30 جدی 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

مهاجران افغان و کشمیر؛ محور سفررییس مجمع عمومی سازمان ملل به پاکستان

مهاجران افغان و کشمیر؛ محور سفررییس مجمع عمومی سازمان ملل به پاکستان

اسلام آباد - ایرنا -0 جدی – باختر «ماریا فرناندا اسپینوزا...

ولسی جرگه گزارش کار کرد های اجلاس شانزدهم را شنید

ولسی جرگه گزارش کار کرد های اجلاس شانزدهم را شنید

کابل باختر30 جدی آخرین جلسه عمومی اجلاس شانزدهم ولسی جرگه، دیروز...

نرخ شماری از ارزهای خارجی در برابر پول افغانی

نرخ شماری از ارزهای خارجی در برابر پول افغانی

کابل باختر30 جدی به اساس معلومات اتحادیه صرافان سرای شهزاده...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


يكشنبه ، 10 سرطان 1397 ، 11:08

تفسیر برخبر // کمیسیون انتخابات از حذف 92 نامزد از فهرست ابتدایی ازمیان هفت ولایت به شمول کابل خبرداده است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 10 سرطان / باختر
کمیسیون مستقل انتخابات بربنیاد جدول زمان بندی  انتخاباتی با دو روز تاخیر فهرست ابتدایی نامزدان انتخابات ولسی جرگه را با حذف 92 نامزد از فهرست ابتدایی  اعلام کرد .
گزارشگرآژانس باختر مینگارد : عبدالعزیز ابراهیمی، معاون سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات گفته است  که تنها در کابل از میان ۸۵۰ تن، ۷۳ تن از درخواست کنندگان که واجد شرایط نبودند، از این فهرست حذف شده‌اند.
به گفته وی این افراد به دلیل تکراری بودن  تذکره حامیان ،  حمایت  خارج از حوزه های  انتخاباتی  واسناد فزیکی حذف شده اند .
بربنیاد جدول زمانی انتخابات، کمیسیون مستقل انتخابات باید فهرست نخستین نامزدان انتخابات مجلس نمایندگان و شورای ولسوالی‌ها را در هفتم سرطان اعلام می‌کرد، اما با دو روز تاخیر این نهاد از میان سی و چهار ولایت، تنها فهرست هفت ولایت به شمول کابل را دیشب پخش کرد.
ولایت های کابل، ارزگان، نمیروز، خوست، بامیان، کنر و نورستان از شمار ولایت های اند که فهرست نخستین نامزدان انتخابات مجلس نمایندگان آن از سوی کمیسیون پخش شده است اما تا هنوز فهرست ابتدایی  نامزدان 27 ولایت  دیگرمشخص نشده است .
براساس  جدول زمانی کمیسیون انتخابات فهرست نهایی نامزدان ولسی جرگه وشوراهای ولسوالی ها  دوازدهم  اسد مشخص خواهد شد .
براسا س معلومات کمیسیون مستقل انتخابات، بیش‌از ۶هزارتن فورمه‌ها برای کرسی‌های ولسی جرگه و شورای‌های ولسوالی‌ها را تکمیل و به این کمیسیون ارائه کرده‌اند که از جمع آن‌ها 2454 تن به ولسی جرگه و  3731 تن دیگر به شورای‌های ولسوالی‌ها خود را نامزد  کرده‌اند.
کمیسیون مستقل انتخابات همچنان اعلام کرده است که از آغازروند ثبت نام رای دهی تاکنون  بیش از هفت ملیون و هفتصد هزار تن درسراسر کشور ثبت نام کرده اند که ازمیان آن پنچ ملیون و پنچاه ونه هزار ونهصد و چهل و چهار( 5005944 )تن مردان و دوملیون و پنجصد و نودوشش هزار و هشتصد و بیست ودو 2596822 ) تن زنان میباشد و یکصدو چهل وسه هزارو نود و دو( 143092 ) تن کوچی و پنچصد و هشتادوسه ( 583 ) تن آن را اهل هنود تشکیل میدهد .
بربنیاد  جدول زمان بندی کمیسیون انتخابات مرحله سوم روند ثبت نام رای دهنده گان بتاریخ 15 سرطان پایان می یابد . جاوید روشان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.