05 سرطان 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

رئیس‌جمهورغنی خطاب به کودکان ایتام: عید به شما تعلق دارد و عید تان مبارک باد

رئیس‌جمهورغنی خطاب به کودکان ایتام: عید به شما تعلق دارد و عید تان مبارک باد

کابل باختر 4 سرطان محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان و بانوی...

تيم ملي كركت كشور دست آورد ديگر را  ثبت كارنامه كرد

تيم ملي كركت كشور دست آورد ديگر را ثبت كارنامه كرد

كابل باختر 4 سرطان عضويت دايمي شوراي جهاني كركت ،...

بازار گران فروشان پايان يافت

بازار گران فروشان پايان يافت

كابل باختر 4 سرطان با حلول عيد، بازار گران فروشان ...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتکابل باختر 4 سرطان
محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان و بانوی اول کشور ظهر امروز در ضیافتی، با کودکان ایتام دیدار کردند و عید سعید فطر را به آنان تبریک گفتند.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در مراسمی که به همین مناسبت در قصر سلام خانۀ ارگ تدارک یافته بود و در آن فیض الله ذکی سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی، شهدا و معلولین و برخی مسوولین دیگر دولتی نیز حضور داشتند، سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی، شهدا و معلولین طی سخنانی از توجه رئیس جمهور نسبت به ایتام تشکری کرد.
وی افزود که از روزیکه من متصدی وزارت کار و امور اجتماعی، شهدا و معلولین شدم، همواره تأکید رئیس جمهور کشور بر اصلاح دارالایتام ها و رسیدگی به ایتام بوده است تا زمینه های بهتر تعلیم و تربیه به آنها فراهم گردد.
در این مراسم، بانوی اول کشور طی صحبتی ضمن مبارکی عید سعید فطر گفت: امروز روز خوشی است، زیرا شما به خانۀ تان در ارگ ریاست جمهوری آمدید، شما جزء مهم افغانستان هستید و امیدوارم که آینده یک افغانستان آباد و مرفه را رقم زنید.
رئیس جمهور کشور  در سخنانش خطاب به کودکان ایتام گفت: "عید به شما تعلق دارد، عید تان مبارک باد. امروز افتخار دارم که مهمانان خاص دارم، هر یک شما کودکان بالای افغانستان به ویژه بالای من حق دارید و باید حق تانرا ادا نمایم."
رئیس جمهور به ایتام گفت که والدین تان بخاطر وطن و مردم خود قربانی دادند و بالای ما حق دارند. وی گفت که وزارت کار و امور اجتماعی، شهدا و معلولین به ایتام توجه خاص دارد و برای بهبود وضعیت ایتام کار مینماید.
رئیس جمهور کودکان ایتام را مورد نوازش و تفقد قرار داده از آنها خواست تا درس بخوانند و تحصیل کنند، زیرا افغانستان به آینده کودکان امروز بسته است. وی همچنان افزود که وضعیت دارالایتام های کشور بهبود خواهد یافت و باید در آینده اول نمره های کانکور از این نهادها به جامعه تقدیم شود. در ختم مراسم مذکور، به هر یک از ایتام، مقدار پول نقد عیدی نیز توزیع گردید.# نالان

كابل باختر 4 سرطان
عضويت دايمي شوراي جهاني  كركت ، دست آورد بزرگ  براي تيم ملي كركت  كشور وعلاقمندان  اين ورزش  به حساب ميايد .
به گزارش آژانس باختر ، تيم ملكي كرکت كشور عضويت دايمي شوراي جهاني حال كرده است ، عضويت  كه برگ پر افتخار  ديگر به تاريخ ورزش دركشور افزود،  اين عضويت ازچند لحاظ داراي اهميت است يكي اينكه دركشور كه بنابه توطيه ها ودسايس درگيرجنگ ميباشد، جوانان ورزشكار آن ميتوانند به قلعه هاي بزرگ  پيروزي  دست يابند وديگر اينكه اگر فرصت ها مساعد گردند  جوانان كشور درعرصه هاي مختلف ورزشي ميتوانند بدرخشند وافتخار آفريني كنند .
به هر حال كسب اين افتخار بزرگ مرهون بازوان توانای ورزشكاران  ميباشد كه به خاطر  سربلندي افغانستان ورشد بيشتر کرکت به ميدان هاي رقابت ميروند  وبيرق سرزمين  جنگ زده خود را دربين  ورزشكاران ساير ملل جهان  به اهتزار در مياورند . نالان

