07 حمل 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

عملیات مشترک تصفیوی شاهین (01) خاتمه یافت

عملیات مشترک تصفیوی شاهین (01) خاتمه یافت

کابل باختر 7 حمل عملیات مشترک تصفیوی شاهین (01) درمربوطات ولایت...

رئیس‌جمهورغنی با سفیر جدید ملکی ناتو برای افغانستان دیدار کرد

رئیس‌جمهورغنی با سفیر جدید ملکی ناتو برای افغانستان دیدار کرد

کابل باختر 7 حمل محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، چاشت امروز...

43 هراس افگن کشته شد

43 هراس افگن کشته شد

کابل باختر 7 حمل وزارت دفاع ملی از کشته شدن ...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتکابل باختر 7 حمل
عملیات مشترک تصفیوی شاهین (01) درمربوطات ولایت ننگرهار دیروز آغازگردیده بود ، خاتمه یافت.
عملیات مشترک محاربوی وتصفیوی تحت نام شاهین (01)که  درمربوطات ولسوالی بتی کوت ولایت دیروز آغازگردیده بود درنتیجه آن (8) تن ازدشمنان مردم کشته و(9) تن دیگرآنهازخمی گردیده وهمچنان (250) جریب زمین کشت خشخاش  تخریب گردید .
درجریان عملیات به مردم ملکی ونیروهای امنیتی کدام تلفات وارد نگردیده .

کابل باختر 7 حمل
محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، چاشت امروز با زیمرمن سفیر جدید ملکی ناتو برای افغانستان و هیئت همراهش دیدار و گفت‌وگو کرد.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این دیدار که در ارگ انجام شد، سفیر جدید ناتو تمنیات نیک سرمنشی ناتو را به رئیس جمهورغنی تقدیم نمود و گفت که ناتو با حکومت افغانستان همچنان همکار باقی می‌ماند.
سفیر جدید ناتو برای افغانستان افزود که ناتو از نیروهای امنیتی و دفاعی این کشور حمایت و پشتیبانی همه‌جانبه می‌کند. او اطمینان داد که برای تحکیم و گسترش روابط ناتو و افغانستان تلاش خواهد کرد.
رئیس‌جمهورغنی ضمن تبریک به زیمرمن در سمت جدید، از قربانی‌های ناتو در افغانستان به نیکی یاد کرد، اظهارداشت که ناتو در مبارزه با تروریزم نه تنها برای ثبات افغانستان بلکه به‌خاطر ثبات منطقه و جهان تلاش کرده است  و قربانی‌های فراوان داده‌است.
وی افزود که نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان همواره با تروریزم مبارزه می‌نمایند و به‌منظور فایق‌آمدن در این زمینه همکاری بیشتر و مشترک ناتو و همه کشورها الزامی می‌باشد.
رئیس‌جمهور کشور با اشاره به اصلاحات در بخش های امنیتی و دفاعی گفت که در وزارت دفاع ملی اصلاحات گسترده انجام شده و قراردادهای این وزارت با شفافیت عقد می‌گردد، و به‌زودی روند اصلاحات در وزارت امور داخله نیز سرتاسری خواهد شد.
وی علاوه کرد که حکومت افغانستان در زمینۀ شفافیت و حساب‌دهی و همچنان مبارزه با فساد اداری متعهد می‌باشد و کمک‌های جامعۀ جهانی در افغانستان به‌گونۀ مؤثر مصرف خواهد شد.
رئیس‌جمهور از پلان امنیتی چهارساله یاد کرد و افزود که پلان امنیتی چهار سالۀ افغانستان ترتیب گردیده است که ما را برای فایق‌آمدن در برابر تروریزم کمک خواهد کرد.

دوشنبه ، 7 حمل 1396 ، 11:22

43 هراس افگن کشته شد

کابل باختر 7 حمل
وزارت دفاع ملی از کشته شدن  43 هراس افگن طی 24 ساعت گذشته دربخش های از کشور خبر داد.
دفتر مطبوعاتی سخنگوی وزارت دفاع ملی به آژانس باختر خبر داد، نیرو های ملی دفاعی  وامنیتی  افغانستان عملیاتی را در نقاط مختلف کشــــــور راه اندازی نمودند که در نتیجه   آن 43 هراس افگن کشته و 47 تن دیگر زخمی گردیده اند.
این عملیات ها که به حمایه قوتهای توپچی و هوائی در مربوطات ولایات ، کاپیسا، ننگرهار،  لوگر   پکتیکا ، غزنی،  قندهار، هرات ، فراه ،  فاریاب ، کندز  و هلمند راه اندازی گردیده است.

