29 حمل 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

از وقوع یک انفجار در بغلان جلوگیری شد

از وقوع یک انفجار در بغلان جلوگیری شد

پلخمری ۲۹حمل باختر پولیس بغلان دقایق پیش با کشف و خنثی...

راه اندازی نمایشگاه کتاب و صنایع دستی زنان در غزنی

راه اندازی نمایشگاه کتاب و صنایع دستی زنان در غزنی

غزنی 29 حمل باخت نمایشگاه کتاب و صنایع دستی زنان در...

آثار تاریخی موزیم غزنی به نمایش گذاشته شد

آثار تاریخی موزیم غزنی به نمایش گذاشته شد

غزنی 29 حمل باختر دوصد پارچه از آثار تاریخی موزیم ولایت...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


يكشنبه ، 27 حوت 1396 ، 11:14

آلمانی که درمدارس پاکستان درس انسان کشی فراگرفته بود

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

 کابل باختر/ 27 / حوت
یک شهروند آلمانی که درسال روان درافغانستان بازداشت شد ، یک چهره مهم درمیان ملیشه های تندرو طالبان بوده است . سازمان های امنیتی آلمان میگویند که احتمالاً طراح حمله انتحاری هم باشد که از اثر در آن سفارت آلمان در کابل خساره مند شد.
گزارشگرآژانس باختر مینگارد : اخیراً مجله خبری فوکوس آلمان به قول از سازمان های امنیتی آنکشور نگاشته است ، اخیراً یک شهروند آلمانی حین عملیات نیروهای امنیتی افغان دریکی از ولسوالی های هلمند بازداشت شد با آنکه ازسرنوشت این شهروندالمانی و این که او درکجا زندانی است اطلاعات زیادی در دست نیست مگر گفته شده این شهروند آلمانی درحمله که درپایان ماه می 2017 درمنطقه دیپلوماتیک درکابل به وقوع پیوست احتمالاً دست داشته است ، درآن حمله بیشتر از یکصدو پنجاه تن کشته شدند و ساختمان سفارت آلمان نیز از اثر انفجار مهیب شدیداً خساره دید .
منابع امنیتی درآلمان گفته اند فرد گرفتار شده تماس های نزدیک با شبکه حقانی داشته است که او پس از دوره آموزش قرآن دریک مدرسه دینی درایالت بلوچستان پاکستان ، در آنجا در رابطه با طرح ریزی حملات و همچنان ساختن بمب آموزش دیده بود.
این شهروند آلمانی در پایان ماه فبروری از سوی واحد های ویژه اردوی افغانستان درولایت هلمند بازداشت شد و از نزد این مرد ماشنیدار های نوع کلاشینکوف ، راکت اندازها ، مواد ووسایل برای ساختن بمب ، کارتهای حافظ کمپیوتری " یو اس بی " و یک پاسپورت سفری قابل اعتبار آلمانی به دست آمده است .
لوی څارنوالی شهر کوبلنس آلمان هفته گذشته خبرداده علیه این مرد 36 ساله تحقیق صورت میگیرد به قول این حارنوالی او متهم است که برای یک توطیه بزرگ آماده گی می گرفته است .
همچنان گفته شده است که از ماه نوامبر 2014 حکم بازداشت این مرد در سطح بین المللی صادر شده بود.
حرف از همکاری این شهروند المان با شبکه حقانی درست زمانی مطرح میگردد که دولت افغانستان در سال پار هنگام که حادثه المناک تروریستی در چهار راه زنبق کابل اتفاق افتاد شبکه حقانی را مسوول معرفی کرد.
دراین حمله سفارت آلمان درکابل بیشتر از هر مکان دیگر آسیب دید.
مهار شبکه حقانی یکی از پیش شرط های حکومت امریکا برای عادی سازی روابط میان واشنگتن و اسلام آباد است این شبکه مسوول حملات زنجیره یی به اهداف دیپلوماتیک درافغانستان است .
از طرف دیگر آموزش این شهروند آلمانی در مدارس دینی پاکستان این ادعای دولت افغانستان را قوت میبخشد که مدارس دینی در پاکستان بیش از آنکه یک مدرسه و یک مکان تحصیلی باشند ، مراکز ترویج افراط گرایی و هراس افگنی است مدارس دینی درپاکستان به گونه منظم ازسوی سازمان استخبارات نظامی پاکستان مورد استفاده افزاری قرار میگیرد .
باید گفت که به تعقیب حادثه سال گذشته عیسوی درکابل سفارت آلمان ، قابل استفاده نیست و سفیر آنکشور درکابل درسفارت امریکا بسر میبرد.
ختم/ تحلیل سیاسی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.