26 سرطان 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

سی و چهار هراس افگن در کندز کشته شدند

سی و چهار هراس افگن در کندز کشته شدند

کندز 25 سرطان باختر سی و چهار هراس افگن دیشب در...

مسدود، بودن راه مواصلاتی دو ولسوالی در پنجشیر

مسدود، بودن راه مواصلاتی دو ولسوالی در پنجشیر

بازارک 25 سرطان باختر راه مواصلاتی ولسوالی های خنچ و پریان...

هژده طالب مسلح در فاریاب کشته شدند

هژده طالب مسلح در فاریاب کشته شدند

میمنه 25 سرطان باختر هژده طالب مسلح دیشب در ولایت فاریاب...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


شنبه ، 1 میزان 1396 ، 11:09

شاهدخاقان عباسی ، نخست وزیر که با الفبای سیاست بلد نیست

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 1 میزان
اظهارات اخیر نخست وزیر پاکستان نمایانگر آن است که این آقا از عرف و دیپلوماتیک چیزی نمیداند، حیطه صلاحیت خود را فراموش نموده و هنوز هم با رویا ها زندگی میکند نه با واقعیت ها.
مفسر آژانس باختر مینگارد: اظهارات اخیر نخست وزیر پاکستان در مجمع عمومی سازمان ملل ، بار دیگر از اهداف زشت پاکستان در قبال افغانستان پرده برداشت.
شاهد خاقان عباسی گفته است که گویا پاکستان نقش امنیتی و سیاسی هند را در افغانستان رد میکند و افغانستان نباید رابطه عمیق با هند داشته باشد زیرا این کمک ها با منافع  پاکستان در تضاد است.
این گفته بار دیگر از عمق برنامه های زشت و نا خردانه حکومت پاکستان در قبال افغانستان و منطقه پرده بر میدارد و ثابت میسازد که پاکستان تا کدام پیمان در امور داخلی افغانستان مداخله میکند به گونه ئی که حتا به خود حق میدهد برای افغانستان در روابط بین المللی و خارجی اش ٬نقشه راه تعیین کند و خطوط کاری حکومت افغانستان را در برنامه های بیرونی مشخص سازد.
شاهد خاقان عباسی به این ترتیب از عرف و دیپلوماتیک عدول نموده ، حیطه و حدود صلاحیت خود را فراموش کرده و هنوز هم در همان رویا و خیال زنده گی میکند که زمانی کشور های دیگر برای پاکستان ترسیم کرده بودند واز این کشوریک قدرتک  منطقه ئی ساخته بودند و پاکستان  را به اساس منافع و برنامه های شان رشد دادند.
مگر عباسی باید بداند که افغانستان یک کشور مستقل بوده غرور و توان مردم آن  برای پاکستانی ها خیلی ها قابل درک و قبول میباشد..
عباسی باید بداند که افغان ها  خود میدانند که چه کنند و چه نکنند؟  با کی رابطه داشته باشد و با کی نداشته باشد ، بهتر است که پاکستان به وضعیت ناگوار و اسفبار خود توجه داشته باشد و برای دیگران نسخه  ندهد و امر و نهی نکند و اگر روابط افغانستان را در میان کشور های منطقه به بررسی بگیریم هند در افغانستان فابریکه و شفاخانه اعمار کرده و بند نهر ساخته، دوا و داکتر  فراهم نموده است .
پاکستان چه کرده٬ به جز از صدور  هراس افگنان، ریختاندن خون و انفجارباروت کار این کشور در افغانستان چه است؟
گفته های اخیر عباسی یک مساله را وضاحت می بخشد که ما با دشمن دیرینه که هیچگاه، دوست نمیشود مواجه هستیم این گفته ها یک درس خوب برای سیاسیون، بزرگان و مردم افغانستان است که دشمن با زیرکی تمام آنها را از رسیدن به مسایل اصلی که اعاده ثبات و حاکمیت قانون در کشور است  دور ساخته و با توطیه و دسیسه در تلاش است تا مسایل قومی، سمتی و مذهبی را در کشور دامن بزند و به این ترتیب میکوشد  تا مردم  ما را به جان هم اندازد.
آیا وقت آن نیست که ما با همچو مسایل وداع گویم و به فکر تامین منافع خود و تحکیم وحدت ملی و یک مشت  شدن در برابر جنایات کشور های بیرونی به خصوص برنامه های اعتراض آمیز پاکستان شویم.

زیرا گفته های شاهد خاقان عباسی ثابت ساخت که پاکستان در سیاست منطقه ئی خود و در عملکرد خود در قبال افغانستان همچنان لجوج  و جاه طلب است و برای رسیدن به مقاصد خود همچنان تروریزم و افراط گرایی را وسیله میسازد.# تحلیل سیاسی
 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.