01 اسد 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

والی نام نهاد طالبان برای ولایت کاپیسا کشته شد

والی نام نهاد طالبان برای ولایت کاپیسا کشته شد

کابل باختر ۱ اسد والی نام‌نهاد هراس‌افگنان...

صدهاتن درمیدان وردک به تظاهرات پرداختند

صدهاتن درمیدان وردک به تظاهرات پرداختند

میدان شهر 1 اسد باختر صدها تن از شهروندان میدان وردک...

محمداشرف غنی:حکومت افغانستان در خصوص تأمین صلح، اجماع ملی، منطقه‌یی، بین‌المللی را فراهم کرده است

محمداشرف غنی:حکومت افغانستان در خصوص تأمین صلح، اجماع ملی، منطقه‌یی، بین‌المللی را فراهم کرده است

کابل اول اسد باختر محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان ظهر امروز،...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


دوشنبه ، 16 اسد 1396 ، 13:26

استراتیژی جدید واشنگتن همه جانبه ساخته شود ونباید در آن عجله صورت گیرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 16 /  اسد/ باختر
جنرال دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع ملی تاکید دارد که استراتیژی جدید واشنگتن باید  به طور همه جانبه ساخته شود ونباید در این مورد عجله صورت گیرد.
این مقام وزارت دفاع ملی گفته است در این استراتیژی باید گروه های هراس افگن درافغانستان نابود شوند و نیزبالای حامیان هراس افگنان به خصوص پاکستان فشارآورده شود که دست ازحمایت هراس افگنان  بکشند.
سخنگوی وزارت دفاع ملی تصریح نموده است که اگر دراعلام استراتیژی جدید امریکا  درمورد افغانستان عجله شود وتنها برای افغانستان ساخته شود ، جنگ به پایان نخواهد رسید.
گزارشگر آژانس باختر مینگارد : این اظهارات  سخنگوی وزارت دفاع ملی در حالی بیان میشود که قرار بود استراتیژی جدید واشنگتن در قبال افغانستان در اواسط ماه جولای  سالروان اعلام شوداما  دانا وایت، سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده نیز از تاخیر در مورد اعلام این استراتیژی خبر داد و گفت: که کدام تصمیمی در این مورد تا کنون  گرفته نشده است.
این درحالیست که برخی  مقام های امریکایی گفته اند که اعضای تیم امنیت ملی رئیس جمهور ترمپ روی مسئله چگونگی آوردن ثبات در افغانستان اختلاف نظر دارند، ازجمله وزیر دفاع امریکا و مشاور امنیت ملی آن کشور موافق بر افزایش نیرو های امریکایی در افغانستان می باشند زیرا این خواست جنرال نیکلسن قوماندان عمومی نیروهای امریکایی درافغانستان بوده او تاکید داشت که افزایش نیرو های نظامی در افغانستان باید بخشی از استراتیژی جدید واشنگتن باشد.اما دیده میشود که برخی ازاعضای قصرسفید مخالف افزایش نیروهای امریکایی در افغانستان اند وتاکید دارند  که حضور نظامی امریکا در جهان  بخصوص در افغاستان کاهش یابد.
پیش ازین، جیمز متیس وزیر دفاع ایالات متحده گفته‌ بود که استراتژی جدید امریکا  یک رویکرد منطقه‌ای را در پیش خواهد گرفت ولی تا هنوز به درستی روشن نیست که رویکرد منطقه ای چه خواهد بود. اما این اظهارات وزیر دفاع امریکا به صراحت میرساند که مقام‌های ارشد نظامی امریکا از جمله جنرال جان نیکلسن قوماندان نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان از نفوذ پاکستان، ایران و روسیه در افغانستان ابراز نگرانی کرده‌اند.
دردو سال گذشته فعالیت های هراس افگنی بیش از بیست گروه هراس افگن ازجمله طالبان وشبکه حقانی و داعش درافغانستان گسترش یافته است واین گروه ها از سوی کشورهای پاکستان ، ایران وروسیه بشمول برخی کشورهای منطقه بخاطر اهداف شوم شان مورد حمایت های مالی و نظامی قرار گرفته اند که این عملکرد کشور های یاد شده باعث نگرانی مقامات ارشد امریکایی وناتوگردیده است .
این درحالیست که  نگرانی های امریکایی و ناتو در مورد  وضعیت امنیتی افغانستان هر روز جدی ترمیگردد با این همه تا کنون استراتیژی امریکا درقبال افغانستان  به خصوص  درمسله افزایش سربازان امریکایی وناتودراین کشور نهایی نشده است # جاوید روشان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.