يكشنبه ، 4 سرطان 1396 ، 11:47

بازار گران فروشان پايان يافت

كابل باختر 4 سرطان
با حلول عيد، بازار گران فروشان  پايان يافت . 
به گزارش  خبرنگاران آژانس باختر ،  در اكثر كشور هاي اسلامي سنت چنان است كه فروشنده ها با مفاد اندك امتعه مورد نياز مردم را در اختيار آنان  قرار ميدهند  وبه اين گونه از عيد استقبال ميكنند.  اما در كشورما فروشنده ها منتظر عياد ميمانند  تاگران فروشي كنند .
هنوز چند روز به حلول رمضان  مانده بود كه دربازار اندك نرخ مواد خوراكي افزايش  يافت  وبا آمدن عید بازهم نرخ ها اندك بلند شد.
شاكر شهروند كابل به اين باور است، تازماني كنترول وتفيش  نباشد دربازار  ها چنين هرج ومرج وجود ميداشته باشد.
او به قيمت ميوه خشك اشاره كرد وگفت كه فروشنده ها دنبال  فرصت اند با آمد آمد عيد نرخ ميوه خشك بلند رفت . يك كيلوكاجور دربازار  نهصدو وپنجاه افغاني عرضه ميگردد، چارمغر وبادام تا ششصدو پنجاه افغاني فروخته ميشود  كيك از 160 افغاني تا دوصد افغاني في كيلو به فروش ميرسد.  به همين گونه ساير ميوه هاي خشك .
عبدالله  شهروند ديگر ميگويد، به محصولات وطني چندان توجه نمي گردد به گفته او، كشمش و پسته  وطني لذت ديگر دارد اما كشمش  وپسته وبادام از ساير كشوها وارد ميگردد اين مساله بازاررا دچار نوسات كرده است .
اكثر خريدار ها از نرخ بلند مواد خوراكي و ميوه هاي خشك شكايت كردند.
برخي مسوولان را ملامت ميكردند و برخي فروشنده ها را، اما آنچه مسلم است ومسوولان با ذكر آن بار ملامت را نمي پذيرند  اتكا به نظام بازار است.
شاروالي كنترول و بررسي را خلاف موازين اقتصاد بازار ميداند اما حميد الله فاروقي كارشناس اقتصادي زماني به خبرنگار باختر گفته بود كه زماني بازار دچار هرج ومرج ميشود دولت ميتواند مداخله کند . علم و نجيب

