24 عقرب 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

فتوای خودساخته روحانی افراطی پاکستان

اسلام آباد - ایرنا -24 عقرب – باختر یک روحانی افراط...

درنتیجه عملیات های نظامی 44 تن ازهراس افگنان کشته و 6 تن دیگرآنان زخمی شدند

درنتیجه عملیات های نظامی 44 تن ازهراس افگنان کشته و 6 تن دیگرآنان زخمی شدند

کابل باختر24 عقرب درنتیجه عملیات های مشترک نظامی نیروهای امنیتی درمناطق...

تاکید برمبارزه با فساد اداری در هرات

تاکید برمبارزه با فساد اداری در هرات

شهرهرات 24 عقرب باختر رهبری ولایت هرات با تمام توان ازفعالیت...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتطالبان با جنایت شان در غزنی، یک بار دیگر اهداف زشت شان را به جهانیان نشان دادند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

غزنی 24 اسد باختر
طالبان مسلح باز هم مثل گذشته با به رگ بار بستن افراد ملکی و تخریب تاسیسات عامه المنفعه در ولایت غزنی به جنایات شان مهر تایید گذاشتند.
به گزارش  خبرنگار آژانس باختر، طالبان مسلح پس از تصرف بخش هایی از شهر غزنی، شمار زیادی از باشندگان غزنی را به قتل رساندند و اکثر بازار ها، ساختمان ها، دکان های افراد ملکی را به آتش کشیدند و همچنان بیشتر ساختمان های ادارات دولتی، موسسات ملی و بین المللی، بخش های نظامی، پایه  دستگاه های مخابراتی و آنتن های تلویزیون نیز از سوی این گروه جنایت کار تخریب یا به آتش کشیده شد.
در این مدت مردم غزنی با انواع مشکلات از ماتم و مرگ گرفته تا بی ‌آبی، بی نانی و بی ‌برقی، بلند رفتن چندین برابر قیمت مواد ضرورت مردم که حتی بهای یک قرص نان پنجاه افغانی و یک بوتل آب به یکصد افغانی رسید، دست و پنجه نرم کردند.
نیروهای امنیتی و دفاعی مستقر در غزنی و نیروهای کمکی با مقاومت شدید توانستند دشمن را از شهر بیرون کنند و اداره شهر غزنی را به دست خود بگیرند و در این درگیری که تا دیروز در شهر غزنی ادامه داشت، تلفات به هر دو طرف نیز وارد شده  که رقم دقیق آن تا هنوز معلوم نیست.
اما تعداد از باشندگان غزنی با انتقاد از حکومت به خصوص مسوولان در بخش نظامی شکایت می کنند و می گویند که مسوولان با بی تفاوتی شان در قبال اوضاع امنیتی غزنی، مقصر هستند.
این شهروندان مدعی اند که غزنی یکی از ولایت های درجه اول کشور می باشد، اما تشکیل نظامی آن کمتر از ولایت های درجه دوم و سوم می باشد.
ولسوالی های خواجه عمری و ارجستان آن ولایت و یک تعداد مناطق دیگر در ولسوالی های غزنی به دست گروه طالبان مسلح قرار دارد و طالبان با استفاده از این مناطق و ولایت های همجوار به آسانی توانستند به شهر غزنی هجوم بیاورند.
با این حال محمد علی اخلاقی نماینده مردم غزنی در ولسی جرگه می گوید که از دیروز به این طرف نقاط مهم شهر غزنی به دست نیروهای امنیتی و دفاعی افغان قرار دارد و در مجموع اوضاع در شهر غزنی آرام است و مسوولان ملکی و نظامی مصروف سر و سامان دادن اوضاع در آن ولایت می باشند.
از سویی دیگر کاروان کمک های ضروری و فوری از سوی جمعیت هلال احمر افغانی، موسسات امداد رسان و ولایت  های دیگر  به غزنی فرستاده شده است.
غفور احمد جاوید سخنگوی وزارت دفاع می گوید که با اینکه شهر غزنی از وجود دشمن پاکسازی شده است و مردم دو باره به کار های شان برگشته اند، اما در بیرون از شهر که هنوز هم مزاحمت‌ ها وجود دارد، کماندوها و قطعه خاص عملیات تصفیوی  را انجام می دهند  و در کنار آنان نیروهای هوایی نیز حضور دارند و عملیات تا زمانی ‌که تمام منا طق شهر غزنی از حضور هراس افگنان  پاک سازی نشود و تهدیدات به صورت کامل از بین نرود، ادامه خواهد داشت.
احمد نعیم دوستی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.