29 جوزا 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

دومین نشست سفیران پروسه استانبول- قلب آسیا برگزارشد

دومین نشست سفیران پروسه استانبول- قلب آسیا برگزارشد

کابل باختر 29 جوزا دومین نشست سفیران پروسه استانبول- قلب آسیا...

دیدار معین سیاسی وزارت امور خارجه با سفیر سویدن

کابل باختر 29 جوزا ادریس زمان معین سیاسی وزارت امور خارجه...

بازگشت هفده طالب مسلح به روند صلح درننگرهار

بازگشت هفده طالب مسلح به روند صلح درننگرهار

شهرجلال اباد ۲۹ جوزا باختر هفده طالب مسلح درولایت ننگرهار دست...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


دوشنبه ، 11 سرطان 1397 ، 11:19

تعهد تازه اسلام آباد: منابع مالی هراس افگنان را بسته میکنیم

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 11 سرطان / باختر
پاکستان پس از آنکه از سوی گروه خاص اقدام مالی درفهرست  کشورهای حامی گروه های تروریستی  شامل ساخته شد که بخاطر تمویل گروه های هراس افگن تحت نظارت قرارند ،مقامات پا کستان تعهد کرده اندکه درزمینه مسدود ساختن منابع مالی تمویل هراس افگنان اقدام خواهد کرد.
دلیل این تصمیم همچنان موجودیت پناه‌گاه‌های طالبان در قلمرو پاکستان و فعالیت افرادی مانند حافظ سعید خوانده شده که در لیست سیاه ایالات متحده امریکا شامل است .
گزارشگرآژانس باختر مینگارد : گروه ویژه اقدام مالی  گفته است این اقدام را به خاطر آن می‌کند که فشارها بالای اسلام آباد افزایش یابد تا از حمایت گروه‌های تروریستی دست بکشد که به کمک آن‌ها متهم است.
این درحالیست که پاکستان درهفته گذشته زمانی درفهرست کشورهای شامل ساخته شد که بخاطر تمویل هراس افگنان تحت نظارت قراردارند . شمشاد اختر وزیر مالیه پاکستان به مقامات  گروه ویژه اقدام مالی  گفت، حکومت این کشور در نظر دارد تا در سطح حکومت پاکستان اقدامات و تدابیر بر ضد منابع مالی تمویل تروریزم را تقویت کند.
حکومت پاکستان می گوید  گروه ویژه اقدام مالی در مورد نشست اخیر این گروه که یک هفته دوام کرد، به حکومت این کشور اطلاع داده بود.
گروه ویژه اقدام مالی که در آن ۳۵ کشور جهان و دو اداره منطقوی عضویت دارند از بانک‌ها و سرمایه گزاران بین المللی می‌خواهند تا از دادن قرضه به کشورهای خودداری کند که به خاطر تمویل تروریزم در فهرست  خاکستری  تحت نظارت، قرار دارند
نتیجه شمولیت در فهرست   خاکستری  گروه ویژه اقدام مالی  این است که در صورت عدم اقدامات در مرحله بعدی پاکستان در لیست سیاه شامل شده و تحریم ها بالای این کشور وضع خواهد شد .
گفته میشود که برای خارج شدن ازفهرست خاکستری ، گروه ویژه اقدام مالی  یک فهرست از تدابیر واقدامات لازم را برای حکومت پاکستان نیز سپرده است
درهمین حال شمشاد اختر وزیر مالیه پاکستان گفته است، به خاطر عملی ساختن این برنامه حکومت یک پلان هماهنگی و میکانیزم نظارت را با ادارات دولتی این کشور طرح می کند و نیز یکجا با گروه ویژه اقدام مالی که درپاریس مستقراست روی طرح برنامه ها ، تدوین قوانین  ومقررات به خاطر سرکوب منابع مالی تمویل تروریزم جلوگیری از پول شویی  کار خواهد کرد .
به باور برخی از اگاهان امورمقامات پاکسانی هیچگاه برتعهدات شان دربرابر گروه های هراس افگن صادقانه عمل نکرده اند .
به گفته انان پاکستانی  ها از سال 2001 به عنوان متحدین امریکا درامر مبارزه با تروریزم شامل ائتلاق بین المللی شد اما از همان اغاز با سیاست دوگانه اش  ملیارد ها دالررا از امریکا وجامعه جهانی بخاطر مبارزه با گروه های هراس افگن بدست اورد ولی درعقب این تعهد ازگروه های هراس افگن برضد نیرو های بین المللی درافغانستان حمایت و کمک مالی کرد تا اینکه  ازسوی دونالد ترامپ رئیس جمهورامریکا ، اسلام اباد  حامی  گروه های هراس افگن معرفی شد .
با وجودیکه پاکستان از بهر حمایت گروه های هراس افگن و پنا ه  دادن به تروریست ها در خاک اش مورد انتقاد وزیرفشارهای امریکا ، سازمان ملل متحد و جامعه جهانی قراردارد ولی تا هنوزدست از حمایت و کمک به گروه های هراس افگن برنداشته است  و همواره این ادعا ها را رد کرده است .
گروه ویژه اقدام مالی این بار تصمیم اش را دربرابرپاکستان ازبهر حمایت گروه های هراس افگن اعلام کرده واین کشور را شامل فهرست خاکستری کرده وهشدارداده درصورتکه پاکستان منابع مالی تروریستان را ازبین نبرد ویا به این عمل خود ادامه بدهد شامل فهرست سیاه خواهد شد . جاوید روشان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.