کابل باختر 4 سرطان
محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، قبل از ظهر امروز با هم‌وطنان هنود و سیک دیدار و مصافحه نمود و عید سعید فطر را به آنها تبریک گفت.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این دیدار که در ارگ انجام شد، سناتور انارکلی هنریار به نمایندگی از دیگران صحبت کرد و عید سعید فطر را به رئیس جمهور و همۀ مردم افغانستان تبریک گفته افزود: ما در حالی عید سعید فطر را تجلیل می‌نماییم که در ماه مبارک رمضان، دشمنان مردم افغانستان هموطنان ما را به گلیم غم نشاندند.
وی علاوه کرد که دشمنان افغانستان در میدان‌های جنگ رودرو با نیروهای امنیتی و دفاعی ما شکست خورده‌اند و اکنون مردمان عام را هدف قرار می‌دهند. انارکلی هنریار گفت که ما با تمام توان از دولت و نیروهای امنیتی ودفاعی خود حمایت می‌کنیم و درکنار شان هستیم.
سناتور انار کلی خاطرنشان کرد که امروز عید سعید فطر را در فضای کاملآ آرام آغاز نموده‌ایم و امیدواریم که صلح سراسری در افغانستان تأمین گردد. وی تصریح کرد که مشکلاتی سد راه دولت وجود داشت، اما دولت دستاوردهای بزرگی از جمله، تدویر کنفرانس"پروسۀ کابل" و افتتاح دهلیز تجارتی افغانستان – هند را نیز داشته‌است که روابط منطقه‌یی را در عرصۀ سیاسی و اقتصادی تقویت می‌بخشد.
وی از برنامه‌های اقتصادی و زیربنایی دولت یاد کرده افزود: همان‌طوری‌که شما در زمان کمپاین خود تعهد نموده بودید که افغانستان را بسوی خودکفایی سوق می‌دهید، امروز عملا ما شاهد تطبیق برنامه‌های اقتصادی و زیربنایی هستیم که افغانستان را به خودکفایی اقتصادی خواهد رساند. او همچنان از رئیس‌جمهور به‌خاطر فراهم‌نمودن تسهیلات تعلیمی برای فرزندان اهل هنود و سیک در برخی ولایات کشور، تشکر کرد.
رئیس‌جمهورمحمداشرف غنی در مقابل، ضمن عرض عید مبارکی گفت که اهل هنود و سیک جزء تاریخ درخشان افغانستان می‌باشند. وی از هم‌وطنان هنود و سیک به‌خاطر حمایت از برنامه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دولت، تشکر کرد.
رئیس‌جمهور کشور گفت: هر اقدام که منجر به تقویت زمینه‌های تحصیلی و تعلیمی و زندگی اجتماعی تان می‌گردد، با من شریک سازید. وی درخصوص تأمین صلح علاوه کرد که همواره تأکید ما روی تأمین صلح، امنیت و ثبات است که همه مردم ما خود را در آن ببینند.
رئیس‌جمهور به دهلیز تجارتی هوایی میان افغانستان-هند اشاره کرده افزود که دو پرواز تولیدات و محصولات داخلی افغانی از کابل و کندهار به هند رسیده‌است و ارتباطات ما با کشور هند هر روز رو به گسترش می‌باشد. وی تأکید کرد که در کنار موضوعات امنیتی، توجه ما همچنان بالای تقویت اقتصاد کشور می‌باشد.
وی از  پلان عاجل اقتصادی و انکشافی برای کابل یاد کرده اظهار نمود که پلان مذکور تهیه گردیده و این پلان می‌تواند زمینه‌های کاری را برای تعدادی زیادی از هموطنان ما فراهم سازد و رفاه را تأمین نماید.
رئیس‌جمهورمحمد‌اشرف غنی در دیدار جداگانه، با کارمندان ریاست تنظیف شاروالی کابل، اطفائیه، آبرسانی، برشنا شرکت، ریاست عمومی ترافیک و کارمندان بخش تخنیک تلویزیون ملی افغانستان مصافحه و عید مبارکی نمود و کودکان را مورد نوازش قرارداده و عید را به آنان نیز تبریک گفت.# نالان

