05 جوزا 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

محمد اشرف غنی رئیس جمهور از چگونگی پیشرفت کار اعمار شهرک پیروزی دیدن کرد

محمد اشرف غنی رئیس جمهور از چگونگی پیشرفت کار اعمار شهرک پیروزی دیدن کرد

کابل باختر 4 جوزا محمد اشرف غنی رئیس ‏جمهوری اسلامی افغانستان...

وزير ماليه موافقتنامه پنجاه و چهار اعشاريه پنج ميليارد افغانى را  به امضاء رسانيد

وزير ماليه موافقتنامه پنجاه و چهار اعشاريه پنج ميليارد افغانى را به امضاء رسانيد

کابل باختر 4 جوزا اكليل حكيمى، وزير ماليه دیروز موافقتنامه مالی...

جلوگیری از قاچاق مواد مخدر به خارج از کشور در فرودگاه هرات

جلوگیری از قاچاق مواد مخدر به خارج از کشور در فرودگاه هرات

شهرهرات 4 جوزا باختر سیزده تن که می خواستند هشت کیلوگرام...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


شنبه ، 26 حمل 1396 ، 04:21

اکثریت افراد کشته شده داعش درننگرهار شهروندان پاکستان بودند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 26/ حمل
درحمله بمبی که پنجشنبه دراچین ولایت ننگرهار صورت گرفت، 94 عضو گروه داعش کشته شده که بیشترین آن را اتباع خارجی منجمله شهروندان پاکستانی تشکیل میدهند.
گزارشگر آژانس باختر مینگارد : پنجشنبه شب قریه اسدخیل ولسوالی اچین ولایت ننگرهار شاهد یک حمله بمبی ازسوی ارتش امریکا بود.
یک پایگاه گروه داعش ذریعه بزرگترین بمب غیر هسته یی هدف قرارگرفت.
وزارت دفاع ملی میگوید که این حمله در هماهنگی با مقامات افغان صورت گرفته که ازاثر آن سه تونل احداث شده از سوی داعش درمنطقه تخریب و 94 عضوگروه داعش که دراین مرکز مخفی بودند کشته شدند.
همچنان چند ذخیره گاه اسلحه و مهمات این گروه تخریب شده است.
درمیان کشته شدگان افراد رده اول شاخه خراسان گروه داعش شامل اند.
وزارت دفاع ملی تائید میکنند که دراین حمله الکان اسامه برادر حافظ سعید رهبر شاخه خراسان داعش ، شاهد عمر ، ابوبکر وحمزه قوماندانان سرشناس داعش درافغانستان نیز کشته شده اند.
با آنکه حمله بمبی در پنجشنبه شب دراسد خیل اچین با دیدگاه های متفاوت بررسی شد شماری آن را تائید و شماری هم آن را رد کردند، مگر یک مساله دراین حمله وضاحت داشت و آن این که اکثریت آنانیکه در حمله بر پایگاه داعش کشته شدند شهروندان پاکستانی بودند واین باردیگر ثابت میسازد که افغانستان درگیر یک تروریزم و افراط گرایی صادر شده از پاکستان قرار دارد.
با آنکه مقامات پاکستانی بار ها گفته اند که آنها حتا سایه داعش را درکشور شان تحمل کرده نمیتوانند مگر درساخت شبکه بنام داعش درافغانستان آنچه درتوان داشتند بکار گرفتند و هر افغان را دراختیار هواخواهان این گروهک تروریستی قرار دادند.
موجودیت شهروندان پاکستانی درکنار داعش درافغانستان حرفی تازه یی نیست اگر امروز جسد الکان اسامه پاکستانی از اچین بدست میاید ماهها قبل باشندگان اچین گفتند آنانیکه درافغانستان بنام داعش در جنگ اند جز افراد وملیشه های پاکستانی و یا هم اعضای احزاب تندرو پاکستان اند که به افغانستان فرستاده شده اند و مستقیماً از آن طرف خط دیورند اکمال وتجهیز میگردند ، برنامه و پلان دریافت میکنند و هنگام خطر دوباره به آن طرف فرار میکنند افرادکشته شده و زخمی داعش به پاکستان انتقال مییابند.
با آنکه پاکستان همواره رابطه آنکشور با داعشی ها را رد میکندمگر حافظ سعید رهبر شاخه خراسان داعش در افغانستان شهروندان پاکستانی نبود؟ حافظ سعید عامل حملات مرگبار تروریستی سال 2008 میلادی برشهر ممبی هند بود، وی در آن هنگام رهبر لشکر طیبه پاکستان را به عهده داشت با آنکه به تعقیب حوادث ممبی او جز تروریستان بین المللی شناخته شد و تحت تعقیب عدلی قرار است مگر درکشورش پاکستان به گونه یی آزاد گشت و گذر میکرد در اجتماعات هوا دارانش شرکت می نمود و علناً در رابطه با هند، افغانستان و امریکا موضع گیری داشت سرانجام او رهبر شاخه خراسان داعش در افغانستان شد و چند بارهم خبر مرگ او درافغانستان منتشر گردید.
با آنکه در رابطه به حادثه اخیر در ساحه اسد خیل ولسوالی اچین دیدگاه ها وواکنش ها متفاوت است مگر موجودیت شهروندان پاکستانی نظیر الکان اسامه ثابت میسازد که پاکستان نا کدام  اندازه درقضایای افغانستان دخیل است، امروز پاکستان نه تنها خود میزبان و حامی گروه های تروریستی و افراط گرایی است بل این گونه سازمان و احزاب را مدیریت میکند و ارتش آنکشور دریک برنامه کاذب و ساختگی بنام عملیات غضب، شماری زیادی از تروریستان چند ملیتی منجمله شهروندان کشورهای آسیای میانه را به سمت افغانستان هدایت کرد و به آنها افراد داعش نام نهاد.
مردم افغانستان از اداره جدید امریکا توقع دارند تا به خاستگاه ، پناهگاه و تمویل کنندگان گروه های تروریستی درآن طرف  خط دیورند چه مناطق قبائیلی و چه شهر های بزرگ پاکستان نظیر کراچی ، لاهور ، ملتان و نوشهر که شاهد حضور گروه های تروریستی است نیز توجه داشته باشد و مراکز این گروه های تروریستی را هدف قرار دهند.
تاکید مردم ما براین است اگر اداره جدید امریکا به فکر مبارزه واقعی با هراس افگنی و افر اط گرایی است پس باید واقعیت های موجود در آن طرف خط دیورند را ازیاد نبرده به مجازات آنها نیز اقدام کنند . تا جهان از شرهراس افگنی و تروریزم نجات یابد.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.