30 حمل 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

از وقوع یک انفجار در بغلان جلوگیری شد

از وقوع یک انفجار در بغلان جلوگیری شد

پلخمری ۲۹حمل باختر پولیس بغلان دقایق پیش با کشف و خنثی...

راه اندازی نمایشگاه کتاب و صنایع دستی زنان در غزنی

راه اندازی نمایشگاه کتاب و صنایع دستی زنان در غزنی

غزنی 29 حمل باخت نمایشگاه کتاب و صنایع دستی زنان در...

آثار تاریخی موزیم غزنی به نمایش گذاشته شد

آثار تاریخی موزیم غزنی به نمایش گذاشته شد

غزنی 29 حمل باختر دوصد پارچه از آثار تاریخی موزیم ولایت...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


دوشنبه ، 6 حمل 1397 ، 12:49

طالبان، گروه که در صدر تخریب کننده گان زیربنا ها اقتصاد قرار دارند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/6/حمل:
طالبان با تخریب یک پایه برق وارداتی در ولایت بغلان ثابت ساختند که تخریب و ویرانی جز برنامه های اصلی آنها بوده و این گروه، تخریب زیربنا ها را به عنوان یک راهبرد تعقیب میکند.
گزارشگر آژانس باختر منیگارد: گروه طالبان شب گذشته یک پایه برق وارداتی را در ساحه کیله گی ولسوالی دوشی ولایت بغلان، تخریب کردند و برق پایتخت را قطع نمودند.
طالبان دوسال قبل نیز با تخریب دوپایه برق در دندغوری ولایت بغلان، باعث مختل ساختن جریان برق به کابل شده بودند، هفته قبل هم طالبان یک پایه برق وارداتی را در ولایت کندز تخریب نموده بودند.
تخریب پایه های برق به مفهوم آن است که طالبان، تخریب زیربنا ها را در افغانستان وظیفه اولی خود دانسته آنرا به عنوان یک ماموریت، تعقیب میکنند.
اگر به گذشته حضور طالبان در افغانسان دقیق شویم، این گروه هیچ برنامه ی و هدفی برای عمران افغانستان نداشته، بل همیشه تلاش نموده اند تا داشته های افغانستان را از آن بگیرند و این کشور را به یک کشور عقب مانده تر از گذشته محتاج و سرگردان تبدیل کنند.
طالبان اگر شب گذشته پایه های برق را در بغلان تخریب کردند در کندز پل و پلچک را با ماین از میان برداشتند، چه تعدادی از مکاتب که از سوی طالبان به آتش کشیده شده و چه تعداد از پایه های شرکت های مخابراتی که از سوی طالبان تخریب شده است، شمار آن مرکز های صحی که از سوی این گروه در بخش های از کشور آتش زده شده ویا تخریب گردیده اند کم نیستند، ضمناً تخریب شاهراه ها را به عنوان یک وظیفه راهبردی دنبال کردند.
طالبان که با شعار و ظاهر اسلامی وارد صحنه شده اند، هیچگاهی دشمنی شان را با دین و ارزش های دینی کتمان نکرده اند، آنها بار بار به مساجد، اماکن مقدسه و نشست های مذهبی مردم حمله کرده اند و جان انسان های زیادی را گرفته اند.
پاکستان که تخریب افغانستان را به عنوان یک هدف راهبردی تعقیب میکند طالبان را برای انجام چنین مقاصد بهترین وسیله و افزار یافته است، و طالبان هم به بهترین شکل آنچه خواست پاکستان است خدمت میکنند، و در تخریب افغانستان برای پاکستان بهترین مهره و وسیله اند.
طالبان متحجر تر از آن ان که فکر می شود، این گروه به زندگی متمدن باور ندارد بل عقب گرا و بدبین نسبت به زندگی مرفه انسانی اند.
برای این گروه برق، مکتب، معلم، شاگرد، شفاخانه، داکتر، دارو و درمان حرف های شیطانی بوده و آنها این درس بی خردانه را از مدارس دینی که از سوی استخبارات پاکستان رهبری می شود را فراگرفته اند.
باید گفت که چندی قبل ملا هبئیت الله سردسته گروه متحجر طالبان به افرادش دستور داده بود که از پروژه های عام المنفعه حمایت کنند، مگر این حرف، یک شعار فقط یک عوام فریبانه بود، زیرا طالبان همچنان تخریب زیربنا ها را در افغانستان به عنوان یک ماموریت دنبال کردند و از آن کوتاه نه آمدند.#تحلیل سیاسی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.