27 عقرب 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

کشته شدن پنج عضوگروه طالبان درساحه زیرکوه ولسوالی شیندند

کابل باختر/ 26/عقرب درعملیات افراد کوماندو درولسوالی شیندند هرات پنج عضو...

نباید از قانون اساسی عدول کرد

کابل باختر/26/عقرب دولت افغانستان متعهد به رعایت قانون اساسی بوده و...

داکتر عبدالله عبدالله: هیچ گزینه‌ای غیر از انتخابات برای مردم افغانستان قابل قبول نیست

کابل باختر 26 عقرب داکتر عبدالله عبدالله، رییس اجراییه جمهوری اسلامی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


شنبه ، 22 میزان 1396 ، 12:39

لوی درستیز امریکا: جنگ افغانستان در حالی بیرون شدن از بن بست است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 22 میزان باختر
پس از اعلام استراتیژی جدید امریکا  درقبال  افغانستان  قرار است هزاران سرباز آمریکایی برای آموزش و حمایت از نیروهای امنیتی افغان به این کشور اعزام شوند.
این درحالیست که یکی از مقام های ارشد نظامی ایالات متحده امریکا در تازه ترین اظهارات خود در پایگاه مرکزی نیروهای آمریکایی در ایالت فلوریدای آمریکا اعلام کرد که  مشاوران جدید آمریکایی، واحدهایی از نیروهای امنیتی افغان را برای اجرای عملیات‌های تهاجمی علیه طالبان در این کشور آموزش می‌دهند تا برای فصل جدید جنگی آماده شوند.
گزارشگر آژانس باختر مینگارد : جنرال  جوزوف ووتل  قوماندان  نیروهای امریکایی درخاورمیانه با اعتراف به این که  هنوز هم  کارهای  زیادی  است که باید  درافغانستان انجام یابد تاکید کرده است که نشانه های  مثبت در جنگ افغانستان  علیه هراس افگنان دیده  میشود .
این جنرال ارشد آمریکایی گفته است با وجود این که تعدادی از افسران نیروهای امنیتی افغان به دلیل کهولت سن بازنشسته و یا از مقام های شان  برکنار شده‌اند و با جایگزینی افراد جوان٬ تلفات نیروهای امنیتی افغان کاهش خواهد یافت و این نیروها عملیات‌های تهاجمی بیشتری را علیه طالبان انجام خواهند داد.
این درحالیست که هفته گذشته  جنرال جوزف دانفورد لوی درستیز اردوی امریکا به کانگرس انکشور گفته بود  که هنوزهم جنگ افغانستان را در یک بن بست می بیند  اما او همراه  با جمیزمتیس  وزیردفاع امریکا  به نماینده گان کانگرس امریکا  اطمینان  دادند که برنامه افزایش نیروهای  امریکایی  برای  حمایت  ازنیروهای امنیتی افغانستان نتیجه میدهد .
انان تاکید دارندکه این سربازان   درتقویت و تلاش ها برای مشوره دهی وحمایت  از سربازان افغانستان سهم میگیرند که شمولیت  مربیان امریکایی  درسطح کندک ،به  نیروهای افغان درجنگ علیه  هراس افگنان بیشتر کمک می کند .
اظهارات تازه جنرال جوزوف ووتل لوی درستیز امریکا ومتیس وزیر دفاع انکشور نشان دهنده آن است که امریکایی ها تلاش دارند با جدیت بیشتر  نیروهای افغانستان را درجنگ علیه هراس افگنان باتاکتیک های جنگی و تجهیزات مدرن  آموزش میدهند .
این جنرال ارشد امریکایی تصریح نموده است من اعلام  پیروزی  نمی کنم اما فکر میکنم برخی  گام هایی را برداشته ایم  گام های مثبتی اند که مارابه سمت شکستن این بن بست سوق  میدهند وتلاش های جدی در این مورد جریان دارد.جاوید روشان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.