24 میزان 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

مروری به نشرات برخی از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

مروری به نشرات برخی از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

کابل باختر/24/ میزان شمارمحدود ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت که به...

پیکار های انتخاباتی بازار صنعت گران پلخمری را رونق داده است

پیکار های انتخاباتی بازار صنعت گران پلخمری را رونق داده است

پلخمری 24 میزان با آغاز کار زار های انتخاباتی بازار شماری...

انفجاری در فاریاب یک کشته و هشت زخمی به جا گذاشت

انفجاری در فاریاب یک کشته و هشت زخمی به جا گذاشت

فاریاب 24 میزان باختر یک فرد ملکی در انفجار ماین ...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


امنیتی

فاریاب 24 میزان باختر
یک فرد ملکی در انفجار ماین  در فاریاب  به شهادت رسید و هشت فرد ملکی دیگر زخم برداشتند.
کریم یورش مسوول دفتر مطبوعاتی  قومندانی  امنیه فاریاب به خبرنگار  آژ انس باختر گفت: موتر حامل این افراد در منطقه جنگل  در مسیر ولسوالی دولت آباد فاریاب وولسوالی اندخوی  با ماین کنار جاده یی برخورد کرد که در نتیجه یک تن شان جان باخت و هشت تن دیگر آنها زخم برداشتند .
منبع گفت زخمی ها به شفاخانه انتقال شده ا ند. شکریه

غور 24 میزان باختر
یک متنفذ قومی  دیروز در ولایت غور از سوی طالبان به شهادت رسید.
سید ضیا حسینی آمر امنیت فرماندهی پولیس غوربه خبرنگار آژ انس باختر گفت که زرین یک متنفذ قومی در منطقه شرشرولسوالی  دولتیار  غوردر در گیری با طالبان به شهادت رسید .شکریه

کابل باختر 24 میزان
36 تن هراس افگن در نقاط مختلف کشور توسط نیروهای ملی ودفاعی از پا دراورده شدندکشته شدند
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی وزارت دفاع ملی به آژانس باختر:  نیرو های ملی دفاعی وامنیتی 11عملیات تصفیوی اجرا نموده که درنتیجه 36  هراس افگن کشته و  18 تن زخمی گردیده اند . 
این عملیات در ولایات نورستان، لغمان،غزنی، کندهار، هرات، کندز، بلخ ، هلمند ، نیمروز و ولسوالی سروبی ولایت کابل صورت گرفته است.
قریه های کنده، خسرو، گوگامنده، شرین کلی، مومند و دره حصار از وجود دشمن پاکسازی ویک دستگاه ریپیتر، یک باب کارخانه ماین سازی و 2 باب مخفیگاه دشمن از بین برده شده است .شوخک

کندز/ باختر/ 24/ میزان
کشاورزان درولسوالی های خان آباد و امام صاحب ولایت کندز میگویندکه افراد مسلح غیر مسوول از محصولات آنان به زور عشر میگیرند.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر ، باشندگان آن ولسوالی ها میگویند اگر دهقانان از اوامر آن تفنگد اران سرپیچی کنند با خطر لت و کوب وحتی مرگ مواجه میشوند.
آنان میگویند باوجود خشک سالی و کاهش درمحصولات زراعتی ، هنوز هم مورد تهدید آنها قرار میگیرند و پولیس به مشکلات شان توجه ندارد.
از سوی دیگر مسوولان محلی کندز میگویند که در آینده نزدیک خلع سلاح افراد مسلح غیر مسوول آغاز میشود و براساس برنامه نظامی این کار انجام خواهد شد.
عبدالباقی نورستانی قومندان امنیه کندز ، مشکلات دهقانان آن ولایت را می پذیرد و میگوید این افراد در قضایای اختطاف و دزدی های مسلحانه نیز دست دارند و تلاش ها جریان دارد تا افراد مسلح غیر مسوول خلع سلاح شوند.
ختم/ خالقیار

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL