30 ثور 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

غمنامه سیلاب  و شکایت آسیب دیدگان از عدم دریافت کمک

غمنامه سیلاب و شکایت آسیب دیدگان از عدم دریافت کمک

کابل باختر ۳۰ ثور سرازیر شدن سیلاب های...

اردوی ملی  به آسیب دیدگان سیلاب شتافت

اردوی ملی به آسیب دیدگان سیلاب شتافت

کابل 30 ثور باختر به دنبال سرازیر شدن سیلاب در ولسوالی...

به آسیب دیدگان سیلاب ها درپروان کمک های بیشتر صورت میگیرد

به آسیب دیدگان سیلاب ها درپروان کمک های بیشتر صورت میگیرد

چاریکار/ باختر/ 30/ ثور به کمک های بیشتر به خانواده های...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


چهارشنبه ، 22 جدی 1395 ، 12:18

با وجود اعلام ختم ماموریت جنگی، امریکا 1337 حمله هوایی درافغانستان داشت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 22/ جدی
پنتاگون یاوزارت دفاع امریکا اعلام داشته که درسال 2016 میلادی نیروهای امریکایی حداقل 1337حمله نظامی را درافغانستان انجام داده اند.
گزارشگر آژانس باختر مینگارد : امریکا درسال گذشته میلادی حداقل یکهزارو هفتصدوهشتاد و نه ماموریت هوایی را درخارج از آنکشور انجام داده اند یکهزارو سه صدو سی و هفت حمله در افغانستان ، چهارصد حمله هوایی درلیبیا ، سی وپنج حمله هوایی در یمن ،چهارده حمله هوایی درصومالیا و سه حمله هم درپاکستان صورت گرفته است .
کلپ چارلز کلیفلند سخنگوی نیروهای بین المللی درافغانستان نیز تائید کرده است که امریکا درسال گذشته میلادی درعملیات های هوایی بیش از هرکشور دیگر برافغانستان تمرکز داشته است ازدیاد حملات هوایی امریکا زمانی صورت میگیرد که امریکا با آغاز سال 2014 میلادی ماموریت نظامی خود را درافغانستان ختم شده اعلام داشت مگر تحرکات مخالفان مسلح دولت افغانستان و ازدیاد حملات آنان باعث شد تا نیروی امریکایی دوباره به میدان جنگ دراین کشور برگردند . بخصوص زمانی که امریکائیان وادار شدند تا واکنش نشان دهند که طالبان سال پار برشهر کندز تسلط یافتند.
افزایش ماموریت های هوایی امریکا نمایانگر آن است که هراس افگنی همچنان یک تهدید دربرابر مردم افغانستان منطقه و جهان باقی مانده است.
شماری از آگاهان سیاسی افغان و امریکایی گفته اند که اعلام ختم جنگ درافغانستان ازسوی امریکا یک تصمیم شتاب زده بود این تصمیم به اساس یک محابسه غلط صورت گرفت و غلط بودن بابازگشت امریکا به میدان جنگ ثابت شد.
با آنکه افغانستان در سال 2016 میلادی شاهد یکهزارو سه وسی وهفت حمله هوایی امریکا بود حدود 300 نظامی امریکا به هلمند بازگشتند ولایت که با تهدید بلند امنیتی مواجه بود از سقوط آن و جابجایی شورای کویته طالبان درآن سخن های زیادی گفته شد به تعقیب هلمند 200 نظامی ایتالیا به فراه ولایت درمجاورت هلمند برگشتند تهدیدها دربرابر فراه مشابه به تهدید ها علیه هلمند بود.
این آگاهان میگویند که پاکستان با برنامه های اغوا کننده باعث تغییر پالیسی حتا راهکار امریکا در افغانستان شد با انجام عملیات های ساختگی طالبان افغان و پاکستانی و تروریست از کشور های دیگر را به افغانستان هدایت کرد .
امروز ما شاهد حضور شماری زیادی از تروریستان خارجی درولایت های زابل ، سرپل ، ارزگان ، فراه ... هستیم که درتبانی با طالبان بر ضد مردم افغانستان فعالیت میکنند درحالیکه خاستگاه و منابع تمویل و رهبری طالبان همچنان درپاکستان باقی مانده و جامعه جهانی به هشدار های دولت و مردم افغانستان دراین خصوص توجه نکردند هدایت گروه های طالبان و قماش آنها به افغانستان باعث تشدید جنگ دراین کشور و کاهش نا امنی و حملات تروریستی درپاکستان شد .
چنانچه بارک اوباما رییس جمهورامریکا خود اعتراف کرد که نا امنی ها در افغانستان در دوسال گذشته چهل فیصد بیشتر گردیده و مناطق قبائیلی پاکستان همچنان یک تهدید باقی مانده ، القاعده و گروه های تروریستی دیگر درآنجا فعال اند و ظرفیت حمله بر امریکا را دارند.
انجام یکهزاروسه صد وسی هفته حمله هوایی برافغانستان نشان دهنده حساس بودن مساله امنیت درافغانستان است درحالیکه پاکستان تنها گواه سه حمله دریک سال بوده است.
آگاهان افغان به دولتمردان امریکا بخصوص آنانیکه تا چند روز دیگر وارد قصر سفید میشوند مشوره میدهندکه محاسبه دقیق از اوضاع افغاانستان و اثرهای احتمالی آن بر اوضاع منطقه ، جهان و امریکا داشته باشند و محاسبه غلط باعث تکرار اشتباهات خواهد شد و روزی مجبور خواهند بود که با یک نیروی عظیم بازهم به جنگ علیه هراس افگنان میباشد. 

Last modified on چهارشنبه ، 22 جدی 1395 ، 12:40

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.