27 عقرب 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

دیدار وزیر امور خارجه با نماینده ناتو

دیدار وزیر امور خارجه با نماینده ناتو

کابل 27 عقرب باختر صلاح¬الدین ربانی، وزیر امور خارجه با کورنیلس...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


سه شنبه ، 11 ثور 1397 ، 12:08

اشتراک درروند انتخابات وجیبه ملی می باشد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 11/ ثور
اشتراک درروند انتخابات اشتراک درانجام یک وجیبه ملی پنداشته میشود.
گزارشگرآژانس باختر مینگارد ، بدون شک مردم نسبت به فرایند انتخابات های گذشته بیشتر متمرکز اند تا به درک این موضوع که انتخابات دراصل یک روند  ملی تمثیلی از دموکراسی و مردم سالاری میباشد.
اگر ازاین زاویه به انتخابات نگاه شود تقصیر برمیگردد به مردم که درانتخابات ها از حق رای شان درست استفاده نکرده اند.
عوامل مختلف اجتماعی و سیاسی درپیوند به این مسایل وجود داشت که نباید با تسامع از آن گذشت مردم در انتخابات نمایندگان حتی ممکن به یک بوجی آرد و یک قوطی روغن که ازطرف نامزد به آنها داده شد و یا حتی برخی با استفاده از جونامناسب اقتصادی حاکم درجامعه رای شان را فروختند نا دانسته به این روند آسیب وارد کردند و انتخابات را از مسیر اصلی و درست که از لحاظ قانون خط کشی شده است به مسیر دیگر برانند.
چییدن به مسایل حزبی ، تنظیمی ، قومی و زبانی مصیبت های دیگری بودندکه رای دهندگان درانتخابات به آن بیشتر علاقمند شدند به جای انتخاب افراد نخبه و کار فهم به کسانی رای دادند که امروز نسبت به آنها سوال ها دارند میگویند خود کرده را نی درد است و نی درمان .
بناً برگزاری انتخابات ها یک اصل دموکراسی و نشانه ای از مردم سالاری است و این که ما چگونه به روندملی می نگریم و هنگام رای دهی به شایسته سالاری نه میگویم پس مقصر کیست ؟ مردم باید بادقت به این پرسش درانتخابات های پیشرو پاسخ دهند.
ختم/ نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.