29 جوزا 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

دومین نشست سفیران پروسه استانبول- قلب آسیا برگزارشد

دومین نشست سفیران پروسه استانبول- قلب آسیا برگزارشد

کابل باختر 29 جوزا دومین نشست سفیران پروسه استانبول- قلب آسیا...

دیدار معین سیاسی وزارت امور خارجه با سفیر سویدن

کابل باختر 29 جوزا ادریس زمان معین سیاسی وزارت امور خارجه...

بازگشت هفده طالب مسلح به روند صلح درننگرهار

بازگشت هفده طالب مسلح به روند صلح درننگرهار

شهرجلال اباد ۲۹ جوزا باختر هفده طالب مسلح درولایت ننگرهار دست...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


شنبه ، 25 حمل 1397 ، 13:24

مقامات امریکایی ها وتکرار واژه ها

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 25/ حمل
رییس ستاد مشترک ارتش امریکا میگوید، ماموریت قاطع برنامه ای تازه را برای پشتیبانی از نیروهای امنیتی ودفاعی افغان دربرابر تروریستان روی دست گرفته است.
به گزارش آژانس باختر ، جنرال جوزف دانفورد روزجمعه در جلسه کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان امریکا گفته است فصل کنونی جنگ درافغانستان نخستین فصل در پنج سال گذشته است که ماموریت حمایت قاطع با تمام امکانات کامل برنامه را برای پشتیبانی از نیروهای امنیتی ودفاعی افغان در برابر تروریستان روی دست گرفته است.
دانفورد اضافه داشته است که آنان با درس گرفتن از گذشته اکنون بیشتر به ابعاد نظامی مشکلات درافغانستان رسیدگی میکنند.
این جنرال که ازافغانستان نیز دیدار کرده به چالش های هم اشاره نموده گفته است که نیرو های افغان با آن مواجه اند، تلفات نیروها درمیدان های نبرد، عدم هماهنگی میان پولیس و اردو و نهادهای امنیتی افغان ، نبود قابلیت های هوایی ، اطلاعاتی و توپخانه ای از جمله چالش های اند که باید به آن رسیدگی شود.
درهمین حال نامزد وزیر خارجه امریکا برباقی ماندن نیروهای امریکایی تا ایجاد ثبات بیشتر درافغانستان تاکید نموده است.
پوپیو که در جلسه استماعیه مجلس سنا امریکا فراخوانده شده است میگوید این کشور باید تا ایجاد ثبات بیشتر درافغانستان باقی بماند. وی همچنان با ابراز نظراینکه امریکا تا زمانی درافغانستان باقی خواهد ماند که تهدید دهشت افگنی علیه خاک ما که ممکن از آنجا درافغانستان سرچشمه بگیرد و شدیداً کاهش یابد.
پوپیو گفت که اقدامات دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا را درپیوندبه سیاست امریکا درقبال افغانستان درمسیردرست قراردارد.
به باور آگاهان سیاسی افغان ، امریکا راهبرد واضح درافغانستان ندارد بل بیشتر عملکرد مقطع یی دارد که بیشتر برای کشورهای منطقه حساسیت برانگیز است .
این آگاهان میگویند نبود یک راهکار مناسب در جنگ علیه هراس افگنان ،دامنه جنگ در افغانستان را گسترده تر ساخته ضمناً مسبب شده است تا کشورهای دیگر درمنطقه برای خود فرصت کمایی کنند و مداخله خود را درافغانستان توجیه بدارند.
امریکا اگر واقعاً برای مهار هراس افگنی درافغانستان تلاش میکند باید درگام نخست میان کشورهای منطقه و روسیه یک اجماع را به میان آورد.
امریکا باید حضور خود را درافغانستان توضیح دهد ، همکاری کشور های روسیه و منطقه را جلب کند وبه این ترتیب به نگرانی های این کشورها خاتمه بخشند.
این که امریکا از آمادگی کامل برای جنگ علیه هراس افگنان سخن میگوید حرف تازه نیست و از طرف دیگر این گفته ها که امریکا الی اعاده ثبات درافغانستان باقی بماند باید دررسیدن به این هدف پای کشور های دیگر را نیز با خود بکشاند و از برخورد رقابتی و تک گرایانه خودداری نماید درغیر آن حضور امریکا بازهم با حساسیت دنبال میشود و سرانجام این مردم افغانستان است که درجنگ های نیابتی قدرت ها بیرونی و کشورهای منطقه قربانی میدهند. ختم/ فریبا احسان زاده – عبدالخالق

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.