کابل باختر 4 سرطان
محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان صبح امروز پس از معاینه قطعه تشریفات، نماز عید سعید فطر را در مسجد جامع ارگ ادا کرد و با نماز گزاران مصافحه و عید مبارکی نمود.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، رئیس جمهور کشور پس از ادای نماز عید طی صحبتی در حضور رسانه ها، عید سعید فطر را به ملت افغانستان و خانواده های شهدا تبریک گفت و برای شهدا بهشت برین و به مجروحین صحتمندی کامل از درگاه خداوند(ج) آرزو نمود.
رئیس جمهور غنی به نمایندگی از دولت و ملت، از تمام نیروهای امنیتی و دفاعی کشور که دور از خانواده های شان، شب و روز در کوه پایه ها، دشت ها و تپه ها مصروف حفاظت کشور و هموطنان می باشند و وظیفه ملی و اسلامی شانرا انجام می دهند، تشکر کرد.
رئیس جمهور گفت که تروریزم سرحد نمی شناسد. وی تلاش حمله تروریستی بالای حرم شریف را تقبیح کرد و تاکید نمود که حفاظت از حرمین الشریفین وظیفه تمام مسلمانان  است.
محمد اشرف غنی از شهریان کابل بخاطر ارائه نظریات شان در رابطه به مسایل مختلف در نشست های مشورتی با وی، تشکر کرد. وی افزود که در روشنایی این مشورت ها پلان امنیتی برای شهر کابل و همچنان پلان عاجل انکشافی و اقتصادی را که ترتیب شده است، با هموطنان شریک خواهیم ساخت. 
رئیس جمهور گفت که سلسلۀ این مشوره ها، به تمام ولایات کشور گسترش خواهد یافت و از نماینده های تمام اقشار مردم در ولایات به منظور مشورت به کابل دعوت خواهیم کرد، تا تمام هموطنان خود را در پلان ها و برنامه های حکومت شریک بدانند.
وی خاطرنشان کرد که صلح خواست اساسی ماست و وزیر خارجه چین به همین منظور به کابل آمده بود و ما با وی در رابطه به تامین صلح و ثبات و مبارزه مشترک بر علیه تروریزم، صحبت کردیم.
رئیس جمهور از مخالفین مسلح که همه روزه مردم بی گناه ما را به گلیم غم می نشانند، خواست که اگر واقعاً افغان اند، پس به پروسه صلح یکجا شوند و اگر از این پروسه سرپیچی کنند، نیروهای امنیتی و دفاعی ما آنها را قلع و قمع خواهند کرد، زیرا ما اجماع مردم، بین المللی و جهان اسلام را در این خصوص با خود داریم.

رئیس جمهور کشور خاطرنشان کرد، دولت از طریق مشورت و اتخاذ تدابیر، راه حل به مسایل جستجو می کند. وی افزود که ما در تلاش یک افغانستان با امن، مرفه، مترقی و یک افغانستانِ که در آن تمام مردم خود را مصئون احساس کنند، می باشیم.# نالان
 

يكشنبه ، 4 سرطان 1396 ، 11:43

اخبار کوتاه از دنیای فوتبال

کابل باختر 4 سرطان
باشگاه ختافه با پیروزی شب گذشته شامل رقابت های فصل آینده لالیگاه شد.
*****
پلی اسطوره سابق دنیای فوتبال گفته است ، اگر رونالدو نبود مردم پرتگال را تا این حد نمی شناختند.
*******
رونالدو مهاجم پرتگالی ریال مادریدگفته است از تماشای بازی با مسی لذت می برم.
********
سران باشگاه ریال مادریدبه امباپه بازی کن موناکو گفته اند به ریال بیا یکی از مهاجمان را دور می سازیم.
*****
وراتی، بازیکن پارسن ژرمن به بارسلونا پیوست.
*****
دنبله پدبده فوتبال آلمان به خاطر پیوستن به بارسلونا با این با شگاه به توافق رسیده است.
*******
مربی تیم فوتبال انگلستان گفته است ، مسی پدیده دنیای فوتبال است
******
کسیاس دروازه بان سابق ریال مادرید گفته است ، مسی نابغه می باشد. نالان