کابل باختر 7 حمل
داکترکمال سادات معین امور جوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ از جوانان  خواست تا با غرس نهال ومواظبت از آن مسوولیت شانرا  در حفظ محیط زیست ادا کنند.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر، داکتر کمال سادات درحالی این مطلب را بیان کرد که دریک برنامه نهال شانی که از سوی معینیت امور جوانان در موزیم ملی راه اندازی شد، شرکت کرده بود .
به گفته وی، در ایجاد محیط سالم و کاهش آلودکی هوا و محیط زیست مسولیت جوانان تنها با غرس نهال ختم نمیشود بل باید در مواظبت نهال ها نیز تلاش کنند تا محیط پاک وسرسبز به ارمغان بیاوریم ونسل آینده ما از آن مستفید شوند.
دراین برنامه محمد فهیم رحیمی رئیس موزیم ملی ، فردین فدایی رئیس انجمن جوانان افغانستان وشماری از جواانان رضا کار معینیت امور
جوانان نیز حضور داشتند .
دراین برنامه صد ها اصله نهال زینتی ومثمر در صحن  واطراف موزیم ملی غرس شد.

زرنج باختر 7 حمل
بیش از سه صد کیلوگرام مواد مخدر در شهر زرنج امروز به دست آمد.
محمد عمری مسوول دفتر مطبوعاتی  ولایت نیمروز به آژانس باختر گفت که این مواد مخدر درساحات جنوب شهر زرنج در منطقه خوابگاه ریرگ زاران توسط موظفان مدیریت مبارزه با مواد مخدر بدست آمده است.
منبع افزود : چاقبران این مواد مخدر را به قصد انتقال به کشور ایران در ساحه یاد شده پنهان نموده بودند .
گفته می شود به ارتباط قضیه کسی بازداشت نشده است اما پولیس برای بازداشت آنان تلاش می کند.

پلخمری باختر 7 حمل
دور اول برنامه تطبیق واکسین فلج کودکان امروز در لایت بغلان آغاز شد.
عبدالحی نعیمی والی بغلان به آژانس باختر گفت که دراین دور یکصدو نودوهشت دسته دو نفری رضا کار به گونه خانه بخانه در چهارده واحد اداری  بیش از سه صد هزار کودک زیرپنج سال را در مقابل مرض پولیو واکسین می نمایند.
عبدالحلیم غفاری معاون ریاست صحت عامه بغلان گفت که افزون بر تطبیق واکسین  پولیو به کودکان واجد شرایط، تابلیت های ویتامین ای نیز خورانده خواهد شد.
وی علاوه کرد، از سال 1389 بدینسو کدام و اقعه مثبت پولیو دراین ولایت به ثبت نرسیده است و با آنهم  تصمیم بر آن است  تا مرض پولیو را در ولایت بغلان محو نمایم .

