28 سنبله 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

هفت تن به ظن انتقال جنگ افزار در ننگرهار بازداشت شدند

هفت تن به ظن انتقال جنگ افزار در ننگرهار بازداشت شدند

جلال آباد 26 سنبله باختر هفت مرد به ظن انتقال جنگ...

افراد مسلح سه مرد را در زیارت پیرصاحب ننگرهار به شهادت رساندند

افراد مسلح سه مرد را در زیارت پیرصاحب ننگرهار به شهادت رساندند

جلال آباد 26 سنبله باختر دو مجاور و یک نگهبان زیارت...

رئیس جمهور: امنیت ملی به تمام ملت تعلق دارد

رئیس جمهور: امنیت ملی به تمام ملت تعلق دارد

کابل باختر 26 سنبله محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


سه شنبه ، 28 سنبله 1396 ، 10:51

افشاگری های اخیر نخست وزیر پاکستان را باید جدی گرفت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر / 28 / سنبله:
اعتراف و افشاگری اخیر صدراعظم پاکستان باید جدی گرفت و یک هیئت حقیقت یاب که حمایت نهادهای بین المللی را با خود داشته باشد، باید گفته های اخیر صدراعظم شاهد خاقان عباسی را بررسی کند.
مفسر آژانس باختر مینگارد: اخیراً شاهد خاقان عباسی صدراعظم پاکستان در مصاحبه با یک روزنامه چاپ بریتانیا افشا ساخت که تانکر مملو از مواد انفجاری که به روز پنجم رمضان سالجاری در چهار راه زنبق شهر کابل انفجار کرد با سه یا چهار مهاجم از پاکستان وارد خاک افغانستان شده بود  و این تانکر قبل از آنکه انفجار داده شود شب را در یک سفارت خانه خارجی در کابل، سپری نموده بود.
آنچه گفته شد صریح ترین اعتراف و افشاگری یک مقام ارشد پاکستانی است که می پذیرد هراس افگنان از خاک پاکستان وارد افغانستان شده و اهداف معین را در این کشور آماج قرار داده اند.
خاقان عباسی خود به صراحت می گوید که سه یا چهار مهاجم انتحاری با یک موتر مملو از مواد انفجاری مرز را عبور کرده و وارد افغانستان شده اند، و بدترین و زشت ترین حادثه تروریستی را در کابل انجام دادند.
این گفته ها در حالی بیان می شود که ادارۀ امنیت ملی افغانستان بعد از وقوع حادثه چهارراهی زنبق که در آن اضافه از یکصد و پنجاه افغان به شهادت رسیدند و اضافه از چهار صد نفر دیگر زخم برداشتند و به شمول سفارت های آلمان، جاپان شماری از نمایندگی های سیاسی در کابل آسیب های جدی دیدند اعلام داشت که این برنامه بیرون از مرزهای افغانستان و در آن طرف خط دیورند آنهم در تبانی با شبکه حقانی طراحی شده است، مگر وزارت خارجه پاکستان سریعاً اعلام داشت که هیچ تروریست از خاک آن کشور وارد افغانستان نشده است، مگر حالا صدراعظم همین کشور اعتراف میکند که تروریستان از خاک پاکستان وارد افغانستان شده اند، این تناقض گویی عدم وحدت نظر و عمل را در پاکستان نشان میدهد.
آگاهان سیاسی و فعالان جامعه مدنی در افغانستان می گویند که حادثه چهار راهی زنبق یک عملیات پیچیده و چند بُعدی بود که طرح و تطبیق آن از توان یک طالب مدرسه دوربوده ، امام یک مسجد و یک شورشی عادی امکان انجام دادن  آن  را ندارد مگر آنکه مشخصاً  یک شبکه استخباراتی در آن دست نداشته باشد.
ضمناً در انفجار چهار راهی زنبق از پیشترفته ترین مواد انفجاری که تنها دولت ها، منجمله دولت پاکستان آن را در اختیار دارد استفاده شده است، باید گفته های صدراعظم پاکستان جدی گرفته شود.
قبلاً دولت افغانستان، قوای ائتلاف بین المللی مبارزه با هراس افگنی و استخبارات آلمان هرکدام به گونه یی جداگانه روی حادثه چهار راهی زنبق تحقیقات را آغاز کرده بودند، مگر تنها دولت افغانستان بود که بخشی از نتایج تحقیق خود را اعلام داشت مگر دیگران سکوت کردند.
مگر آیا حالا وقت آن نیست  که یک کمیته حقیقت یاب که در آن نمایندگان دولت افغانستان، قوای ائتلاف، کشورآلمان که سفارت شان در کابل هدف اصلی تروریستان بود و سازمان ملل متحد به عنوان یک نهاد معتبر بین المللی حضور داشته باشند روی گفته های خاقان عباسی و چگونگی حادثه چهار راهی زنبق تحقیق کنند.
بدون شک مقامات پاکستان با کمی فشار حرف های زیادی برای گفتن دارند زیرا فکر و اندیشه طالبانی در میان سیاسیون و نظامیان پاکستان وجود دارد و همسویی های زیادی با این گروه در پاکستان صورت گرفته است.
ضمناً به دستگاه دیپلوماسی کشور آنهم در زمانیکه مجمع عمومی سازمان ملل متحد برگزار گردیده و یکی از برنامه های کاری آن رسیدگی به مسایل امنیتی و مبارزه با هراس افگنی در جهان می باشد، ضرور است که گفته های خاقانی٬ قضایای مربوط به  حوادث تروریستی در کشور و حامیان هراس افگنان را که پاکستان یکی از آنها است مطرح نموده و آن را با جدیت تعقیب کند.# تحلیل سیاسی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.