کابل باختر 4 سرطان
پیام حامد کرزی رئیس جمهور پیشین افغانستان به مناسبت حلول عید سعید فطر.
حلول عید سعید فطر را به کافهٔ‌ ملت مسلمان و متدین افغانستان و سایر مسلمین جهان از صمیم قلب تبریک و تهنیت عرض نموده از بارگاه ایزد متعال استدعا دارم تا سرور و خوشبختی ها را شامل حال ملت متدین و سرفراز افغانستان نماید.
آرزومندم که با استفاده از آموزه های دینی و حکمت عملی که در جریان ماه مبارک رمضان نصیب تان گردیده است دروازه های اتحاد، اتفاق و باهمی را برروی یکدیگر گشوده همه با یک صدا و قلب پر از نور ایمان در کنار هم قرار گرفته و در جهت تأمین صلح و ثبات سرتاسری در سرزمین تان همصدا و همگام باشید تا به لطف پروردگار و همت شما شاهد ختم جنگ و صلح دایمی در کشورمان باشیم.
با کمال تأثر و تاسف باید گفت که در این ماه مبارک رمضان که ماه رحمت و مغفرت است دست های مرئی و نامرئی تأمین کننده منافع بیگانگان در کشور ما خانواده های روزه دار را در نقاط مختلف کشور در بساط ماتم نشانده، عید و سرور شانرا به ماتم و عزای ملی تبدیل نموده اند.
بدینوسیله مراتب همدردی و تسلیت ام را به خانواده های داغدار تقدیم نموده برای شهدای سرخ پوش وطن فردوس برین و برای مجروحین حوادث پی در پی از بارگاه ایزد متعال شفای عاجل استدعا مینمایم. نالان

کابل باختر 4 سرطان
داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه با وانگ یی وزیر امور خارجه جمهوری خلق چین در قصر سپیدار دیدارکرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست اجراییه به آژانس باختر، رییس اجراییه از کمک‌ها و حضور چین در افغانستان قدردانی کرد.
وزیر امورخارجه جمهوری خلق چین رابط دو کشور را تاریخی٬ نیک و دوستانه خواند وسفر رییس اجراییه به چین را پر دستاورد خواند و بر همکاری‌ها مستمر جهت رشد و توسعه روابط میان دو کشور تاکید کرد.
وزیر امورخارجه جمهوری خلق چین علاوه کرد که همیش از روابط نیک برخورداربوده‌ایم و من اینجا آمده‌ام تا روی بهبود این روابط و تحکیم و گسترش هرچه بیش‌تر آن کار نماییم و در این راستا دیدگاه‌های شما را بشنوم.
رییس اجراییه کشور در صحبت‌های خود با وزیر امورخارجه جمهوری خلق چین تاکید نمود که حضور چین در افغانستان در تقویت روابط میان دو کشور نقش مثبت دارد و هردو کشور در با تروریزم به عنوان دشمن مشترک در نبرد اند. رییس اجراییه همچنان نقش چین را در برقراری صلح در افغانستان حیاتی خواند.
رییس اجراییه با اشاره به مذاکرات مفصل وانگ یی با وزیر امورخارجه٬ مشاور امنیت ملی و رییس جمهور٬ تطبیق و پی‌گیری توافقات میان دو کشور در عرصه‌های مختلف را مهم دانست و ابراز امیدواری نمود که روابط دو کشور گسترش بیش‌تر یابد.
رییس اجراییه همچنان ابراز امیدواری نمود که چین از روابط حسنه خود با پاکستان برای بهبود روابط میان دو کشور و مبارزه مشترک با تروریزم استفاده نماید.
رییس اجراییه همچنان بر استفاده افغانستان از طرح یک کمربند و یک راه و طرح‌های اقتصادی چین تاکید نمود و خواهان توجه چین در این زمینه گردید.
وزیر امورخارجه جمهوری خلق چین در ادامه صحبت‌های خود علاوه کرد که چین از مبارزه افغانستان علیه ترویزم حمایت می‌کند و جهان باید به صورت کامل از افغانستان در این زمینه حمایت نماید. وانگ یی همچنان از همکاری افغانستان با چین در امر مبارزه با تروریزم و حرکت جدای طلب ترکستان شرقی قدردانی کرد.
وانگ‌ یی در صحبت‌های خود همچنان از همکاری اقتصادی با افغانستان٬ حمایت از طرح افغانستان به مثابه نقطه وصل و سرمایه گذاری در زیربناها اطمئنان داد.
وزیر امورخارجه جمهوری خلق چین همچنان حمایت کشورش را از مذاکرات صلح در افغانستان ابرازداشت و تاکید نمود که کشورش از تلاش‌های بین‌المللی برای مذاکرات صلح در افغانستان حمایت می‌کند.
وانگ‌ یی همچنان بربهبود روابط میان افغانستان و پاکستان تاکید کرد و علاوه نمود که کشورش بدون مداخله آماده است در صورت تقاضای افغانستان و پاکستان در بهبود روابط میان دو کشور نقش ایفا نماید. نالان