کابل 7حمل باختر
قانونپوه سروردانش معاون دوم رییس جمهور امروز  سکرتر جنرال اتحادیه بین المللی ABU یا اتحادیه نشراتی حوزه آسیا پاسیفیک، دیدار کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژآنس باختر، در این دیدار که محمد زرین انځور، رییس رادیو و تلویزیون ملی نیز حضور داشت، جواد متقی سکرتر جنرال اتحادیه بین المللی ABU ضمن خرسندی از سفرش به افغانستان و بازدید از رسانه های دولتی و خصوصی این کشور، از آزادی بیان و توسعۀ کار رسانه ای در کشور ابراز خرسندی نموده گفت در افغانستان ارزشهای بسیاری وجود دارد که از یک طرف ضرورت است به مردم دنیا معرفی شود و از سوی دیگر گزینه های بسیاری برای معرفی آن وجود دارد.
وی با بیان اینکه اتحادیه نشراتی حوزه آسیا پاسیفیک از طریق پوشش رسانه ای، بیش از سه میلیارد مخاطب در سراسر جهان دارد، گفت: فعال شدن و نظام مندی رسانه های تصویری درافغانستان به خصوص رادیو و تلویزیون ملی، این سهولت را فراهم خواهد کرد که ارزش های بسیار، جاذبه ها و فرهنگ مردم افغانستان را از طریق این اتحادیه به جهان معرفی کند.
به گفتۀ وی، از نظر کیفی و محتوایی در عرصه های اخبار، رویداد های ورزشی و دیگر برنامه های رسانه ای نیز می توان با سهم گیری فعال و هدفمندانۀ رسانه های افغانستان، این کشور را از لحاظ نشرات و پوشش رسانه ای با جهان وصل کرد.
رییس اتحادیه نشراتی حوزه آسیا پاسیفیک، ضمن طرح پیشنهاد های مبنی بر تقویت کیفیت، بهبودِ محتوا و توسعه نیروی انسانیِ مسلکی، اعلام آمادگی کرد که اتحادیه مذکور در زمینه های مختلف با رسانه های افغانستان از جمله رادیو و تلویزیون ملی همکاری کند. وی رویکرد انتقادی رسانه های کشور از عملکرد دولت را نشانه قدرت تحمل پذیری حکومت و موجودیت قوانین خوب عنوان کرد.
متقابلاً قانونپوه  دانش معاون رییس جمهور ضمن ابراز خورسندی از سفر رییس اتحادیه ABU به افغانستان، گفت: جنگ و خشونت همچنان که در دیگر عرصه ها مانع پیشرفت بوده است، در زمینه فعالیت رسانه ای نیز بزرگترین مشکل و مانع است.
قانونپوه دانش زیر ساختهای فکری، امکانات مالی و تخنیکی را از عناصراصلی پیشرفت در عرصه رسانه ای عنوان کرده افزود که باوجود این مشکلات، فعالیت رسانه ها در افغانستان به لحاظ کمی پیشرفت قابل ملاحظه داشته است. به گفته معاون رییس جمهور، پیشرفت رسانه ها به لحاظ کیفی در حد وسط قرار داشته و این دستاورد ها اما درسایه حمایت های بی دریغ حکومت از آزادی بیان و موجودیت قوانین و مقررات سازنده بدست آمده است.
قانونپوه دانش ضمن اشاره به سهولت های که از حیث قانونی و حقوقی در عرصه دسترسی به معلومات، آزادی بیان و فعالیت رسانه ها روی دست گرفته شده است، گفت که به دلیل موجودیت جنگ و نا امنی، زمینۀ برای فعالان رسانه ای به خصوص خبرنگاران، خطر آفرین است و برای تأمین امنیت آنان تدابیر خاصی ازطریق کمیته امنیت و مصؤنیت رسانه ها که وی مسؤلیت رهبری آن کمیته را به عهده دارد، اتخاذ شده است.
وی  ضمن استقبال از اعلام آمادگی رییس اتحادیه نشراتی حوزه آسیا پاسیفیک برای همکاری با رسانه ها در افغانستان گفت که بدبختانه رسانه ها و بخصوص فعالان رسانه ای برای مخالفان مسلح دولت یک هدف بوده و سال گذشته نیز بیشترین تعداد خبرنگاران که قربانی شده اند، از سوی گروه طالبان هدف قرار گرفته اند.  اتحادیه بین المللی ABU بزرگترین اتحادیه نشراتی رسانه ای در حوزه آسیا پاسیفیک است که از 75 کشور 279 رسانه عضو این اتحادیه است و افغانستان نیز در سال 2015 عضویت این اتحادیه را بدست آورده است.

