28 اسد 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

کتابخانه  " نیلاب رحیمی "  درکابل افتتاح شد

کتابخانه " نیلاب رحیمی " درکابل افتتاح شد

کابل باختر28 اسد فاضل سانچارکی معین امورنشرات وزارت اطلاعات وفرهنگ امروز...

تجلیل از نودونهمین سالروز استرداد استقلال درسرتاسر افغانستان

تجلیل از نودونهمین سالروز استرداد استقلال درسرتاسر افغانستان

کابل 28 اسد باختر از نودو نهمین سالروز استرداد استقلال افغانستان...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


دوشنبه ، 10 میزان 1396 ، 07:29

تنوع قومی و مذهبی ٬ هویت و افتخار افغان ها !

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل  باختر ۱۰ میزان
رئیس جمهور میگوید که دشمنان مردم افغانستان از ایجاد تفرقه و نزاع های قومی و مذهبی در افغانستان ناامید شده اند.
مفسر آژانس باختر مینگارد: رئیس جمهور غنی که روز گذشته در یکی از مساجد کابل آنهم در روز عاشورا سخن میگفت: اظهار داشت که دشمنان مردم افغانستان از ایجاد تفرقه و نزاع های قومی و مذهبی در افغانستان ناامید شده اند زیرا این ملت با پیروی از خاندان اهل بیت، وحدت و همدلی خود را حفظ کرده است و ما بر تنوع قومی در کشور خود افتخار میکنم رئیس جمهور غنی در این سخنانش برای دشمنان کشور٬ آنانیکه در چوکات پروژه های استخباراتی و ساخته شده ٬چون داعش، طالب، القاعده ... در پی ویرانی افغانستان و نفاق قومی و مذهبی در این کشور اند، پیام روشن داشت که شما در اجرای برنامه های ضد انسانی و ضد اسلامی تان موفق بوده نمی توانید زیرا این مردم یک دل و یک پارچه اند  وتنوع قومی افتخار شان است .
باید گفت دشمنان افغانستان از گذشته ها در پی تخریب و از میان برداشتن وحدت و همدلی میان افغانها بوده اند  مگر هیچگاهی موفق نشده اند .
برگزاری دهم محرم یا روز عاشورا نیز با تهدید های بلند امنیتی مواجه بود مگر هیچ اتفاق نیافتید زیرا از یکطرف نیروهای امنیتی ما با شجاعت و قاطعیت در دفاع از مردم شان ایستاده بوده و از طرف دیگر نیروهای مردمی نیز برای برای حفظ آرامش و جان شهروندان دست به کار شدند به این ترتیب شعیه و سنی در یک صدا بر وحدت شان تاکید کردند و همه به تروریزم، هراس افگنی نه گفتند .
زیرا افغان ها صرف نظر از تعلقات شان ٬این را درک کرده اند که هر خطری متوجه یک شعیه باشد ، زندگی و اجتماع یک سنی و بالاخره اجتماع افغانها را تهدید میکند.
تحمل و حمایت پیروان مذاهب زمینه  برگزاری مراسم عاشورا را به گونه مطمین و در فضای امنیت به وجود آورد .
پس دشمنان کشور بدانند که افغانان مکان تفرقه و نفاق نیست همه اقوام این کشور و پیروان مذاهب مختلف به این امر افتخار میکنند که کشور آنها در سطح کشور های منطقه در این امر نمونه و الگو است که در آن نسبت به هیچ مذهب، دین و آئین بدبینی وجود ندارد ، تحمل و همگرایی  خاصه آنها است در حالیکه کشور های همسایه شاهد زشت ترین وقایع بدرفتاری ، تبعیض مذهبی و نژادی درکشور های شان اند.
افغان ها  به تنوع قومی و کثیرالملیت بودن کشور شان افتخار میکنند و دشمنان این کشور که عمدتأ در کشور های همسایه پناه  گرفته اند باید نسخه ناکارا شان را کنار بگذارند و به جای برنامه ریزی برای تقابل قومی و مذهبی در افغانستان، روش های اصلاحی گرایانه را در کشور های خود در پیش گیرند در تحمل و همسوئی و همگرائی قومی و مذهبی افغانستان را یک الگو قرار دهند.تحلیل سیاسی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.