03 دلو 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

سمینار علمی راه لاجورد در پنجشیر راه اندازی شد

سمینار علمی راه لاجورد در پنجشیر راه اندازی شد

بازارک 2 دلو باختر سمینار علمی، پژوهشی برای بحث و تبادل...

کمیته ولایتی امنیت غذایی و تغذی در پنجشیر ایجاد می شود

کمیته ولایتی امنیت غذایی و تغذی در پنجشیر ایجاد می شود

بازارک 2 دلو باختر قرار است درولایت پنجشیر کمیته امنیت غذایی...

ریاست عمومی امنیت ملی: در حادثه دیروز36 تن شهید شده اند

ریاست عمومی امنیت ملی: در حادثه دیروز36 تن شهید شده اند

کابل 2 دلو باختر درحمله دیروز دشمن بالای قرارگاه یکی از...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


شنبه ، 19 قوس 1390 ، 14:35

جاده ها و پیاده رو های شهر کابل از وجود دست فروشان و موانع های غیر ضروری پاکسازی میگردد مردم آرزو دارند تا این اقدام ارگانهای ذیربط نمایشی نباشد

Written by  Administrator
Rate this item
(0 votes)

شهروندان کابل از اقدامات وزارت امور داخله ، شاروالی کابل و سایر نهاد های زیربط در پاکسازی جاده ها و پیاده رو های شهر کابل ازوجود دست فروشان و موانع های غیر ضروری استقبال کردند.

 آنان این اقدام را به خاطر فراهم سازی تسهیلات برای ترافیک و عابران نیک دانسته برتداوم آن ازسوی نیروهای پولیس ، شاروالی کابل تاکیدکردند.

 موجودیت صدها تن از دست فروشان وموانع غیر ضروری در پیاده رو ساحات مرکزی شهر مشکلات زیادی را برای عابران و شهروندان به بار آورده بود.

ازسوی هم برخی از وسایط باتوقف بی جاه درکنار جاده های مرکزی شهر باعث ازدحام ترافیک و بندش قسمت های از جاده ها میگردیدند.

عبدالصبور باشنده کابل درنخستین روز فعالیت نیروهای پولیس و کارمندان شاروالی کابل برای پاکسازی پیاده روها و جاده ها ابراز خرسندی کرده به آژانس باختر گفت: " هرگاه مسوولان امور درامر ایجاد تسهیلات به مردم و فایق آمدن به مشکلات جدی عمل نمایند  مشکلات یکی پی دیگر از میان برداشته میشوند و بدون شک دراین امر همه مردم و شهروندان همکاری مینمایند.

سید سلیمان معلم لیسه حبیبیه ضمن آنکه این اقدام وزارت امور داخله و سایر نهادهای ذیربط را نیک می پندارد ، میگوید هرگاه مسوولان امور دراین راستا پیوسته تلاش نمایند زود خواهد بود که دیگر پیاده رو شهر کابل متعلق به عابران باشد  و دیگر هیچ شهروندی به جای پیاده رو از جاده های موتر رو استفاده نخواهند کرد.

او گفت، ما شاهدیم که اکثر نقاط پیاده رو ها مثل آنکه به اجاره نزد افراد دستفروش باشد مورد استفاده قرار میگرفتند، زنان، کهنسالان و اطفال نمیتوانند به سهولت ازپیاده رو ها عبور نمایند ."

به همین ترتیب تعداد زیادی از شهروندان از پاکسازی پیاده رو ها و جاده ها از امتعه دستفروشان و دکانداران و نیز توقف وسایط و موانع غیرضروری استقبال کرده برتداوم چنین اقدامات تاکید ورزیدند.

درهمین حال وزارت امور داخله در همیاری شاروالی و ترافیک کابل امروز برنامه چیدن موانع از پیاده رو ها را آغاز کرده و درکنار آن دستفروشانی که درپیاده روها بساط خرید و فروش را بازکرده بودند ، آنها را از پیاده رو ها دور ساخته اند.

 درهمین حال یک فروشنده که غم روزگار تار های موی سرو ریش اش را سفید کرده گفت: " من از فروش تخم، نان برای فرزندانم پیدا میکنم ، دزدی کرده نمی توانم ، قاچاق نمی کنم به کار مارا نیز نمی مانند."

 او گفت: " من به کار خود ادامه میدهم و از کسی ترس ندارم ."

 به گفته وی، نان مردم گرفتن آسان است ، دستفروشان را ، دورکنید اما جای برای کار آنها تدارک نماید.

درهمین حال محمد اسحاق صمدی رییس نشرات شاروالی کابل گفت که برای دست فروشان در تمام نواحی شهر کابل محلات مناسب تعیین گردیده است. به گفته وی دستفروشان به محلات تعیین شده نمی روند.

 او همچنان گفت که این برنامه بزرگ است در گام نخست دست فروشان از پیاده رو ها دور ساخته میشوند و به تعقیب آن موانع که در جاده هاو پیاده روها زیر نام مسایل امنیتی ایجاد شده برداشته میشوند.

 

 

 

 

یکتن از شهروندان کابل که خود را کارمند وزارت معارف معرفی کرد ، میگوید:" برادر جان، این کار های نمایشی و چند روزه بخاطر پیدا و پناه افراد گرسنه شاروالی ووزارت امور داخله است. "

وی علاوه کرد که بعداز چندروز که گرسنه ها سیر شدند پشت کار شان میروند نه از برنامه پاک سازی خبر است و نه هم از سایر برنامه ها .


 

Administrator

Administrator

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer Curabitur metus Nulla ipsum pellentesque. Nunc sem eget habitasse urna Nam Curabitur eget senectus iaculis porta. Neque wisi nibh Proin id tincidunt metus Vivamus semper Nam Maecenas.

Website: www.joomshaper.com

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.