دوشنبه ، 7 حمل 1396 ، 10:27

تبصره

کابل باختر 7 حمل
منسوبان نهاد های امنیتی و دفاعی کشور به مواظبت دایمی و دلسوزانه نیازدارند هر نوع حق تلفی در برابر آنها حق تلفی وجفا در برابر کشور و منافع ملی است .
مفسر آژانس باختر مینگارد: حرف ها و اخباری وجود دارد که از فساد گسترده در نهاد های دفاعی و امنیتی کشور حکایه میکند فساد که پای افسران عالی رتبه به آن کشانیده شده است .
با آنکه  مقامات در وزارت دفاع ملی موجودیت فساد اداری در آن وزارت را رد نمیکند مگر آن را در آن پیمانه نمیدانند که درگزارش ها میاید و یا در رسانه ها گفته میشود این مقامات میگویند که فساد موجود  به گونه یی آنی ویکبار شکل نگرفته بل ، پدیده یست که به سالهای گذشته برمیگردد و درجریان یا سالهای گذشته شکل گرفته وقوت پیدا کرده است. و مبارزه با آن  نمیتواند یک شبه باشد فایق شدن به چنین یک معضل، نیاز به مبارزه ، تلاش ، هماهنگی و مدیریت سالم دارد و و زارت دفاع ملی تلاش دارد تا با یک مدیریت جامع این شکل را مهار کنند.
آنچه در گزارش های نهاد های ملی وبین المللی در خصوص  وجود فساد اداری در وزارت دفاع ملی وبا نهاد های دیگر  منعکس شده یک حرف نگران کننده وآنچه را مقامات وزارت دفاع ملی درخصوص مقابله با این پدیده یاد آور میشوند یک حرف دلگرم کننده است .
مردم افغانستان که فرزندان شان در نهاد های امنیتی ودفاعی کشور در دفاع از کشور، مادر وطن و ارزش های ملی قرار دارند از مسوولان نظام میخواهد که در برابر سرنوشت و آینده  فرزندان شان بی تفاوت نباشند.
بل با مسوولیت پذیری تمام عمل کنند ومانع حق تلفی های شوند که منسوبان نهاد های امنیتی ودفاعی کشور با آن مواجه اند .
حرف واضح این است که فساد به گونه های مختلف ومتفاوت در این نهاد ها وجود دارد درحالیکه عساکر ما در بدترین شرایط در دفاع از ارزش های ملی قرار دارند، آنان اندکه در برابر اعمال بیگانه، تروریزم وافراط گرایی ایستاده اند ، نمیگذارند که افراط گرایان وتروریستان در تبانی با استخبارات کشور همسایه حاکم سرنوشت این مردم و این کشور شوند درحالیکه آنها با چنین یک عزم ونیت پاک درجبهات جنگ با متجاوزین قرار دارند ، دستبرد به نان ، مهمات حق وحقوق آنان جفا بزرگی است که نه تنها حق تلفی را در برابر فزرندان و مدافعان این کشور نشان  میدهد بل میتواند  تا سرحد جنایت ملی تعبیر شود.
دستبرد به حق وحقوق عسکر وافسر به هیچ عنوان قابل تحمل نیست مسوولان باید  با جدید  ودرایت کامل در این راستا کار کنند برنامه ریزی نموده وعمل نمایند زیرا در تعبیر مردم ما فرق میان  آن طالب که عسکر وافسر ما را به جرم دفاع از وطن میکشد و آن خاین که از مواد اعاشوی ، مهمات و یا روغنیات آنان سرقت میکند و در نهایت عسکر و افسر ما را بدون پشتوانه درمیدان رها میکند هیچ فرقی وجود ندارد.
مردم از اقدامات مسوولان وزارت دفاع ملی درخصوص تغییرات و تبدیلات در بخش های تدارکات و لوژیستکی استقبال میکند مگر آن را نا کافی میدانند زیرا اتهام گسترده تر از آن است که در وجود چند مامور پائین رتبه خلاصه گردد باید خلا های مدیریتی بر طرف  گردد و آنانیکه  از پروژه های کلان و قرار داد های بزرگ سو استفاده کرده اند  به مردم  معرفی وبه عنوان  دشمن نهاد های  امنیتی ودفاعی به میز محاکمه کشانیده شوند.
مردم از مسوولان نظام بخصوص مسوولان درجه یک نهاد های امنیتی ودفاعی میخواهند که نسبت به منسوبان نهاد های امنیتی ودفاعی  کشور مواظبت دایمی داشته و با دلسوزی تمام از انها  وارسی کنند و به همه سر وصدا ها  در خصوص ناهماهنگی، بی مدیریتی ، حق تلفی وفساد پاسخ روشن دهند وبه قناعت مردم بپردازند.

کابل 7حمل باختر
به تآسی ازحکم مندرج فقره ۱۱ ماده شصت و چهارم قانون اساسی، تعیین و معرفی ه نرگس نهان بحیث نامزد وزیر وزارت معادن و پترولیم جمهوری اسلامی افغانستان، منظور است.
وزیر دولت در امور پارلمانی موظف است نامزد متذکره را با رعایت صراحت فقره( ۳) ماده نود یکم قانون اساسی جهت اخذ رأی به ولسی جرگه شورای ملی معرفی نماید.

