07 ثور 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

شورای‌عالی اقتصادی: قرارداد اعمار فابریکۀ سمنت جبل‌السراج دوباره به اعلان سپرده‌شود

کابل باختر 6 ثور جلسۀ شورای‌عالی اقتصادی امروز به ریاست محمداشرف...

پروسه صلح افغانستان و افزایش نیرو در این کشور محور بحث نشست ناتو!

صدای امریکا – باختر6 ثور افغانستان از مسایل کلیدی مورد بحث...

تیم کریکت افغانستان با تیم کریکت ویست اندیز مسابقه می دهد

صدای آزادی – باختر6 ثور شورای بین‌المللی کریکت امروز در...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


دوشنبه ، 29 جوزا 1396 ، 08:43

افراسیاب ختک: پاکستان به افغانستان طالب صادر میکند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل  باختر   29  جوزا
بعد از آنکه رسانه های پاکستانی از کاهش 27 در صد صادرات آنکشور به افغانستان خبردادند، یک سیاستمدار ملی گرای پاکستان به کنایه گفت، ما در بدل کاهش صادرات تجارتی به افغانستان صادرات طالبان را به آنکشور افزایش داده ایم.
گزارشگر آژانس باختر مینگارد : اخیرأ رسانه های پاکستانی از کاهش 27 در صد  صادرات آنکشور به افغانستان خبردادند واین را برای پاکستان در روابط منطقه یی  و مفکوره ازیاد تجارت با کشور های همسایه یک شکست تعبیر کردند.
رسانه های پاکستانی خود اعتراف کرده اند که زمامداران آنکشور با اتخاذ یک روش نا کار در برابر افغانستان عملأ این کشوررا از خود رنجانده است به گونه یی که  حتا افغانستان حاضر نیست تا امتعه ارزن پاکستانی را هم بخرد، افراسیاب ختک سیاستمدار ملی گرای پاکستان در واکنش به این گفته های رسانه های پاکستانی  گفته است برای مقامات کشور ما هنوزهم به جای صادرات امتعه تجارتی  و  رشد همکاری های اقتصادی با افغانستان ، صدور طالبان به آنکشور یک اولویت است، مقامات ما ضرورت دارند تا یک چیزی نه ، یک چیزی را به افغانستان صادر نمایند  در حال حاضر ما مصروف صادرنمودن طالبان به افغانستان هستیم.
به گفته افراسیاب ختک ، صدور طالبان به افغانستان ، یک اولویت برای حکومت پاکستان است   روی این دلیل است که عواید کمرگی ما در سرحدات با افغانستان کاهش یافته مگر در صادرات و تجارت طالبان بسیاری از سیاسیون  و نظامیان ما پول هنگفتی به جیب زده اند
او تاکید داشته است  تا  زمانیکه  نظامیان  و سیاسیون حاکم در پاکستان از تجارت پر منعفت شان که همانا صدور طالبان به افغانستان است  دست بردار نشوند مردم  پاکستان بار زیان بار  این تجارت را متحمل میشوند.
به گفته افراسیاب ختک ، مقامات پاکستانی  تجارت پرسود بالای  طالبان را  رها نکرده اند  و با ادامه چنین یک وضعیت ، مشکلات مردم پاکستان  بیشتر خواهد شد و بی اعتمادی کشور های منطقه بر پاکستان   و مردم آن ازیاد  خواهد یافت، تنها  افراسیاب ختک نیست که از رابطه نظامیان و سیاسیون پاکستان با طالبان  و سرمایه گذاری استخبارات آنکشور براین گروه  سخن میگوید. چندی قبل حسین حقانی سفیر پشین پاکستان  در امریکا از مقامات کشورش  خواستار پایان بخشیدن  حمایت پاکستان از گروه طالبان شد.
همچنان سیاسیون دیگر پاکستان ، نظیر رئیس حزب عوامی نشنل پارتی  از عملکرد  آنکشور در افغانستان  و حمایت از گروه های هراس افگن سخت انتقاد نموده اند.
حمایت پاکستان از گروه های هراس افگن تا  اندازه مشهود  و واضح است که هرچند  مقامات آنکشور بگویند که با این گروه ها  سر  وکار  ندارند  کسی باور نمیکند، چنانچه چندی قبل اعزاز احد چوهدری سفیر پاکستان در امریکا در یک گردهمایی در واشنگتن زمانیکه  گفت پاکستان از هراس افگنان حمایت نمیکند حاضرین به خنده شدند و سفیر این گونه جواب گفته های خود را گرفت . ختم  عبدالخالق

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.