28 دلو 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

داکتر فیروزالدین فیروز: جایزه  تعلق به تمام مردم افغانستان است

داکتر فیروزالدین فیروز: جایزه تعلق به تمام مردم افغانستان است

کابل 28 دلو باختر هیئت رهبری وزارت صحت عامٖۀ ، از...

فی انس طلا 1321دالر عرضه می شود

فی انس طلا 1321دالر عرضه می شود

کابل 28 دلو باختر فی انس طلا در...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


چهارشنبه ، 30 جوزا 1397 ، 11:16

جاگزین جنرال نیکلوسن: توقع از آتش بس ندارم

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل  باختر ۳۰ جوزا
جنرال سکات ملیر که به زودی فرماندهی نیروهای بین المللی را در افغانستان عهده دار میشود برهمکاری پاکستان غرض حل معضل افغانستان تاکید دارد.
جنرال سکات میلر، نامزد فرماندهی نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان می‌گوید بدون همکاری پاکستان، ایران و روسیه ، آشتی در افغانستان عملی نمی شود.
گزارشگرآژانس باخترمینگارد: جنرال سکات ملیر که در نشست کمیته خدمات نظامی مجلس سنای امریکا سخن میگفت اظهار داشت: تأمین ثبات دایمی در افغانستان بدون همکاری پاکستان ناممکن نه اما دشوار است.
او همچنان از نقش اثر گذار روسیه ایران هند و چین نیز در حل معضل افغانستان سخن گفت .
به گفته او، برای دست یافتن به راه حل سیاسی قضیه افغانستان، تنها فشار نظامی کافی نیست و در کنارش به فشارهای دیپلوماتیک و اجتماعی نیز نیاز است.
او با اشاره به نقش افغان‌ها در جهت جستجوی راه حل سیاسی گفت: "به کار افغان‌ها نیز نیاز است. افغان‌ها بخشی از راه حل هستند. پروسه صلح تحت رهبری و مالکیت افغان‌هاست و آن‌هایی‌که جز این پروسه هستند باید گردهم بیایند تا هدف اصلی بدست آید.
جنرال میلریاد آورشد که طرفدارکاهش خشونت است و زمانی‌که خشونت کم می‌شود فرصت زیاد برای گفتگو‌ها پیدا می‌شود اما او افزود که نمی‌خواهد تا توقع بیش از حد از آتش‌بس داشته باشد.
این جنرال امریکایی باور دارد که آتش‌ بس آغازی برای دیالوگ بوده می‌تواند و حالا مهم است حکومت افغانستان، طالبان و جامعه جهانی آنرا دنبال کنند.
این جنرال چهار ستاره امریکایی به زودی جاگزین جنرال نیکلوسن میشود که دوره کار او به عنوان قوماندان عمومی نیروهای بین المللی در افغانستان رو به اختتام است. عبدالخالق

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.