28 سنبله 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

هفت تن به ظن انتقال جنگ افزار در ننگرهار بازداشت شدند

هفت تن به ظن انتقال جنگ افزار در ننگرهار بازداشت شدند

جلال آباد 26 سنبله باختر هفت مرد به ظن انتقال جنگ...

افراد مسلح سه مرد را در زیارت پیرصاحب ننگرهار به شهادت رساندند

افراد مسلح سه مرد را در زیارت پیرصاحب ننگرهار به شهادت رساندند

جلال آباد 26 سنبله باختر دو مجاور و یک نگهبان زیارت...

رئیس جمهور: امنیت ملی به تمام ملت تعلق دارد

رئیس جمهور: امنیت ملی به تمام ملت تعلق دارد

کابل باختر 26 سنبله محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


چهارشنبه ، 29 سنبله 1396 ، 11:26

هشدار ترامپ ، کشور های حامی هراس افگنی را مجازات میکنیم

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 29 سنبله / باختر
دونالد ترامپ رئیس جمهورایالات متحده امریکا در نشت مجمع عمومی سازمان ملل متحد تاکید کرده است که امریکا و متحدینش درمنطقه  ٬جلو گروه های هراس افگن  و افراطی خواهد ایستاد و نیز هشدارداد  که هیچ کشوری نباید از گروه های  هراس افگن چون القاعد ،حزب الله و طالبان حمایت کند .
گزارشگر آژانس باختر مینگارد : رئیس جمهور امریکا دراین نشت یکبار دیگرتصریح کرد که اکنون زمانی ان رسیده  که باید کشورهای افشا شده ، مسول شناخته  شوند که  گروه های هراس افگن و افراطی  مانند القاعده ، طالبان و حزب الله  را پناهگاه ها ی  امن می دهند واز انان حمایت میکنند .
ترمپ افزوده است  ما نباید به هراس  افگنان پناه بدهیم، تروریست ها نباید از منابع مالی و ترانزیتی استفاده کنند و به ایدولوژی های ترسناک و شیطانی شان کمک کنند. ما باید انان را از میان ملت های مان بیرون کنیم و کشورهای که به گروهای تروریستی مثل القاعده و طالبان منابع مالی فراهم می سازند آنان را مورد بازپرس قرار دهیم، این گروه ها کسانی استند که انسان های بیگناه را میکشند.
رئیس جمهورامریکا باردیگربراستراتیژی جدید امریکا درقبال افغانستان اشاره نموده گفت : ماه گذشته من  راهبردی را به هدف پیروزی در جنگ  علیه تروریزم در افغانستان  اعلام کردم. از این به بعد، منافع امنیتی ما زمان و نحوۀ عملیات های نظامی مان را تدوین خواهد کرد نه زمان بندی های که از سوی سیاسیون مطرح می شوند.
ترامپ در این نشت با انتقاد شدید از برحمایت برخی کشورهااز گروه های هراس افگن در منطقه صرف از  ایران  برد و این کشور را متهم به حمایت از گروه های تروریستی ساخت.
این درحالیست که رئیس جمهور امریکا د راعلام استراتیژی جدید خود در مورد افغانستان  ، پاکستان راکه  یکی از متحدین امریکا در منطقه به شمار میرفت ، به حمایت  از گروه  های تروریستی و پناه دادن انان به قلمروش متهم کرد که باواکنش های کشور مانید چین ، روسیه و ایران مواجه شد .درحالیکه کشورهای یاد شده بخاطر منافع شان از گروه طالبان در برابرگروه هراس افگن داعش  ،حمایت مالی و تخنیکی  کردند اما باربار این موضوع را نیز رد کردند.
اینبار ترامپ از ایران به عنوان حامی گروه های هراس افگن در منطقه انتقاد کرده  گفت وقتی ان است که کشورهای جهان از دولت ایران بخواهند که از روش خود دست بکشد به حمایت ا زتروریستان خاتمه دهد وبه حقوق همسایگانش احترام بگذارد.
به باور اگاهان سیاسی در افغانستان  از سخنان ترامپ  بر ماید که امریکا برعلاوه تنبیه پاکستان به فکر مجازات کشور های دیگز نیز است که اب را در افغانستان گل الود ساخته اند  اخباری وجود دارد که پاکستان، روسیه و چین  با یک اتحاد مصنوعی در پی ناکامی استراتیژی جدید امریکا را در افغانستان اند .
دولت افغانستان تلاش دارد تا روند صلح وثبات را در کشور گسترش دهد و در این  راستا کشور همسایه  ومنطقه نیر اعلام همکاری داشته ا ولی دیده میشود که بعضی  کشورها از یک سو بادولت افغانستان تعهد همکاری دارندواز جانب دیگربا مخالفان ان نزدیکی ایجاد کرده اند.
شماری از اگاه هان به این باور اند که وقتی ان رسیداست کشورهای که درقبال افغانستان متهم به بی ثباتی وحمایت از گروه های هراس افگنان   معرفی شده اند به مردم افغانستان وجهانیان ثابت سازند که در برابر برنامه های بازسازی وروند صلح وثبات این کشور متعهد به همکار صادقانه اند
ضمنا تاکید مردم ما براین است که تنها ملامت کردن کافی  نیست برای امریکا به عنوان یک قدرت بزرگ نظامی و اقتصادی جهان لازمی است که در برابر کشور حامی هرتاس افگنی عنلا داخل اقدان شود تا شر هراس افگنی از مردمان جهان کوتاه گردد  . جاوید روشان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.