کابل باختر/ 7/ حمل
شمار محدود از روزنامه های چاپی غیر حکومتی درپایتخت که بدسترس قرار گرفته اند ، درشماره های امروزی به بحث روی مسایل مختلف سیاسی ونظامی درکشور پرداخته اند و نیز اخباروگزارش های را درباره رویداد های جاری منطقه و جهان نشر کرده اند.
روزنامه ویسا برگ نخست را با مطلب زیر عنوان ، اتحادیه اروپا از چگونگی مبارزه با فساد درافغانستان انتقاد کرد آغاز کرده و نوشته است نمایندگی اتحادیه اروپا درافغانستان از چگونگی مبارزه با فساد دراین کشور انتقاد میکند.
پس از انتقاد سرمفتش خاص امریکا برای بازسازی افغانستان از وجود فساد گسترده درنهادهای حکومتی اکنون نمایندگی اتحادیه اروپا درکابل نیرووجود فساد درافغانستان را یک مشکل جدی می داند.
فرانزنایگل میلین نماینده اتحادیه اروپا برای افغانستان میگوید روشن است که روند اصلاحات کند است و نهادهای عدلی وقضایی کشور به حیث فاسد ترین بخش های ارائه کننده خدمات شناخته شده اند.
به نوشته ویسا از قول نماینده اتحادیه اروپا درافغانستان این نهاد ها به آله دست زور مندان و پول داران مبدل شده است.
روزنامه به همین ترتیب ادامه داده درمطلب دیگر ازقول شورای ولایتی کندز عنوان کرده است که مخالفان دردستگاه نیروهای امنیتی کندز نفوذ دادند.
به نوشته این روزنامه اعضای شورای ولایتی کندز از انچه که نفوذ مخالفان درصفوف نیروهای امنیتی گفته میشود نگرانی کرده و میگویند که باید هرچه زودتر ، نفوذ ها دربین این نیروها شناسایی و به پنجه قانون سپرده شوند.
روزنامه ادامه این مطلب را در صفحه پنجم نوشته و درصفحه اول خبرداده که یکی ازاعضای برجسته شبکه القاعده درافغانستان کشته شد.
به نوشته این روزنامه قاری یاسین نزدیک به یک هفته پیش دریک حمله طیاره بی پیلوت درولایت پکتیکا کشته شده است.
به نوشته این روزنامه وزارت دفاع امریکا درخبرنامه یی گفته استکه قاری یاسین نزدیک به یک هفته پیش دریک حمله طیاره بی پیلوت در ولایت پکتیکا کشته شده است .
روزنامه به همین ترتیب ادامه داده درصفحه های دیگر دنبال مطلب بیشتر شده است.
اما روزنامه مدنیت برگ نخست را با مطلب زیر عنوان تلاش برای احیای قدرت مرکزی و عبور از هژمونی های پیرامون آغاز کرده است و درهمین صفحه زیر عنوان برگزاری انتخابات پارلمانی در دستور کار حکومت نوشته است سید شاه حسین مرتضوی سرپرست دفتر و سخنگوی رییس جمهور روز یکشنبه شش حمل گفته که برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی ها دراولویت های مهم حکومت قراردارد.
روزنامه به همین ترتیب ادامه داده درمطلب دیگر عنوان کرده است که پارلمان در برابر آزمون دیگر روزنامه مدنیت درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است .
اما روزنامه افغانستان ما درصفحه اول زیر عنوان افغانستان طرح حصارکشی درمرز به مبارزه با تروریزم کمک نمی کند به نوشته این روزنامه درپی آغاز نصب سیم خار داردرمرز پاکستان باافغانستان مقام های دولت افغانستان میگویند که این اقدام پاکستان به مبارزه با تروریزم کمک نمیکند.
دولت افغانستان همچنین میگوید که این طرح حصارکشی "توافقنامه خط دیورند "را نیز نقض میکند.
بیشتر جنرال قمر جواد بجوا رییس ستاد ارتش پاکستان پر قدرت ترین فرد نظامی این کشور محسوب میشود در بیانیه ای که خبرداده بود که پاکستان روند نصب سیم خاردار درمناطق قبیله ای مرزی با جور و مهمند که با تهدیدات شدید امنیتی مواجه است را آغاز کرده است به گفته آقای بجوا وجودیک مرز امن آرام با مدیریت بهتر به منافع دوکشوری است که درجنگ با تروریزم قربانی های زیاد داده اند.
روزنامه به همین ترتیب ادامه داده درمطلب دیگر از قول محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان نقل کرده است ما به صلاحیت های قانونی ولسی جرگه احترام داریم این روز نامه همچنان در مطلب دیگر خبرداده که طرح قانون تشکیل و صلاحیت های قوه قضائیه از سوی کمیته قوانین تائید شد.
روزنامه افغانستان ما درصفحه های دیگر دنبال مطلب بیشتر شده است.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL