30 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

مراسم فاتحۀ شهیددگروال محمدآصف توخی فردابرگزارمی شود

مراسم فاتحۀ شهیددگروال محمدآصف توخی فردابرگزارمی شود

کابل /۳۰سنبله / باختر دگروال محمدآصف توخی آمرامنیت پکتیکا درنبرد...

رییس جمهوری: بامیان امروزدرروایت سیاسی افغانستان، نقش اساسی دارد

رییس جمهوری: بامیان امروزدرروایت سیاسی افغانستان، نقش اساسی دارد

کابل / ۳۰سنبله / باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

??????? ، 30 ????? 1391 ، 11:21

حوادث ترافیکی پدیده دیگری در مشکلات اجتماعی ما

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

 کابل باختر/ 30/ سنبله
ازدیاد واقعات ترافیکی درکشور و بخصوص در شاهراه ها برنگرانی مردم افزوده است .
به گزارش آژانس باختر، خاتمه بخشیدن به این مشکل که چون انتحار و انفجار دارد جان مردم را میگیرد به برنامه ریزی و مدیریت دقیق نیاز دارد.
واقعه اخیراً در شاهراه کابل – قندهار این ضرورت را به یک نیاز جدی مبدل ساخته تانسبت به تخلفات وواقعات ترافیکی درکشور بخصوص شاهراه ها توجه اقدامات بیشتر انجام شود تا دیگر هموطنان که از یک محل به دیگر و ازیک ولایت به ولایت دیگرمیروند خاطر آرام داشته باشند.
صبح روزجمعه یک موتر مسافربری 303 درحالیکه شماری از مسافران شامل زنان ، اطفال را از کابل به قندهار حمل میکرد درساحه آب بند غزنی بایک تانکر تیل تصادم کرد دراین حادثه 53 تن کشته شد راننده گان هردو واسطه درمیان کشته شده گان اند.گفته شده موتر 303 سرعت زیاد داشت و نتوانست خود را کنترول کند . به تعقیب این حادثه آتش سوزی وحشتناکی  هردو موتر را فراگرفت ، آتش گسترده و دیر رسیدن مسوولان به شمار قربانیان افزود ، این اولین حادثه در شاهراه کابل – قندهار نیست بل درجریان دوسه سال اخیر این گونه واقعات در شاهراه متذکره بار ، بار تکرار شده است تا بالاخره به آن، جاده مرگ نام نهاده اند.
تنها شاهراه کابل – قندهار نیست که با این گونه واقعات مواجه است شاهراه کابل شمال نیز وضعیت بهتر ازشاهراه کابل – قندهار ندارد دراین دو شاهراه بیشتر از موتر هاي مسافربری 303 آنهم با سرعت زیاد استفاده میشود . مسافران و آنانیکه در دو شاهراه متذكره  روی ضرورت رفت و آمد بیشتر دارند میگویند که راننده گان وسایط 303 در شاهراه های متذکره هرکدام در تیزرانی وسبقت جویی نام و افتخار برای خودکمایی کرده اند و به آنان ازسوی مسوولان شرکت های ترانسپورتی القابی چون راکت ، اپولو، جت .... اعطا گردیده بخشیدن چنین القاب خیالی و کاذب راننده گان را بیشتر به تیزرانی ، بی پروایی و تخلف تشویق میکند ازطرف دیگر هر راننده 303 که بتواند از وقت معین ، زودتر خود را به هدف برساند ازسوی مسوولان شرکت های یاد شده مورد مکافات نقدی نیز قرارمیگیرد و بالاخره نتیجه آن 53 نفر کشته دریک واقعه .
ازدیاد حوادث ترافیکی پدیده تلخ ئیست که درکشور همانند ترور و انفجار قربانی میگیرد ارقام ارائه شده ازسوی نهاد های رسمی نمایانگر آن است که در سال 1390 بیش از یکهزار وسه صد تن درکشور در جریان واقعات ترافیکی کشته شده اند این رقم چیزی کمتر از ارقام آن افراد ملکی است که درجریان حملات تروریستی و حوادث جنگی درسال 1390 کشته شده اند.
شماری دیگر از مسافران شاهراه ها میگویند که عدم مدیریت از شاهراه متذکره باعث ازدیاد واقعات ترافیکی شده است به گونه مثال درگذشته زمان حرکت یک واسطه از یک ولایت به ولایت دیگر قید پارچه میشد و راننده حق نداشت تا از زمان معینه ، زودترخود را به مقصد برساند درحالیکه امروز این کنترول ودقت وجود ندارد.
ازطرف دیگر ایجاد موانع در شاهراه ها ، توقف های خود سر ، ساختمان های خود سر و دير ماندن راننده گان در عقب فرمان موتر باعث ازدیاد واقعات ترافیکی درشاهراه شده و در ضمن دسترسی زود رس و بدون مانع شماری از اشخاص به لایسنس در بیشتر شدن این وقایع ممد بوده است گرفتن لایسنس از بخش های ولایتی ترافیکی سهل تر بوده و با امکانات کم و شناخت محدود قابل اجرا است .ویرانی و غیر معیاری بودن جاده نیز در ازدیاد واقعات ترافیکی تاثیر گذار است که باید به آن پرداخته شود.
ننگیالی قلات وال سخنگوی وزارت ترانسپورت در رابطه به ازدیاد واقعات ترافیکی و عدم مدیریت در شاهراه به آژانس باختر گفت ، بخاطر تنظیم وهرچه بهتر تر شدن نظم شاهراه ها، آن وزارت طرح قانون ترانسپورت را ترتیب و به وزارت عدلیه فرستاده است مگر این طرح ازیکسال به اینطرف دروزارت عدلیه باقی مانده است .
وزارت ترانسپورت دراین طرح، طرزالعمل های را مد نظر گرفته است که تطبیق آن در شاهراه ها جاده و پیاده رو میتواند یک وضع مناسب ترافیکی را به ارمغان آورد.
وی گفت شاهراه کابل – قندهار از لحاظ امنیتی مصئون نمی باشد و مشکل عمده دیگر این که، راننده گان شاهراه اشخاص مسلکی نیستند همچنان شماری از آنان از مواد مخدر استفاده می نمایند.
ما میكوشیم تا فعالیت آن شرکت های ترانسپورتی راکه متخلف اند و قانون را مراعات نمیکنند متوقف سازیم وبه ادارات دیگر لازم است تا راننده گان متخلف و غیر مسلکی را شناسایی نمایند و اجازه فعالیت از آنان را بگیرند.
لطیف امر بخش حادثات ترافیک ریاست ترافیک میگوید آنچه در در شاهراه کابل قندهار صورت گرفت از اثر سرعت و بی توجی راننده موتر 303 بوده است.
او افزود ریاست ترافیک درمسیر شاهراه و ساحات امن لوحه های ترافیکی را نصب نموده است اما  درساحات که مشکلات امنیتی موجود است راننده گان به این گونه لوایح و رهنمایی ها دسترسی ندارندکه باعث بروز همچو حادثات مرگبار میگردد.
او پذیرفت که شاهراه کابل – قندهار و قندهار – هرات شاهراه اند که بیشترین واقعات ترافیکی در آن اتفاق می افتد.
او میگوید که آنها توجه بیشتر را به این مسله معطوف خواهند داشت تا از بروز حوادث ترافیکی در شاهراه ها کاسته شود.
درحالیکه مسوولان از طرح قانون و اتخاذ تدابیر سخن میگویند حوادث در شاهراه ها از مسافران قربانی میگیرد خاتمه بخشیدن به این مشکل حاد بیشتر به تحرک نیازدارد تا کار درعقب میز .
 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.