30 سرطان 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

اخبارکوتاه ازدنیای فوتبال

اخبارکوتاه ازدنیای فوتبال

کابل باختر 30 سرطان زیدان سرمربی ریال مادرید گفته است که...

کشته شدن بیست و هشت طالب در فاریاب

کشته شدن بیست و هشت طالب در فاریاب

میمنه باختر 30 سرطان بیست و هشت طالب مسلح...

مشاور امنیت ملی: سرمایه‌گذاری‌ها در افغانستان باید نتیجه‌بخش باشد

مشاور امنیت ملی: سرمایه‌گذاری‌ها در افغانستان باید نتیجه‌بخش باشد

کابل ۳۰سرطان باختر داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی در دیدار...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


سه شنبه ، 22 حوت 1396 ، 12:32

تشدید نا امنی ها درفراه! // مسولان وزارت دفاع : دشمن ضربات سنگین را متحمل شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 22/حوت
فراه در روز های اخیر از لحاظ امنیتی وضعیت اسفباری داردتهدید های امنیتی فراتر از آن است که گفته میشود.
مردم فراه از تهدید های جدی امنیتی که متوجه چند ولسوالی این ولایت و شهر فراه است نگران اند آنها هشدار میدهندکه اگر حکومت مرکزی در خصوص ولایت فراه اقدام جدی نکند ، اوضاع از کنترول خارج خواهد شد.
این نگرانی درست زمانی مطرح میگردد که ولسوالی انار دره فراه در چهل و هشت ساعت گذشته دوبار بدست طالبان ونیروهای امنیتی دست به دست شد.
درگیری های مسلحانه میان نیروهای دولتی و افراد طالبان ، باعث بروز تلفات به هردو طرف و افرادملکی شده است.
مقامات محلی درولایت فراه تائید کردندکه درجریان 48 ساعت گذشته به شمول قوماندان امنیه انار دره شماری از نظامیان جان باخته اند، تلفات طالبان سنگین تر از تلفات نیروهای دولتی است.
نا امنی های اخیر درولایت فراه در روز های اخیر یک بحث محوری درولسی جرگه و محافل سیاسی دیگر بوده است با آنکه تهدید های موجود درفراه به گوش مقامات امنیتی ودفاعی کشور رسیده است مگر هنوز برای تغییر وضعیت دراین ولایت گامی برداشته نشده است.
محمد سرور عثمانی نماینده مردم فراه درولسی جرگه درنشست اخیر آن مجلس وضعیت درولایت اش را اسفبار و نگران کننده خوانده است .
او از حکومت مرکزی میخواهدکه فراه را فراموش نکند ، فراه یک ولایت بزرگ و یک ولایت پر نفوس است که سقوط احتمالی آن میتواند براوضاع در هرات ، هلمند ، نیمروز ، غور ، ارزگان ، کندهار اثر گذار باشد.
او هشدار میدهدکه شاید سرنوشت فراه و فراه یان را به بازی گرفت .
عثمانی از حکومت مرکزی میخواهد که با اعزام نیروهای اضافی به این وضعیت خاتمه بخشید در غیر آن پیامد نا امنی های جاری در این ولایت باعث مهاجرت مردم فراه خواهد بود.
یک عضو شورای ولایتی فراه که نمیخواهد از او نام گرفته شود میگویدکه ایران به منظور جلوگیری از چند پروژه زیر بنایی در فراه ، چون ساخت و ساز چند بندآب و پروژه تاپی درعقب نا امنی های فراه قرار دارد.
درهمین حال شاه محمود نعیمی معاون شورای ولایتی فراه دررابطه به نا امنی های اخیر درآن ولایت به خبرنگار آژانس باختر گفت ، وضعیت در مجموع در ولایت فراه نگران کننده است .
طالبان ساعت 8 دیشب بالای یک پوسته امنیتی نیروهای پولیس درمنطقه شمالی گام  در 25 کیلومتری شرق در نقطه آخر فراه رود حمله نمودند که از اثر این حمله 7 پولیس به شهادت رسید و دو پولیس دیگر نا پدیداست درگیری تا صبح دوام داشت .
نعیمی افزود : وضعیت همه ولایت فراه نگران کننده است افزایش نا امنی ها نیز مردم آنولایت را بیشتر نگران ساخته است و احتمال بیرون شدن مردم از ولایت فراه  بعید نیست .
وی از دولت خواست تا تکتیک جنگ را هرچه زودتر تغییر دهند زیرا نیروهای دولتی مستقر در ولایت فراه حالت دفاعی را دارند به حمله دشمن پاسخ میگویند.
اگر حالت جنگ تغییر نکند به همین حالت دفاعی نیروها قرار داشته باشند تلفات سنگین متوجه نیروهای دولتی و مردم آنولایت خواهد بود زیرا دراین ولایت طالبان بیشتر تمرکز دارند .
معاون شورای ولایتی ولایت فراه میگوید که تمرکز بیشتر طالبان برپروژه تاپی ئست که از مسیر این ولایت عبورمیکند آنها میخواهند تاپی را در فراه ناکام سازند.
آقای نعیمی برادامه گفت که کمبود نیروهای دولتی در فراه یک مشکل دیگر است شمار این نیروها در فراه از 4- 5 هزار تن میرسید اما درولایت هلمند بیشتر از 30 هزار نیروموجود است .
ضمناً نیروها شامل عملیات درولایت فراه انگیزه جنگی ندارند بیشتر نمی جنگند.
ازهمین لحاظ نیز دشمن بیشتر در فراه حضور دارد .
جنرال دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع ملی دررابطه به گفته شماری از مسوولان محلی ولایت فراه که گویا نیروهای امنیتی و دفاعی تحرک بیشتر و انگیزه جنگ را در آن ولایت ندارد میگوید همین اکنون قوت ها با روحیه عالی ووطندوستانه با مورال خوب در برابر دشمن می جنگند.
وزیری  رییس ارکان ستردرستیز وزارت دفاع ملی عملاً درساحه نبرد درکنار نیروهای اردوی ملی ولایت فراه است و هر آن شخصی ادعا میکند که نیروها انگیزه جنگی ندارد اشتباه گفته است .
درولایت فراه دشمنان ، تروریستان ضربات قوی وارد کرده اند که دیروز تلفات سنگین به آنها وارد شده است با آنچه درهمین یک شبانه 12 جسد دشمن در یک منطقه 3 جسد درساحه دیگر و 7 جسد نیز در جای دیگر بدست نیروهای دفاعی افتاده است.
تا هنوز تروریستان نتوانسته اند که اجساد را با خودی شان انتقال دهند.
وزیری اطمینان داد که هیچ گاه تروریستان نمیتوانند به هیچ بخشی از فراه تسلط پیدا نمایند .
با آنکه این جنرال اردو حرف های دلگرم کننده دارد مگر مسوولان محلی شورای ولایتی فراه و مردم خواستار اقدامات موثرتر اند.  فریبا – عبدالخالق

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.