26 جوزا 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

سه نظامی دریک عملیات ازبند طالبان درغور آزاد شدند

سه نظامی دریک عملیات ازبند طالبان درغور آزاد شدند

فیروزکوه / باختر/ ۲۶/ جوزا مسوولان نظامی غور می گویند که...

نگاهی به نشرات شماری ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

نگاهی به نشرات شماری ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

کابل باختر/ ۲۶/ جوزا شماری از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت...

تیم ملی امریکا به مصاف چیلی می رود

کابل باختر/ ۲۶/ جوزا درادامه بازی های فوتبال جام جهانی دختران،...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


دوشنبه ، 3 ثور 1397 ، 12:46

واکنش ها در برابر حملات اخیر تروریستی در افغانستان // مردم: هراس افگنان نمیتوانند اندیشۀ آزاد زیستن را از ما بگیرند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل    باختر  ۳   ثور
حملات  انتحاری که  دیروز درکابل  وبغلان صورت گرفت وده ها تن از هموطنان ما در آن جان باختند و شماری هم زخمی شدند کشته واکنش های ملی وبین المللی را درپی داشت .
گزارشگر آژانس باختر مینگارد : روز گذشته هراس افگنان بار دیگر دست به  جنایت زدند یک مرکز ثبت احوال نفوس در کابل و یک مرکز ثبت نام را در شهر پلخمری ولایت بغلان را آماج قرار دادند و بازهم خون ریختند و بازهم کتاب اعمال زشت شان را٬ زشت تر و سنگین تر ساختند.
این حملات واکنش های را در داخل و خارج از کشور در پی داشت  و همه در یک صدا به محکومیت آن پرداختند و آن را نکوهش کردند وشماری از آگاهان سیاسی ان را جنایت جنگی تعبیر نمودند و بر مجازات عاملان ان در یک محکمه ویژه تاکید نمودند.
محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان این گونه اعمال را نشانه ضعف و کمزوری هراس افگنان  خواند و گفت که هراس افگنان به ارزش های ملی و اسلامی باور ندارند.
شورای علما افغانستان  انرا عملکرد خلاف موازین اسلامی دانست   تاکید داشته که عاملان ان به عذاب الهی  دچار خواهند شد.
سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری تاکید داشته که حمله به غیر نظامیان نمی تواند در مسیر حرکت سیاسی و فرهنگی مردم مانع ایجاد کند.
دوکتور عبدالله رئیس اجرائیه ان را یک عمل ضد بشری خوانده که در قاموس انسانی تعریف شده نمیتواند.
مشاور امنیت ملی ریاست جمهوری  بر مجازات عاملان این رویداد و رویداد های دیگر تروریستی تاکید کرده است .
یوناما یا دفتر هیئت معاونت سازمان ملل‌متحد در افغانستان، سرمنشی سازمان  ناتو، سفارت امریکا در کابل، این حمله را با الفاظ شدید تقبیح کردند.
سرمنشی ناتو می‌گوید،ناتو به همکاری‌هایش با افغانستان در مبارزۀ این‌کشور علیه تروریزم ادامه خواهد داد.
تدامیچی یاماموتو، نماینده خاص سرمنشی ملل‌متحد برای افغانستان ضمن ابراز غمشریکی با خانواده‌های قربانیان این حادثه  گفته است این کشتار، ناشی از بی‌تفاوتی شورشیان به زنده‌گی افراد ملکی است.
سفارت امریکا در کابل نیز با نشر اعلامیۀ این حمله را بزدلانه و وحشیانه خوانده روی ادامه همکاری‌هایش با افغانستان تأکید کرده است.
معین وزارت خارجه امریکا  گفته است که  حادثه اخیر در کابل تعهد امریکا را برای نابودی کامل داعش تازه کرده است وامریکا همچنان متعهد به از میان برداشتن داعش در افغانستان است .
وزارت خارجه ایران گفته که این حادثه نشان داد که تروریستان به هیچ دین و آئین باور ندارند وایران همچنان از داعیه مردم بر حق مردم افغانستان در امر مبارزه با هراس افگنان حما یت میکند/
هند نیز بر محکومیت از این حمله پرداخته و تاکید داشته که دولت ومردم افغانستان به حمایت بیشتر جامعه بین المللی  نیاز دارند .
کمیسیون حقوق بشر افغانستان آن را یک جنایت جنگی دانسته  و گفته  است که نباید فرهنگ معافیت دیگر دوام کند باید عاملان چنین جنایات به کیفر اعمال شان برسند .
اقبال صافی رئیس کمیسیون امنیت  داخلی مجلس نمایندگان  ازدیاد وقایع تروریستی را یک ضعف مدیریتی در سکتور نظامی دانسته  وتاکید کرده که برای مهار فعالیت های هراس افگنانه باید تدابیر در مراکز ثبت نام  و مراکز توزیع تذکره بیشتر و جدی تر گردد .
اعضای مجلس سنا این گونه اعمال را غیر قابل تحمل دانسته  ضمن آنکه گروه های هراس افگن را محکوم نموده برشناسایی عاملان این رویداد تاکید داشته ٬ فیصله کردند تا وزیر داخله دریکی از نشست های ان مجلس شرکت کند و به پرسش های سناتوران  پاسخ گوید.
یک عضو مجلس نمایندگان گفته است که رهبران حکومت نباید تنها بر محکوم نمودن اکتفا کنند مردم خواستار اقدام صریح در برابر هراس افگنان اند .
به همین ترتیب شماری از باشندگان محل  که شاهد رویداد تروریستی بودند به آدرس هراس افگنان گفتند که پیام آنها به هراس افگنان واضح است و آن این که مردم افغانستان تسلیم شما نمیشوند و فعالیت های هراس افگنانه نمیتواند اندیشه آزاد زیستن را از مردم بگیرد . ختم  تحلیل سیاسی 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.