06 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

داکترعبدالله با محمد کریم خلیلی دیدارکرد

داکترعبدالله با محمد کریم خلیلی دیدارکرد

کابل / 5 میزان / باختر داکترعبدالله عبدالله رییس شورای...

داکترعبدالله با محمد محقق دیدارکرد

داکترعبدالله با محمد محقق دیدارکرد

کابل / 5 میزان / باختر داکترعبدالله عبدالله رییس شورای...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

??????? ، 23 ????? 1391 ، 13:25

هیئت کمیسیون مستقل نظارت برتطبیق قانون اساسی از کاپیسا بازدید به عمل آورد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

كابل/23/سنبله/باختر
هیئت بلندپایه کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی به ریاست پوهاند گلرحمن قاضی به هدف نظارت از چگونگی تطبیق و رعایت احکام قانون اساسی در ارگانهای ولایت کاپیسا از آن ولا بازدید به عمل آورد .
به اساس معلومات امريت  اطلاعات و ارتباط عامه آن كميسيون به آژانس باختر، پوهاند گلرحمن قاضی و هیئت همراه وي در محفلی كه به اشتراک مقامات عالی رتبه دولتی، نمایندگان شورای ولایتی، رؤسای بخش های مختلف تدویر یافته بود، صحبت نموده، قانون اساسی را وثیقه ملی تمامی مردم کشور خوانده، اظهار داشت که کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی وظیفه اش می داند تا نظریات و پیشنهادات هموطنان خود را در رابطه به چگونگی تطبیق و رعایت بهتر قانون اساسی استماع کرده و در راستای تحقق حقوق اساسی آنان تلاش کند.
رئیس کمیسیون افزود که تمامی جوامع بشری برای پیشبرد امور خود دارای قوانین بوده، ولی خوشبختانه جوامع اسلامی که افغانستان نیز جزء در کنار قوانین وضعی از قانون الهی که همانا قرآنکریم و احادیث نبوی است، نیز برخوردار بوده که قوانین وضعی شان نیز از قانون الهی سرچشمه گرفته است. پس باید کشورهای اسلامی از همه بیشتر جامعه قانونمند داشته باشند و حاکمیت قانون در این جوامع بهتر از جوامع غیر اسلامی باشد.
وی گفت که در ماده سوم قانون اساسی کشور تأکید شده است که هیچ قانونی نمی تواند مخالف احکام و معتقدات دین مقدس اسلام وضع شود و همین طور در ماده چهارم قانون متذکره حاکمیت به ملت تعلق گرفته و دولت باید به عنوان نماینده مردم، خدمتگار آنان باشد. امروز اگر در برخی موارد فاصله ای بین ملت و دولت وجود دارد، ناشی از عدم ارائه خدماتي است که مردم خواهان آن می باشند. وی ابراز امیدواری کرد که روزی ما شاهد صلح سرتاسری و انکشاف متوازن و ارائه خدمات به مردم و حل تمامی مشکلات آنها باشيم.
در این ملاقات جنرال محراب الدین صافی والی و هم چنان رئیس شورای ولایتی آن ولایت صحبت کرده، برای هیئت اطمینان داد که تمام تلاش های شانرا در راستای تحکیم حاکمیت قانون اساسی متمرکز خواهند ساخت. وي در بخشی از سخنان خود اظهار داشت که خوشبختانه هماهنگی لازم بین ادارات مختلف این ولایت وجود داشته و تمام ارگانهای دولتی با همکاری یکدیگر در راه تأمین امنیت و تحکیم حاکمیت قانون و رفاه شهروندان مشترکاً در کنار هم کار و فعالیت می کنند.
هیئت کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی همچنین از بخش های مختلف ادارات محلی ولایت کاپیسا از جمله پوهنتون البیرونی و محبس آن ولایت بازدید به عمل آورده و ضمن دیدار با مسئولان آن بخش ها، مشکلات مسئولان را استماع کرده و وعده سپرد تا در قسمت حل مشکلات آنها در روشنایی قانون اساسی کشور تصامیم مقتضی روی دست گرفته خواهد شد.
در ضمن این سفر در مورد ایجاد کمیسیون ولایتی نظارت بر تطبیق قانون اساسی متشکل از رؤسای ادارات محلی تفاهم صورت گرفت که تا زمان توسعه تشکیل کمیسیون در سطح ولایات، کمیسیون ولایتی نامبرده از رعایت و تطبیق قانون اساسی نظارت به عمل آورد.
در اين سفر روساي ديپارتمنت ها شاروالي و شماري از منسوبان كميسيون پوهاند گلرحمن قاضي راهمراهي كردند.
 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.