23 اسد 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

ریاست معارف شهرکابل شاگردان ممتاز را تقدیرکرد

ریاست معارف شهرکابل شاگردان ممتاز را تقدیرکرد

کابل باختر22 اسد سه تن از شاگردان ممتاز که درآزمون شمول...

داکتر عبدالله عبدالله: تدابیر تازه به منظور سرکوب طالبان گرفته شده است

داکتر عبدالله عبدالله: تدابیر تازه به منظور سرکوب طالبان گرفته شده است

کابل 22اسد باختر داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه حکومت وحدت ملی،...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


امنیتی

کابل باختر/ 22/  اسد
وزیر دفاع ملی : در24 ساعت آینده شاهد انکشاف مثبت درولایت غزنی خواهیم بود
وزیرداخله : شهر غزنی زیراداره نیروهای دفاعی و  امنیتی قرار دارد.
وزیردفاع : پنجاه سرباز کماندو با نیروهای پولیس به ولسوالی همجوار عقب نشینی کرده اند.
بیشتر از یک هزار نیروی اضافی به غزنی فرستاده شده است.
وزرای داخله و دفاع ملی امروز دریک نشست خبری مشترک انکشافات درولایت غزنی را با خبرنگاران توضیح و بیان داشتند وضعیت درشهر غزنی زیر اداره نیروهای امنیتی قراردارد وعملیات از چهار استقامت علیه دشمن آغاز گردیده است.
به گفته آنها عملیات علیه دشمن از مرکز سوق وادره نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در غزنی توسط لوی درستیز و معین ارشد امنیتی وزارت داخله اداره می گردد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر،  دراین کنفرانس خبری نخست وزیر دفاع ملی صحبت کرد و گفت : در 24 ساعت آینده شاهد انکشافات مثبت دراین ولایت خواهید بود.
او به یک سلسله نارسایی اشاره کرد وگفت که مخالفان جنگ را با ابعاد گسترده و بسیج نیروهای فراوان درغزنی آغاز کردند.
او همچنان گفت باید به نیروهای امنیتی ودفاعی کشور افتخار کرد .
درهمین حال وزیر امور داخله درکنار آنکه از آغاز عملیات نیروهای دفاعی و امنیتی کشور ازچهار استقامت علیه دشمن در غزنی خبردادگفت که طالبان اکاذیب فراوان را دراختیار رسانه ها قراردادند آنها مدعی شدند که بالا حصار قوماندانی امنیه ولایت غزنی محبس را گرفته اند درحالیکه این ادعا دروغ محض بود.
به گفته مقامات ارشد امنیتی درچهار روز گذشته 194 طالب کشته و 147 دیگر آنها زخمی گردیده اند و حدود یکصد سرباز و عسکر نیروهای دفاعی کشور جام شهادت نوشیده اند.
ازتلفات افرادملکی جزئیات ارائه نگردید آنان از عقب نشینی حدود 50 کماندو نیرو های دفاعی کشور به ولسوالی های همجوار خبردادند. آنها همچنان گفتند که بیشتر از یکهزار نیرو های تازه نفس غرض سرکوب دشمن به ولایت غزنی نیز اعزام شده است خبر دادند.  ختم/ نالان

غزنی / باختر/ 22/ اسد
تازه ترین گزارش ها ازغزنی می رساند که عملیات پاکسازی از چهار جهت درداخل شهر غزنی آغاز شده است و ناحیه اول مکمل پاک سازی شده است .
گزارش هایی که به آژانس باختر رسیده حاکی ازآن است که اطراف بالا حصار و قوماندانی امنیه نیز پاکسازی شده است.
لوی درستیز قوای مسلح و معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله به شهر غزنی رسیده اند وجنگ علیه دهشت افگنان درغزنی را مدیریت می کنند وهماهنگی لازم میان نیروهای امنیتی ایجاد شده است و دشمن درحال فرار میباشد.
ختم/ لیلما .

کابل باختر/ 22/ اسد
درحمله انتحاری که درنزدیک کمیسیون مستقل انتخابات بعداز چاشت امروز صورت گرفت یک پولیس شهید و یک پولیس دیگر زخم برداشت .
حشمت الله ستانکزی سخنگوی قومندانی امنیه ولایت کابل به خبرنگار آژانس باختر گفت ، ساعت 15/ 1 دقیقه بعداز چاشت امروز فرد انتحار کننده زمانی که میخواست مواد انفجاری کار گذارشده دربدن خود را درمحل گردهمایی نامزدان معترض انفجار دهد از سوی پولیس شناسائی و موادهمراش را منفجر ساخت دراین رویداد یک پولیس به شهادت رسید و یک پولیس دیگر زخم برداشت .
شماری از نامزدان که نام های شان در فهرست کمیسیون انتخابات حذف شده است در مقابل کمیسیون مستقل انتخابات گردهمایی اعتراضی برگزار کرده اند.
ختم/ فریبااحسان زاده

غزنی 21 اسد باختر
حمله طالبان مسلح بالای شهر غزنی به چهارمین روز رسید و درگیری ها هنوز هم جریان دارد.
به گزارش آژانس باختر، باشندگان غزنی می ‌گویند که درگیری ‌های پراکنده امروز نیز در برخی از نقاط شهرغزنی میان نظامیان و طالبان ادامه دارد.
بیشتر حملات دشمن بالای بخش های ملکی و نظامی در شهر غزنی دفع شده است ، اما طالبان مسلح چندین بازار و محلات تجارتی و بخش های عامه و تلویزیون غزنویان را در آن شهر به آتش کشید ه اند.
هرچند رقم دقیق تلفات دراین درگیری ها تا هنوز معلوم نیست، اما باشندگان غزنی می گوید که دراین درگیری ها نزدیک به یکصد فرد ملکی و نظامی به شهادت رسیدند و بیش از دوصد ملکی و نظامی دیگر زخم برداشته اند.
دگروال فضل خدا (ابراهیم خیل) سخنگوی قول اردوی 203 تندر گفت که نزدیک به یکصد و پنجاه طالب مسلح صرف در حمله هوایی قوای ائتلاف در شهر غزنی کشته شده اند.
شماری از باشندگان غزنی و همچنان مسافران که در این چند روز در دو طرف شاهراه قندهار-کابل گیر مانده اند از مسوولان می خواهند که توجه بیشتر به ولایت غزنی نمایند و به این درگیری ها نقطه پایان بدهند و مخالفان را از شهر و مسیر رفت و آمد شان دور کنند.
این درحالیست که درگیری ها میان نظامیان افغان و طالبان مسلح در ولسوالی های خواجه عمری و اجرستان آن ولایت نیز  ادامه دارد.
همچنان گفته می شود که یک تعداد سربازان دیشب از ولسوالی اجرستان به ولسوالی میرامور دایکندی عقب نشینی کرده اند.
طالبان مسلح جمعه شب قبل حملات گروهی شان را بالای شهر غزنی آغازکردند و برخی از نقاط  آن شهر زنی را در اداره خود درآورده اند. احمد نعیم دوستی

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL