بیش نیست .
این افکار تخریبی و ایجاد هراس و وحشت گروه های دهشت افگنان بخصوص افراد وابسته به گروه طالبان مسلح در برخی ولایات مانع رشد و انکشاف آن مناطق شده که ازجمله پروژه های انکشافی توقف گردیده ذخایر مواد خوراکی آسیب پذیر شده و نیز روند کاری موسسات کمک رسان را به مردم آن مناطق با مشکل مواجه ساخته است و یا عده ازمردم را مجبور به ترک خانه های شان کرده است.
به گفته برخی آگاهان ، گروه های دهشت افگن بخصوص گروه طالبان مسلح به اشاره حامیان شان تلاش دارند تا مردم و تاسیسات عام المنفعه را هدف قراردهند .
چنانچه درجنگ های اخیر دربرخی ولایات کشور ثابت ساختند که خسارات بیشتر را به مردم و تاسیسات عام المنفعه وارد کرده اند .

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.