04 ثور 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

کمیسیون رسانه یی مراسم  افتتاح دورهفدهم شورای ملی جلسه کرد

کمیسیون رسانه یی مراسم افتتاح دورهفدهم شورای ملی جلسه کرد

کابل باختر 4 ثور کمیسیون رسانه یی مراسم افتتاح دورهفدهم شورای...

تطبیق ۱۰۰۶ پروژه در ولایت های کشور، ۱۴ میلیون روز کاری ایجاد کرد

کابل باختر 4 ثور مجیب الرحمان کریمی، وزیر احیا وانکشاف دهات...

حمله طالبان بالای ولسوالی کران و منجان بدخشان به عقب زده شد

حمله طالبان بالای ولسوالی کران و منجان بدخشان به عقب زده شد

فیض آباد 4 ثور باختر حمله طالبان دیشب بالای ولسوالی کران...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


يكشنبه ، 24 سرطان 1397 ، 09:41

نگرانی روسیه از اسلحه مفقود شده در افغانستان

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 24 سرطان
وزارت خارجه روسیه میگوید که اسلحه مفقود شده درافغانستان اضافه از ان است که تصور میشود .
سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفته است  مفقود شدن این سلاح‌ها که در اختیار نظامیان افغان قرار داشت برای تجهیز یک ارتش کافی است.
گزارشگر آژانس باختر مینگارد: وزارت خارجه روسیه با اشاره به گزارش مامور ویژه امریکا در امور بازسازی افغانستان و مامور ویژه وزارت دفاع این کشور گفت که بخش زیادی از این تجهیزات بررسی نمی‌شوند و یا در مقیاسی باور نکردنی غارت می‌شوتد.
زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه امریکا با اشاره به اتهامات واشنگتن مبنی بر حمایت مسکو از مخالفان مسلح دولت افغانستان نیز گفت: با تکرار اتهامات برای بار دیگر می‌خواهم که شما این حقایق را به یاد داشته باشید؛ ارتش آمریکا قادر نیست تا 95 هزار خودرو که از سال 2005 تاکنون در اختیار نیروهای افغان گذاشته را بررسی کند.
وی با استناد به گزارش وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در سال 2016 نیز گفت: واشنگتن قادر نیست 1.5 میلیون قبضه سلاحی که در اختیار نیروهای افغان و عراقی قرار داد را بررسی کند، مقداری که برای تجهیز یک ارتش کافی است.
براساس این گزارش، آمریکا در طول دهه گذشته بیش از 747 هزار انواع سلاح و تجهیزات نظامی را برای نیروی امنیت ملی افغانستان به ارزش 626 میلیون دلار فراهم کرده که شامل حدود میلیون‌ها تفنگ، اسلحه کمری، مسلسل، نارنجک‌‌انداز و دیگر ادوات نظامی بوده است.
از میان 474 هزار و 823 شماره سریال ثبت شده در پایگاه بازرسی حدود 203 هزار و 888 عدد از این شماره سریال‌ها یا حدود 43 درصد مفقود و یا اطلاعات آن‌ها دو بار ثبت شده‌ است.
همچنین طی تحقیقات انجام شده تعداد 24 هزار و 520 شماره سریال در پایگاه بازرسی اغلب بیش از یک بار تکرار شده‌اند و هیچ اطلاعاتی در مورد 50 هزار و 304 شماره سریال مبنی بر اعزام و یا دریافت آنها در این پایگاه وجود ندارد.
سخنگوی وزارت خارجه روسیه در ادامه گفته است در چنین شرایطی واضح است که اتهامات مکرر علیه روسیه در واقع تلاش واشنگتن برای پنهان کردن محاسبات اشتباه نظامی و سیاسی خود در افغانستان است؛ کشوری که از زمان حضور نظامیان خارجی به مرکز جهانی تولید مواد مخدر تبدیل شده و تروریسم نیز هنوز در افغانستان ریشه‌کن نشده است.
این در حالی است که مسکو با اشاره به پرواز بالگردهای ناشناس بر فراز آسمان افغانستان و حمایت و انتقال داعش از این راه آمریکا را به حمایت از این گروه تروریستی متهم کرده است زیرا کنترل حریم هوایی افغانستان در اختیار نیروهای آمریکایی است.ختم  ذهاب

Last modified on چهارشنبه ، 27 سرطان 1397 ، 07:25

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.