06 دلو 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

مشاورامنیت ملی جلسه بررسی وضعیت امنیتی ولایات شمال را رهبری کرد

مشاورامنیت ملی جلسه بررسی وضعیت امنیتی ولایات شمال را رهبری کرد

کابل/6دلو/باختر داکترحمدالله محب مشاور امنیت ملی جمهوری اسلامی افغانستان امروز در...

حدود ۹،۱ میلیون کودک افغان در مقابل پولیو واکسین می شود

حدود ۹،۱ میلیون کودک افغان در مقابل پولیو واکسین می شود

کابل/ ۶ دلو/ باختر کمپاین سرتاسری واکسین پولیو در ۳۰...

نخستین لابراتوار DNA به سطح کشور به بهره برداری سپرده شد

کابل/ ۶ دلو/ باختر داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه حکومت...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


چهارشنبه ، 22 سنبله 1391 ، 14:13

گزارش

Written by  Administrator
Rate this item
(0 votes)

 

دراین اواخر پخش شماری از روزنامه های پاکستانی با اخبار تحریف شده و ضد افغانی در چند شهر سرحدی کشور بخصوص جلال آباد ازدیاد یافته که نشان میدهد سازمان های استخباراتی منطقه درکنار اعزام ترور و انفجار به این کشور جنگ روانی را نیز علیه مردم ما شدت بخشیده اند.

به گزارش آژانس باختر ، پخش گسترده شماری از روزنامه های پاکستانی منجمله روز نامه مشرق ، نوای وقت و بعضی از روزنامه های دیگر پاکستانی که نشرات آن در محدوده پشاور و سایر مناطق قبائیلی خلاصه میگردد در شهر های سرحدی کشور چون جلال آباد ، اسعدآباد ... نگرانی باشنده گان این ولایات را فراهم ساخته زیرا محتوای نشرات این روزنامه ها بیشتر ذهنیت سازی و تحریف شده است اخبار مربوط به حوادث کشور درآن وارونه جلوه داده میشود. دراین روزنامه ها آنانیکه برخلاف احکام دین مقدس اسلام دست بر حمله انتحاری زده در حقیقت خودکشی می نماید شهید خطاب شده و این کلمه مقدس برای عساکر کشته شده پاکستانی که دردفاع از افراطیت وافراط گرایی قرار دارند نیز استعمال میشود درحالیکه عسکر مسلمان افغان به نام ها و القاب دیگر یاد میگردد. شاهدان عینی درشهر جلال آباد میگویند که شماره های از این روزنامه ها را درننگرهار دیده اند که نشرات آنان خلاف منافع افغانها است این گونه اخبار بيشتردرنزدیکی مکاتب ، مدارس دینی ، نهادهای آموزشی در دسترس جوانان و نوجوانان قرار میگیرد . یک باشنده شهر جلال آباد به خبرنگار آژانس باختر گفت ، این اخبار با صحافت منظم و به گونه بسته بندی شده به ننگرهار انتقال یافته است. او از مسوولان سرحدی و موظفین امنیتی درمسیر راه شاکی است که نتوانسته اند تا از ورود این گونه اخبار جلوگیری نمایند. پخش اخبار تحریف شده در روزنامه های پاکستانی درحالی صورت میگیرد که شماری از روزنامه های پاکستانی منجمله روزنامه های چاپ پشاور از تاثیر و تمویل آی اس آی متاثر اند.

درهمین حال صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت امور داخله میگوید : " پخش روزنامه های پاکستانی آن هم با اخبار تحریف شده و القاب انتخابی کارسازمان استخبارات پاکستان است ."

 پخش چنین اخبار تلاش دیگری غرض آسیب رساندن به حکومت و نیروهای امنیتی درکشور است . به باور صدیقی دشمنان افغانستان با نشر اخبار تحریف شده و القاب خود ساخته میکوشند تا ذهنیت سازی نمایند تا اذهان را منحرف سازند .

او گفت که برنامه های روی دست است تا از ورود چنین اخبار شایعه پراگنی ها و اخبار سازی ها جلوگیری شود.

 این درحالیست که آگاهان سیاسی تاکید برتشدید فعالیت های تبلیغاتی ازسوی رسانه های افغانی خصوصی و دولتی ، در خصوص چنین شایعه پراگنی ها اند زیرا منافع ملی حکم میکند که آن عده از رسانه های خصوصی که بیشتر سلیقوی و جانبدارانه عمل میکنند مسیر حرکت شان را به سوی وحدت ملی تغییر دهند و کارنامه های آن عساکر افغان و آن منسوب امنیتی کشور را که برای حفظ عزت و اعتبار و هویت این کشور جان خود را قرباني می کنند و به درجه شهادت میرسند مگر مطبوعات پاکستان در یک کارزار ضد افغانی آنان را  جهنمی میخوانند، برجسته سازند و هویت افغانی ، دینی و ملی این شهدا را تبارز دهند .

Administrator

Administrator

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer Curabitur metus Nulla ipsum pellentesque. Nunc sem eget habitasse urna Nam Curabitur eget senectus iaculis porta. Neque wisi nibh Proin id tincidunt metus Vivamus semper Nam Maecenas.

Website: www.joomshaper.com

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.