01 ثور 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

احتمال افزایش پنجاه درصدی عواید زراعتی در سال جاری در کشور

احتمال افزایش پنجاه درصدی عواید زراعتی در سال جاری در کشور

مزارشریف 1 ثور باختر بارندگی های سال روان با از یک...

ده طالب مسلح به شمول سه قومندان آن گروه در نورستان کشته شدند

ده طالب مسلح به شمول سه قومندان آن گروه در نورستان کشته شدند

پارون 1 ثور باختر ده طالب مسلح به شمول سه قومندان...

یک مرد در بغلان به ظن قتل بازداشت شد

یک مرد در بغلان به ظن قتل بازداشت شد

پلخمری 1 ثور باختر یک مرد در ولایت بغلان بعد از...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


سه شنبه ، 21 حمل 1397 ، 13:34

تلاش وزیر داخله برای آوردن اصلاحات گسترده دردستگاه پولیس

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 21/ حمل
وزیر امور داخله میگوید، اصلاحاتی را در قوماندانی های امنیه ولایات و ریاست های آن وزارت به میان میاورد .
به گزارش آژانس باختر ، ویس احمد برمک وزیر امور داخله این وزارت درنظر دارد تا درآینده نزدیک درسطح قوماندانان امنیه و ولایات و روسای این  وزارت تغییرات گسترده ایجاد کند و نزدیک به 30 تن از قوماندان های امنیه و روسا تغییر و تبدیل خواهند شد.
وی با اشاره به بررسی های شش ماه اخیر در وزارت داخله  گفته است که تغییر حتمی است و این کار به هدف اصلاحات انجام خواهد شد.
همچنان برمک میگوید، ایجاب میکندکه یک سلسله تغییرات به میان آید ما در ولایت های که با مشکل های عملیاتی مواجه اند قوماندانان با قدرت راهبردی و تجربه های جنگی بیشتر گماشته خواهند شد.
برمک تاکید دارد که بیشتر جوانان تحصیل کرده دراین سمت گماشته میشوند.
قبلاً وزارت امور داخله در یک حرکت که جز برنامه های اصلاحی آن وزارت خوانده شد، آمرین و معاونین و آمرین جنایی حوزه های امنیتی شهر کابل را از طریق یک رقابت آزاد تعیین کرد.
اصلاحات دروزارت امور داخله زمانی روی دست گرفته میشودکه به شمول رییس جمهور غنی شماری از مقامات عالی رتبه دولتی از وجود فساد گسترده درآن وزارت حرف های زده اند.
ویس برمک که چند ماه میشود به عنوان وزیر داخله گماشته شده تلاش می نماید تا با اجرای برنامه های اصلاحی به این مشکل دروزارت امور داخله نقطه پایان گذارد.
او برنامه اصلاحات در پولیس کابل را تا اندازه تطبیق کرد و حالا برای آوردن اصلاحات در قوماندانی های امنیه ولایات برنامه ریزی میکند.
شماری از متنفذان نظام ، آگاهان سیاسی ، کارشناسان امور امنیتی و فعالان مدنی میگویند که آقای برمک با سرعت حرکت میکند.
آنها ضمن آنکه برمک را که خود یک انجنیر ساختمانی است به کم تجربه گی متهم میسازند میگویند اکثری مقرری ها دروزارت داخله ، مقرری های سفارشی است که درآن مقامات عالی رتبه دولتی ، رهبران سیاسی و وکلای پارلمان نقش دارند که دور نمودن افراد وابسته به آنها از دستگاه پولیس میتواند برای وزیر داخله و به همین ترتیب برای مسوولان دیگر نظام چالش برانگیز باشد.
چنانچه در هنگام آوردن اصلاحات در پولیس کابل ، برادریکی از وکلای پارلمان از ورود آمرحوزه جدید پولیس به یکی از حوزه ها جلوگیری کرد.
این آگاهان میگویندکه آوردن اصلاحات یک اقدام نیک است مگر نباید به قیمت از دست دادن کادرهای با تجربه تمام شود.ختم/ فریبا – عبدالخالق 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.