يكشنبه ، 4 سرطان 1396 ، 11:36

حریق یک تانکر نفتی در پا کستا ن

بها و لپور – ورلد نیوز- 4 سرطا ن – باختر
بر اثر حریق یک تانکر حا مل مواد نفتی در شهر بها و لپور ایا لت پنجاب پا کستا ن امروز صبح حد اقل یکصد نفر  هلا ک شدند .
منا بع خبری بین ا لمللی به نقل از رسا نه ها ی محلی منجمله  رادیو ی پا کستا ن  خبر دادند، بر اسا س گزارش ها  مو تر تا نکر  به سبب  تیز را نی واژگو ن شده و هنگام ایکه صد ها نفر  در تلا ش جمع آوری  نفت  ریخته شده از تا نکر بودند وا سطه متذکره دچار حریق شد   ودر شعله های آتش فرو رفت  که بر اثر آن حد ا قل یک صد تن جا ن خود را از دست داد و حدود  80  تن  دیگر نیز جرا حا ت شدید سو ختگی برداشته   و در شفا خا نه تحت تداوی  قرار دارند .
درین حا دثه علا وه بر تلفا ت و جرا حا ت ذ کر شده  حد اقل شش عرا ده موتر و دوازده عراده موتر سا یکل نیز حریق و از بین رفته است .                                                                           آشنا

بروکسل – ایر نا – 4 سرطا ن – باختر .
یک محکمه بلجیم همسر و هفت دختر یک شاهزاده امارات متحده عربی را به اتهام بد رفتا ری با یک خد متگار آنها  به 15 ماه حبس تعلیقی  و غرا مت ما لی  محکوم کرد.
خبر گزاری سپو تنیک روسیه دیروز نوشت که یک محکمه بلجیم  همسر و دختران یک شاهزاده اما رتی را که نا م وی گرفته نه شده است به اتهام تحقیر  و رفتا ر غیر انسا نی با خد متگار ایکه برای آنها کار میکرد به 15 ماه حبس تعلیقی  و 165 هزار یورو جریمه محکوم کرد .
بد رفتا ری شا هد خت ها با خد متگار آنها بین سا لهای 2008 و 2009 بار ها تکرار شده بود و 23 زن  خد متگار دیگر این خاواده با تا بعیت کشور ها ی مختلف که با  خا نواده شاهزاده مذکور در هو تل  " کنرا د " شهر بروکسل – پا یتخت بلجیم  اقا مت داشتند  نیز  با رفتا ر غیر انسا نی آنها موا جه بودند .
طبق همین خبر  دخترا ن  این خانواده اما راتی  خد متگا را ن خود را سگ خطاب میکردند وبا آنها  مثل برده  رفتا ر میکر دند و  این کا ر  در قوا نین اجتما عی بلجیم جرم محسوب میشود .
در خبر آمده است که یک طبقه کا مل هو تل " کنراد " برو کسل برای اقامت دراختیار این خا نواده ثروتمند اما را تی قرار داشت .                                                           آشنا

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL